Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3213 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yarın sabah yolculuk var inşallah

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Arkadaslar önce size su bilgiyi vereyim, pazar aksami saat 00.15 antalyadani evime vardim. Size aktarmak istedigim yol bilgileri var.

Planladigim gibi cumartesi saat 04.45 de Frankfurttan yola çıktım. A3 o saatte baya bir bostu yalniz belki 6 degisik noktada yol çalışmaları vardı. Ona rağmen saat 9 da Avusturyaya giris yaptım. Sorunsuz bir sekilde Avusturyayi gectiktikten sonra saat 13.15 de Macaristana girdim. Cok rahat geçtigim Macaristandan Sirbistana saat 16.30 girdim. Sirbistanin ilk girisinde yollar biraz bozuktu, ama hiç çukur veya benzeri yoktu. Belgrada yaklasirken Nis yolunu degilde Belgrad Budapest istikametini takip ettim ve Belgradin içinden geçip otoyola ciktim. Yollar tabiri caizse kaymak gibiydi. Niste yom ayrimina geldigimde düz gidip sofia istikametini takip ettim. Pirottaki otele 70 km kala otoban bitti ve o mesafeyide sorunsuz bir sekilde gectikten sonra saat tam 22.07 de otele giriş yaptım. Bu ara otelin adi Sin-Kom. Süper bi otel. Otorparki güvenli ve kamerali. Oteli kendisi cok temiz.

Günün özeti: Bu gectigim ülkerde cok rahat bir yolculuk geçirdim ve sorunsuz bir sekilde otele vardım.

Pazar sabahi saat 6.30 da otelde kahvaltimi yaptim ve saat 7.00 de yola ciktim. Bulgara saat 8 de girdim. Bulgarin yollari hosuma gitti. Ilk etapta hic cukura denk gelmedim. Sofiaya vardigimdaistanbul istikametini degilde kulata yolunu takip ettim. Ahmet Serttasin videosunda anlatildigi gibi kavsaktan ücüncü cikisi aldim ama o yol beni boyana degilde sofianin merkezine cikardi. Sehir merkezinden gectikten sonra otoyola ciktim ve yoluma devam ettim. Sinira kadar otoyol olmadigindan otoyoldan cikmam gerekti. Gurbetcilerin çoğu istanbul cikisindan cikisi aldilar. Ben ise yola devam ettim ve parvomay cikisini aldim ve skrasiyla Gradina, Parvomay, Byala Reka, Varbitsa, Gorski izvor ve Dobrich köylerinden gectikten sonra yeni yapilan otoyola baglandim. Köylerin ilk 15 km si bozuk ve cukurluydu. Geri kalan bölümde sıkıntı yoktu. Otoyol zaten bir icim su. Nihayetinde saat 12 de sinira vardım. Vatana girmem saat 13.15 i i buldu. Islemleri halletikten sonra otoyola çıktım ve ilerledim. Normal sartlarda saat 20.30 da Antalyaya varmam gerekiyordu ama Istanbula 40 km kala trafik basladi ve tam üc saatime mal oldu.

Yol boyunca hic sikinti yaşamadım cok sükür. Toplasan 3 tane polis arabası anca gördüm. Frankfurttan depoyu fulleyip ciktim. Macara girmeden Avusturyada bidaha mazot aldim. Sirpta omv den aldim. Bulgarda hic durmadim. Istanbula varmadan bidaha aldim ve Antalyaya geldigimde deponun dörtte biri hala doluydu. Toplam masrafim 350 euro oldu vinyet mazot otoyol ücreti dahil.

Cok rahat bir yolculk gecirdim arkadaslar. Kazasiz belasiz hamdolsun. Allah herkese nasip etsin. Sorulariniz olursa cevaplamaya hazirim

2. 5 kişi deli-kadir üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)