Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2468 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 10 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314151617181920 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 200 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    ben konuyu cok enteresan buluyorum. lutfen konuya devam

2. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Devam edecegiz de, dünyanin düz olmasi gerektigine dair elde pek kayda deger bir bilgi yok. Neresinden tutsan elinde kaliyor. Tahminimce dünyada yasayan 5 milyar insanin icinde süpheye düsmüs bir 1000 kisi falan vardir herhalde, onlardan biri de geldi bizi buldu

Gercek ay tutulmasi
    Konu mxm tarafından (09 Ağustos 2017 Saat 09:06 ) değiştirilmiştir.

4. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Düz dünya Teorisini savunanlarin Tek ispat edemedigi sey ay Tutulmasi, yoksa cogu sey ispat edilmis sekilde.
    Idrak etmek önemli.
    Ay Turulmasi Kesinlikle NASA nin dedigi sekilde olmuyor. Tutulma alttan baslamasi gerek dediklerinde üstünden basliyor,
    bu seferde Alttan tutulma oldu yani dedikleri bir birini tutmuyor. Ayrica Gözlemciler Tutulma esnasinda Ayin görünümün Degistini söylüyor.
    Tutulma aninda ay ve günesin Konumlari.

Neyse er yada gec Gercekler ortaya cikacak.

Bu arada NASA yine sallamis;

Mars'a gidiyoruz ayağına milyondolarları alıp milletten sözde görünmeyen portallardan geçirip çöle indirecekler.
    Artık antartikadaki kıtaları mars diye milletemi yedirirler bilmem. Arka taraftaki tezgah büyük.200 ila 400 ışık yılı
    uzaktaki polaris'i gören adamlar dünyadaki sözde portallardan yeni haberi oluyor.

NASA, dünyada portallar olduğunu açıkladı!
    Son günlerde gelişen teknoloji ve bilim konuları haliyle insanlığın geleceği için etkili oluyor. Şu anda uzun yaşamın sırları araştırılır iken bir yandan
    da fizikçi ve matematikçiler evreni araştırmaya devam ediyorlar. Öyle ki artık insanoğlu gelecek 50 yıl içerisinde Mars'da şehirler kurup yaşamaya
    başlayabilecek. Kuşkusuz ki bu araştırmaların öncülüğünü Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) üstleniyor.
    NASA'dan gelecek herhangi bir uzay açıklamasını merakla bekliyor iken uzay dairesinden farklı ve ilginç bir açıklama geldi. NASA resmi internet
    sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte bilim kurgu filmlerinde görmeye alıştığımız ''portalların''(ışınlanma alanları) olduğunu söyledi.
    Dünyamızın belirli manyetik alanlarında olan bu portallara ise NASA X-noktaları ismini vermiş.
    Söylenen göre bu portallar sayesinde uzayda kestirme yoldan yolculuk yapılabilir. Ancak ufak bir sorun var. Zira bu portallar görünür değil.
    Yani konuda bahsi geçen portallar görünmezler. Fakat NASA'nın bu konuda da tabii bir çalışması var. Söylenene göre ilk olarak 2014 yılında
    bir çalışma planı yapılmış ve dünyamızın manyetik alanlarıyla güneşin birleştiği bölgelere kadar uzanan bu portalların ortaya çıkarılması için
    düğmeye basılmış. NASA'ya göre dünyamızdan güneşe kadar tam 150 milyon kilometre boyunca uzanan portalları görünür yapmak mümkün.
    Zira dünyanın etrafına yerleştirilecek ve görevleri Manyosfer Çoklü Ölçüm olan dört farklı uzay aracı, dünyada en çok yaşanan manyetik
    alanları belirleyecek ve böylelikle o bölgeye yapılacak enerji yoğunluğu sayesinde de portallar görünür hale getirilecek.
    Konu Mesut64 tarafından (09 Ağustos 2017 Saat 20:31 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Su görüntünün balik gözü oldugunu iddia etmek, cok büyük bir vicdansizlik olur. Sahte olabilme ihtimali de gözü bozuk olmayan bir insan icin sifir.

Ayrica, gemiciler taa eskiden beri, okyanusta ilerlerken daha da ilerisini görebilmek icin gemilerde direklerin üstünde durulacak gözetleme yerleri yaptilar. Dünya düz olsaydi buna hic gerek olmazdi.Bu teknik yeni de degil, o zamanlar NASA falan da yoktu ama insanlar tecrübeleriyle bunun farkina varmislar, o an icin dünyanin yuvarlak olabilecegi fikrine dahi sahip degildiler.
    Konu mxm tarafından (10 Ağustos 2017 Saat 11:15 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su görüntünün balik gözü oldugunu iddia etmek, cok büyük bir vicdansizlik olur. Sahte olabilme ihtimali de gözü bozuk olmayan bir insan icin sifir.

Ayrica, gemiciler taa eskiden beri, okyanusta ilerlerken daha da ilerisini görebilmek icin gemilerde direklerin üstünde durulacak gözetleme yerleri yaptilar. Dünya düz olsaydi buna hic gerek olmazdi.Bu teknik yeni de degil, o zamanlar NASA falan da yoktu ama insanlar tecrübeleriyle bunun farkina varmislar, o an icin dünyanin yuvarlak olabilecegi fikrine dahi sahip degildiler.
    Uzay istasyonundan yapilan yayinlarin Bilgisayar similasyonu oldugu ispatlandi. Gercek görüntü degiller.
    Bir defa uzaya gidemediklerini kendileri Itiraf etti.

Denizde ufuk cizgisi vardir buda 5 km dir. Onun icin gemiciler daha önceden carpismalari önlemek icin zamaninda manefra icin
    Direk üstüne Nöbetci dikerler.

ufuk çizgisi ne kadar uzaktadır? Apartmanın en üst katında oturmakla, balona binip yükselmekle görüş mesafesi olarak ne avantajımız olabilir? Ne kadar daha uzağı görebiliriz?

Ufuk çizgisinin mesafesi gözün deniz seviyesinden yüksekliğine bağlıdır. Araştırmacılar bunun için bir formül geliştirmişler: (karekök) (yükseklik / 6,75) = (ufuk uzaklığı) burada yükseklik, -santimetre-, ufuk uzaklığı ise -kilometre- birimindendir.

Bu formüle göre , normal bir insan deniz seviyesinde 5 kilometre, 10 katlı bir binanın tepesinde 19 kilometre, 10 bin metre yükseklikte uçan bir uçağın penceresinden 385 kilometre yarı çapında bir çevreyi görebilir.

Burada görülebilen mesafenin, ufuk çizgisi olduğunu unutmamak gerekiyor yoksa etekleri ufuk çizgisinin altında kalan yüksek dağların zirvelerini, uygun hava koşullarında, 100 kilometre öteden bile görmek mümkündür.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Ya hu hocam, kim simulasyon oldugunu ispat etmis ve nerde itiraf ettiler? Bu video hic simulasyona benziyor mu? Gercekten daha da gercek oldugu ortada.

Gemilerde ise:
    Madem dünya düz, neden yukari ciksin ki? Ayni seyi asagidan da rahatlikla görebilir. Keske yakinlarda olsaydik da ben sana direk burada ispat etseydim. Bir asagidan bakarak, bir de tepenin üstüne cikarak bakinca temiz havada nereye kadar görebilecegin bal gibi belli oluyor, kendin dene yakinlarinda Burg falan varsa cok basit. Hatta durdugun yer baktigin yerden daha uzak oldugu halde, asagidan göremedigin seyi yukaridan görebiliyorsun. Bu da ancak ve ancak dünya yuvarlak ise bu sonucu dogurur.Baktigin alan düz olacak tabiiki, önünde tepe olan yere bakarak bunu anlayamazsin. Düz yerde en son gördügün noktadan daha ilerisini tepe bir yerden görebiliyorsun, Iyi bir kamera al yanina ve iki noktadan iki ayri resim cek ve bilgisayara aktarip nereye kadar ne görebiliyorsun incele.

Simulasyon olayina bir ispat, ve uydurma olmayan bir kaynak rica edelim lütfen. Uzaya cikamadiklarini ne zaman nerde itiraf ettiler ve bu yalansa madem, neden hala bu tür videolar yayinlamaya devam ediyorlar? Hic bir mantigi yok verdigin örneklerin, hepsi sallama
    Konu mxm tarafından (10 Ağustos 2017 Saat 17:21 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Bu videonun 15.ci dakikasindan itibaren 1 dakikaligina Bilgisayarla yapildigi belli oluyor, kendin bakabilirsin.
    CGI kullaniyorlar.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Valla hangi noktadan yola cikarak bilgisayarda yapildigini iddia ediyorsun mantik almiyor ama sana kolay gelsin, sanirim ben biktim senden Allah kurtasin diyeyim, elimden daha fazlasi gelmiyor.

11. mxm üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Matthew Kasırgası, Atlas Okyanusu'nda etkili olan bir kasırga. Haiti, Jamaika, Küba, Dominik Cumhuriyeti ve Bahamalar'ı etkiledi.
    ABD'nin güneydoğusunda başta Florida olmak üzere Georgia, Güney Karolina ve Kuzey Karolina'yı etkilemesi beklenmektedir.
    Kasırga nedeniyle en az 849 kişi hayatını kaybetti. 6 Ekim 2016'da ABD Başkanı Barack Obama, Florida'da olağanüstü hâl ilan etti.
    Daha sonra olağanüstü hâlin kapsamına Georgia ve Güney Carolina da alındı.
    Haberi alinti yaptim bu kasirganin görüntülerini nasa ISS den yayinladi Kendin bak bakalim hic firtina oluyor gibi mi?
    Ayrica görüntüde hic yildiz yok.

Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hangi noktadan yola cikarak bilgisayarda yapildigini iddia ediyorsun mantik almiyor ama sana kolay gelsin, sanirim ben biktim senden Allah kurtasin diyeyim, elimden daha fazlasi gelmiyor.
    Usta Dünyanin arkasinda durmasi gereken yildizlar sanki dünya ile ic ice gecmis.
    Program hatasi, Dünya saydam degil ya.
    Konu Memoli1976x tarafından (10 Ağustos 2017 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    O yildizlar tahminimce kameranin önündeki camdan yansimaya ugramislar. Adamlar bilgisayarda yapsalar hic öyle basit bir hataya düserler miydi?

Firtinayi gösteren uydu cekiminde ise tabii ki bulutlarin üstünde o kadar cok hareket olmaz, asil firtina asagiya indikce güclenir.Gösterdikleri kisim öyle ufak tefek bir sey degil ki.

Yildizlarin görünmemesi ise aya cikilmadi yalaninda oldugu gibi, önünde isik olunca arka plandaki yildizlari göremezsin, bu gayet normal ve mantikli.

Bu konuda karsi bir videoyu izlemistim ve aya cikmanin yalan oldugunu iddia edenlerin tüm tezlerini kesin bir sekilde cürütmüslerdi ama maalesef insanlar normal olana degil, olaganüstü olan seylere inanmaya odaklandiklarindan seyreden sayisi diger videoya göre cok cok az olunca, uydurulan bu yalan öyle kaldi.

Inanmayan ne kazandi? Bilime ve teknige olan güveni yikildigindan diger toplumlardan daha geride kalmaya itildi. Yani aslinda batiya hizmet aynen budur. Cübbeli gibi, ciddiye alinmasi zararli kisilerden uzak durmak lazim. Uzaya cikip naapcan diye dalgasini geciyor ama cikanlarin hangi noktalara geldigini ve nasil geldiklerini aslinda hepimiz cok iyi biliyoruz. Hic bir sey kendi kendine olmuyor, calismak, üretmek gerekiyor, arastirmayi gerektiriyor. Bir adim dahi öne gitmek yerinde saymaktan iyidir.
    Konu mxm tarafından (10 Ağustos 2017 Saat 18:31 ) değiştirilmiştir.

14. mxm üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Van Allen kusagini gecemediklerini 2012 senesinde Bizzat obama acikladi.
    Ve bu kusagi gecmek icin önümüzdeki 10 yil Uzay araci gelistirecegiz dediler.
    Bu demek oluyorki uzaya hic gidilmedi. Bu konuda Bir video linki vermistim.

Bir daha vereyim izlemedinse, Ayrica kendinde arastirabilirsin.

Ayrica NASA nasil kuruldu kimler tarafindan ne zaman Kuruldu onuda asagidaki Video dan izleyebilirsin.
    Ayrica bu olaylar Amerika da daha fazla arastiriliyor. Görüntü kaynaklarinin cogu Amerika kaynakli.

Bu kanal cok saglam kaynaktan bilgi aliyor direkt olarak ODDTV den geliyor.

Kafandaki sorularin coguna bu videodan sonra cevap bulacaksin.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Yaw hocam sen bizimle dalga mi geciyorsun? Obama´nin yaptigi aciklama oldugu iddia edilen yerde ne dedigini dinletmek yerine kadin kendi agzindan Obama´nin ne dedigini anlatiyor, o kadar ingilizcemiz vardi zahmet etmeseydi. Üstelik bu palavrayi tam rezil bir hale getirmek icin alta da altyaziyla sunu gecmisler: " Resmi aciklamalari dinliyorsunuz" Ne dinlemesi ya hu? Kendilerinin yazdigi senaryoyu dinledik, Obama´ nin sesini duyan oldu mu burada? Veya diger aciklamalari duyan var mi yoksa ben sagir mi oldum?

Ben bu sacmaliklarla zaman kaybetmekten vazgectim, ya da saglam bir kanit getir, bu sacma sapan Videolardan ben sana elli tane yapayim, NASA baskanini koyayim oraya ve sesini kisayim, söyledikleri seyleri kafama göre uydurayim al sana ispat

10 yasinda bir cocuk bile inanmaz bu palavra Videoya. Insan bari montaj falan yapar ama videoyu hazirlayanlarda o teknik bilginin binde biri dahi mutlaka ki yoktur, olsa yapmaya calsirlardi ama o dahi yetmezdi zaten, montaj hemen belli oluyor.

Asiri derecede aptalca hazirlanmis, o kadar ki su ana kadar seyrettigim palavralarin hepsini yerle bir etti. Taa bastan zaten seyretmemistim, yanilmamisim, gerek yokmus.
    Konu mxm tarafından (10 Ağustos 2017 Saat 21:25 ) değiştirilmiştir.

17. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

buradaki gerzekler de dünya geoit´tir ( gercegi de bu ) diyorlar ayikla princin tasini;

http://www.derscalisiyorum.com.tr/co...reketleri.html

@mxm arkadasim SIKMA kendini ben krizleri atlattim ve okumadan gülüyorum. Daha önce verdigim linklerden arkadasin nerelerden beslendigini görürsün...

19. 3 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Hocam kusura bakma ama..bana öyle geliyor ki, başkalarının lafı ve düşüncesi ile buraya yazıyorsun, inanmadığın Davayı savunuyorsun.

Bazen sende'de o git gel olayını görüyorum ve Arkadaşların gözünden kaçmıyor..

Madem Dünyanın çeşitli Resimleri ile oynanmış, senin sundukların neden gerçek olsun?

Benim birçok mantık sorularını geçtin, unuttum sanma ve buna'da cevabın olmayacağı kesindir!!!

21. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    Welt
    Ettiği Teşekkür
    246
    29 mesaja 59 teşekkür aldı
    dünya hemen hemen yumurta biçmindedir desek yanlış olmaz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    yumurta degil, patates.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Baska artiran varmi?

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Gerci tam yuvarlak gibi olan bazi karpuzlar benziyo ama...

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Ben gercegin pesindeyim Arkadaslar, Dogrusunu ögrenene kadar da neyin yalan neyin dogru
    oldugu belli degil, NASA nin yalan söyledigi kesin, Düz dünya Teorisini savunanlar da Teknik
    olarak tam donanimli degil, gecen gün birisi Balonsa balon, Roketse Roket Düz Dünya ispat etmek
    icin ben varim diye yazmis nerden bulacaksa, bu konu günden güne Taraftar toplama basladi.
    Bu konuyu ilk acarkende cok düsündüm ama arastirdikca daha cok kanitlarla karsilasiyorum.
    Demek burada 15.000 kisi icinde benim gibi düsünen 1 kisi daha yok ha?

MXM Usta sen önyargili davraniyorsun, istesen kendinde arastirabilirsin, bence kendin arastirdiginda
    daha iyi ögrenirsin.
    Video nun ingilizcesi, dedin ya dogru tercüme edilmemis olabilir diye, bir bak bakalim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Yok efendim dünya dışına çıkamıyorlarmış. marsa ,satürüne jupiter giden araçlar nasıl gittiler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)