Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2466 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gelecekte Zeytinsizlik.

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı

Gelecekte Zeytinsizlik.

Türkiye'de zeytinliklere yazlik veya benzeri yapilasmanin kanunla önüne gecildi ama yasanin bazi bosluklarindan yararlanan,basta belediyeler olmak üzere bir kilifina uydurup yüzlerce hektar zeytin agaclarini söküp yazlik veya konut yapiyorlar.Yapilan bu beton bloklarinida bilhassa biz gurbetcilere sirin lüks ve modern gösterip yüksek karlarla satiyorlar. Bizde aliyoruz gelecegimizi düsünmeden.Iyide ilerisini biraz düsünce sahibi olan bizlerin degerlendirmelerine birakiyoruz,Zeytinliklerinde böyle büyük derecelerde zarara ugratilinca memleketin bu yöndeki ihtiyaclarini.Herseyimiz maddiyat ugruna zarar ziyan oldu.

2. 7 kişi ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Bugün zeytinlikler yarın Buğday ve Ayçiçeği ekilen tarlalar

Tarım Ülkesi olarak hemen hemen herşeyi ithal eder olduk

Olayı kimse siyasete çekmesin

Ama bu gidiş ile Cennet Vatanımız 100% dışarı bağlı bir ülke olucak

5. 8 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    boyle sacma sapan yazmayin lutfen ilerliyoruz cekemiyormusunuz yoksa turkiyenin ilerlemesini?
    tarim zaten bitti baska konu altindada yazmistim bilenler bilir bizim oralarda cocuklugumuzda ekinlerin icinde pamuk tarlalarinin icinde oynardik su anda bizim oralarda hayvanlarina yedirmek icin ot ekiyor ciftci sut satip gecimini saglamaya calisiyor bizim oralarda zeytinlikler kalmisti dokunulmadik onuda alsinlar ellerinden tamamen disariya baglanalim baglandik zatende bunlar son kalintilar satacak bir sey kalmadi bakalim nereye dogru gidiyoruz 80-90 larda turkiye kendine yetecek sekilde uretiyordu ihtiyacini su anda amerikadan bugday aliyoruz zeytinimizide ispanyadan aliriz olur biter yasar gideriz uyanin arkadaslar uyanin bu derin uykudan gec olmadan saygilarimla.

7. 8 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Artik Türkiye Kendini Besliyen 7 Ülkeden Birisi Degilse,Bunun Tek Sorumlusu Genel Anlamda Hükümettir.
    Devlet Dersek Yanlis Olur,O Zaman isin icine Bende girerim Sende,
    Velakin Benim Bu Hususta Yesil alana Zarar Ve Ziyan Verecek,Bir Hamlem Olmamistir.
    Ben Hep Yesili ve Maviyi Savunan Kisilige Sahibimdir.
    Betona Astfalta Sevinenler,Yesilsiz Yasamayada Alisirlar.
    Zaten Türkiyede Üretim olarak,Yalniz Betonla alakali Üretimler Ön Planda.
    Baska Dalda Nerdeyse Hic Bir Sey Üretilmiyor.

9. 6 kişi bey_tu üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Bütün dünya'da zeytinin önemi vurgulanıyor. zeytin doğal bir ilaç. derde dava, besleyici, toprak ana'nın bize sunduğu en güzel nimetlerden biri, çoğu ülkede yetişmiyor. Biz ise zeytinin bol yetiştiği bir ülke olmamıza rağmen, zeytinliklerin canına okuyoruz.

Alsancak öyle bir konu açtın ki her an kapanabilir, benden söylemesi. Bazı arkadaşların hoşuna gitmedimi, kapatma hakları var, nedeni söylemeden.

11. 3 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Maksadimiz konumuzun kapanmasi degil (ki konumuzun kapanacigini sanmiyorum cünkü burada bilincli Mod arkadaslarimiz var) Malatya kardesim, maksadimiz geldigimiz veya gelecegimiz hakkinda endiselerimizi en basit sekillerde dile getirmek.

13. 2 kişi ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    $u Na EX Desek

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Alıntı bey_tu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    $u Na EX Desek
    Arkadaş ne oldu?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    zeytinin yetistigi yerde büyüdüm cilesi cok cok emek verilen yerden tek tek toplanan kis ayinda hasadi yapildigi icin sogukta parmaklarin uyustugu diz bükerek cömerek toplanan cogu kisinin yasamadigi bu zorluklari yasadim zeytinin talihsizligi denize yakin yerlede yetismesi kimse de parayi görünce red etmiyor satiyor tarlayi bahceyi.edremit körfezin de cogu zeytin iki yilda bir verim verir kimsenin emegini karsilamadigi icin de zeytin maalesef bu durum da yukarida bir arkadas zeytinlikler kalmisti dokunulmadik yazmis ben 19 yildir burada Almanyadayim her izinde gördügüm katliyami ben daha iyi biliyorum

17. 2 kişi Dincer üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    ar kadaslar konu hemen kapanir diyor boarda bir sorun mu var sayin yönetici insanlar artik konu acmaya korkar olmuslar 3 ay boarda girmedim türkiyedeydim neler olmus gelin insan gibi su konuyu tartisalim ,nicin medeni insanlar gibi tartisamiyoruz ,bize ne oldu toplum olarak ,gecenlerde bir ingiliz büyük elci diyorki türkler sosyolojik olarak arastirilmali ,evine gittin mi sunuda ye bunuda ye diye ikramda bulunuyor ,disari ciktinmi tirafige bir birini bogazliyor
    millet olarak neden böyleyiz , bizim atalirimiz sabir küpü iken bize ne olduda böyle olduk ,herkes cinnet mi getiriyor lafi neremizden anliyoruz nicin okumadan ögrenmeden bilmeden tepki veriyoruz ...

19. 2 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Sayın Arkadaşlar

Konuların kapanması veya mesajların silinmesi, konuyu diğer taraflara çeken, tartışma yolunu açan, hakaret edenlerden, ön yargıdan dolayı malesef diyorum el atmak zorunluluğunu doğal olarak, Boardumuzun huzuru için uygulamak zorundayız.

Sakin olursak, beş dakika düşünerek fikirlerimizi dil'e getirerek, bu uygulamanın önüne geçmiş oluruz.

Malesef, bizim Türkçe, lastik gibi, istediğimiz veya anlayış kapsamımız'a göre bir yerlere çekiliyor.

Her Konuyu kavga etmeden, hakaret içermeden bu gün'e kadar başarmış bir Millet değiliz, bunu kabul etmek gerekir.

Biz Kadro olarak, bazı Arkadaşarın mesajlarına veya bilinçli bir yerlere hedef alınmasına karşı olduk, bütün mesele bunlardan ibarettir.

Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alsancak öyle bir konu açtın ki her an kapanabilir, benden söylemesi. Bazı arkadaşların hoşuna gitmedimi, kapatma hakları var, nedeni söylemeden.
    Samimiyet ile söyleyebilirim, alınacak kararlarla bizler Kadro olarak her konuya müdahale gerektiği gibi, Konu açacak veya açmayı düşünen Arkadaşlarla aynı konumdayız.

Bizler, her zaman Konulara el atmayı benimsemiyoruz, saydığım istisnalar dışında.

Konsept olarak, Teknik Forum olduğumuzu, aynı zamanda Gençlerimizin, Yaşlı veya Çocukların ve Bayanların bulunduğu bir Platformda olduğumuzu hatırlatmak isterim.

Saygılar
    Konu Prens-66 tarafından (28 Haziran 2017 Saat 21:53 ) değiştirilmiştir.

21. 4 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    304
    61 mesaja 102 teşekkür aldı
    ülkemde her bir agacin önemi tartisilmazdir buna hepimiz karsi cikmaliyiz.
    gelecegimiz cigerlerimiz yakiliyor ve bunu artik gizli yapiyorlar yazik günah
    betonlasmaya hayir diyorum
    Konu gitarist tarafından (30 Haziran 2017 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir.

23. 5 kişi gitarist üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün zeytinlikler yarın Buğday ve Ayçiçeği ekilen tarlalar

Tarım Ülkesi olarak hemen hemen herşeyi ithal eder olduk

Olayı kimse siyasete çekmesin

Ama bu gidiş ile Cennet Vatanımız 100% dışarı bağlı bir ülke olucak
    kimin veya kimlerin sayesinde bilmiyorum ama malesef bagimli kaldik bile kime

25. 3 kişi gezgin38 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)