Alıntı tolga1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tamam usta yararları zararları ne peki
Burada bilim konusuyoruz kardesim, kimsenin yarar yada zarar beklentisi yok.

Arkadaslar, böyle Tartisma olmaz, siz "dedigim dedik, caldigim düdük" mantigiyla yaziyorsunuz.

Aslinda bildigimiz cok sey var ama hepside yarim yamalak, cogunu ise anlamiyoruz bile, öyleymis iste
türünden gecistirmeler, aslinda inandigimiz hayal ettigimiz seyler ve coguda bilim kurgu seklinde.
Buna bizi iten günümüz medya ve sosyal bilisim. Yani cocuklugumuzdan beri seyrettigimiz, cizgi filmlerden
tutunda Bilim kurgu filmleri ve cevremizdeki insanlarin vaybe diyerek beyendiklerini bizlerinde beyeniyor olmasi.
Hatta bazi Film yada belgesellerde artik mantikli bir yapim izlemek yerine ne güzel filmmis diyerek yorumluyoruz.
X-men ler, Iron-men ler, Hatta su Transformens filmleri o kadar bol efektli ki insan bir daha seyretse yeridir.
Ama sonucta hayali bir yapim ve kesinlikle gerceklikle alakasi yok. Durum böyle olunca mantik yürütmek ve
izlediklerimizi sorgulamak istemiyoruz, isimize geldigi gibi kabulleniyoruz, bunu bende biliyorum cünki 2 ay öncesine
kadar sizler gibi düsünüyor ve biliyordum. Ama tesadüf iste Kuzeydeki Aura isiklarini arastirirken youtube de ki
Dünya´nin Düz olduguna dair bir video izlememle basladi hersey, hadi be ordan öyle seymi olurmus dercesine
konuya bakarken, dedimki bunlar kafayi yemis. Ama anlatilanlar Günümüz biliminin cogundan daha gercekci.
Yani bende yalan olduguna inanmak icin arastirdim ve simdiye kadar bildiklerimi bunlarla karsilastirdim ve hakikaten
Hakli olduklari cok nokta var, burada bu konunun bu kadar tepki cekecegini zannetmiyordum. Bilseydim kesinlikle
acmazdim amacim sadece Hergün beraber yazdigimiz 17 senelik arkadaslarim ne düsünüyor onu ögrenmekti.
Gördügüm bu konuda Tek basima oldugumdur. Olsun ben yine de Arastirmaya ve Gercek ne ise pesinden gitmeye
devam edecegim. Gelismeleri burada yazarim, siz inanmasanizda yine de bilginiz olsun, belki ilerde lazim olur.

Kalin Saglicakla!