Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2487 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizlerden istedigim bana inanmanizdan ziyade bildiklerinizi sorgulayin, bildiklerim acaba
    dogrumu diye arastirin.
    Bunu en basta kendine söylersen sorun cözülür aslinda.

2. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu en basta kendine söylersen sorun cözülür aslinda.
    Madem Küre Dünya modeline inandiniz, bildiklerinizi yazin, ben size bildiklerinizin yanlis oldugunu
    Tek Tek ispat edecegim.

Haydi bakalim, Hodri Meydan!

5. Mesut64 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 655 teşekkür aldı
    Madem Küre Dünya modeline inandiniz, bildiklerinizi yazin, ben size bildiklerinizin yanlis oldugunu
    Tek Tek ispat edecegim.

Haydi bakalim, Hodri Meydan!
    Ya gözünü seveyim Mesut kardes öyle yaziyorsunki prens ve mxm arkadaslar ve diger yorumcular bu zamana kadara sanki bogazda gazel okududa ama konu hakkinda simdiye Kadar hicbir sey yazmadi gibi.
    Senin simdiye Kadar Burda sundugun videolarin ve fotograflarin aynisini ben 10 dakikada yapar ve yutubeye koyup senin gibi saf insanlari kandiririm. Yazik ediyorsun kendine, inan iyi birisine benziyorsun ama senin burada yazdiklarina dayanarak sana aciyorum.

Ayriyetten prens ve mxm arkadaslar Burda cok net ve bilgili paylasimlarda bulundular. Onlarin sayesinde gercekten Bilgi sahibi oldum. Onlarin Burda verdigi emek ve harcadigi zamanada bir nevi aciyorum. Ellerin geldigi Kadar agir basli ve bilgili paylasimda bulundular. Inan ben onlar Kadar sabirli degilim bunu acikca yazayim.

Mesut, en iyisi senin inandigin sana bizim inandigimizda bize kalsin. Ortaligi gereksiz yere artik germenin anlami yok. Simdiye Kadar Zaman gecirmek icin Burda yazilan yorumlari zevkle okudum ama bu son mesajindan sonra bizim meshur sözümüz var "Kabak tadi vermeye basladi" diye, sen simdi aynen o duruma düstün.

Simdiye Kadar Cola icerek, cips yiyerek 2 Kilo aldim. El insaf, birazda benide düsünün.

7. 4 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin simdiye Kadar Burda sundugun videolarin ve fotograflarin aynisini ben 10 dakikada yapar ve yutubeye koyup senin gibi saf insanlari kandiririm. Yazik ediyorsun kendine, inan iyi birisine benziyorsun ama senin burada yazdiklarina dayanarak sana aciyorum.
    Sana ben bir saat veriyorum hazirla bakalim video! Icerik olarak Dogrular olacak ama.

Arkadaslar, Ben Dogru bilginin pesindeyim. Benim icin 1 tane dogru bilgi 1000 tane yanlis bilgiden daha önemlidir.

Bana bilgiyi veren kaynak Uzay bilimi ile ugrasan ve Kac senedir uzaya gittigini söyleyen NASA dan geliyorsa ve bu NASA
    yalan bilgi verdigi kanitlanmissa ö zaman oturup düsünür, gercek ne onu arastiririm.
    Burada hic birimiz Bilim adami filan degiliz ama insaniz ve sonucta Akli olan insan dogrulari bulabilir, Sadece nerede dogru
    bilgiler var bunu bulsun yeter.
    Tabbiiki böyle cikmaz bir durumda kaldigimizda yaradanimiz Allahin Kitabi Kurani Kerim bizlere yol göstermektedir. Fakat
    Tevsirlerde farklilik gözlemlenmektedir. Deve kusu yumurtasi benzetmesinin bazilari da yumurtanin cakilmis halini kullaniyor
    ve kenarlar beyaz ortasi sari sekilde. Bilemeyiz ama bilmek ve ögrenmek icin caba göstermeliyiz.

Konuyu actigimdan bu yana belki benim gibi düsünen arkadaslarla Fikir alisverisi yapariz diye düsündüm ama hep kendi
    bildiklerinizin dogru oldugunu yazarak bu is olmuyor birazda arastirma gerekiyor.

Düsünün bakalim, küre bir dünya; 24 saatte bir günlük turunu tamamliyor ve sonra 1 senede günesin etrafinda dönüyor.
    108.000 KM sürat yapiyoruz ve bu hizdan hic birimiz etkilenmiyor, böyle bir hiz yapacagiz ve hic birimiz bu hizi farkedemeyecek?
    Yercekimi diyeceksiniz ama yercekimi hicte öyle böyle bir hizda sulari tutamaz. Bunun Mantikli hic bir aciklamasi yok.

Sadece bu konuyu arastirsaniz Dünya`nin küre seklinde olmadigini ve dönmedigini anlarsiniz.

Kolay Gelsin!

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Benim icin 1 tane dogru bilgi 1000 tane yanlis bilgiden daha önemlidir.
    Ve biliyoruz ki, bir yanlış tüm doğruları götürür..

Sen daha direnmeye bak.

Bu açıklaman bile yanılgını ve yanlışı ve doğruyu seçemediğini ortaya koymuş, başka lafım yok sana..

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı

Düsünün bakalim, küre bir dünya; 24 saatte bir günlük turunu tamamliyor ve sonra 1 senede günesin etrafinda dönüyor.
    108.000 KM sürat yapiyoruz ve bu hizdan hic birimiz etkilenmiyor, böyle bir hiz yapacagiz ve hic birimiz bu hizi farkedemeyecek?
    Yercekimi diyeceksiniz ama yercekimi hicte öyle böyle bir hizda sulari tutamaz. Bunun Mantikli hic bir aciklamasi yok.
    Satelitlere de inanmiyorsun fakat teleskopla görünüyorlar, yani bundan kacamazsin.

Bunlari ayni mesafede ve devamli ayni hizda dünyanin etrafinda dönecek sekilde nasil orada tutuyorlar dersin?
    2 etken var, biri yörüngeye oturtulmak istenen cismin dünya etrafinda ki dönme hizi, ikincisi de bu cismin dünyaya olan uzakligi.Bu iki etken birbiriyle tam orantili olmak zorunda. Matematik iste burada bunun hangi oranlarda olmasi gerektigini sasmaz bir sekilde belirliyor ve o sekilde uygulanip her seferinde basarili oluyorlar. Hizi arttikca daha yakin olmak zorunda, hiz azaldikca daha yukarida dolasmak zorundalar. Kimi uydular dünyanin etrafinda dönerken, kimileri devamli ayni noktada bizim üstümüzde dönüyorlar, onlar iste TV seyretmeye falan yarayanlar, yerlerini degistirmemeleri gerekiyor.

Bu da ancak ve ancak dünyanin yercekimine sahip olmasiyla mümkün, baska bir aciklamasi mümkün degil. Bildigin gibi bu dönüs icin hic bir harici enerjiye ihtiyaclari yok, olamaz da cünkü o kadar cok enerjiyi o kücücük aletlere sigdiramazsin. 400 kilometre yükseklikte ki uyduyu tutacak kadar güclü iste bu yercekimi. Su nedir ki? Viz gelir ona. Üstelik dünyanin merkezine yaklastikca bu cekim gücünün arttigi da bir gercek. Inanmiyorsan yanina bir terazi al, önce deniz kenarinda bir tartil ve Evereste cikip orada tartil, kilonun 0,2 % daha az oldugunu göreceksin. Bu farki yaratan sey, yercekiminden baska ne olabilir?

Edit: Bomba gibi bir sayfaya rastladim tesadüfen.

Başka bir deney daha yapalım: Bu kez sahilden Güneş’in batışını izleyin ve Güneş batar batmaz ayağa kalkın, hatta bankın üstüne çıkıp tekrar bakın. Daha yüksekten baktığınız izin Güneş’in ikinci kez battığını göreceksiniz.
    Düz dünya teorisini savunanlar, Hawaii Adalarından biri olan Oahu’nun, Kauai’daki Lihue Havalimanından görülebildiğini söylüyorlar. Diyorlar ki madem deniz seviyesinden bakınca ufuk 4-5 km ötede, öyleyse Kauai’dan 144 km uzaktaki Oahu’yu nasıl görürüyoruz? Demek ki Dünya düzdür.

Oysa yanılıyorlar! Ne demiştik? Ne kadar yüksekten bakarsanız o kadar uzağı görürsünüz ve baktığınız dağ ne kadar yüksekse o dağı o kadar uzaktan görürsünüz. Nitekim Lihue havalimanın yüksekliği 47 metre ve Oahu’nun en yüksek noktası da 1220 metre.

Hesabı yapınca ne çıkıyor? 149 km! Hatta atmosferde ışığın kırılması yüzünden (serap) görebileceğiniz mesafe 172 km’ye ulaşıyor. Kauai-Oahu uzaklığı neydi? 144 km. Tabii ki Lihue havalimanından bakınca Oahu’nun en yüksek dağını görebilirsiniz.
    http://khosann.com/duz-dunya-teorisi...uten-12-kanit/
    Konu mxm tarafından (27 Ağustos 2017 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı

Ucakla ~900km/h hizla ucarken nicin hizi farketmiyoruz? Saclarimiz geri ucmasi gerekmezmi senin mantigina göre?
    Yer cekimi yoksa neden sular dünyadan düsmüyor, varsada nereden geliyor?

Mesut kardes tasi attim cikarim diyorsun bu belli, Allah yardimcin olsun, acil sifalar dilerim.

12. Mr.Robot üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 5 misafir)