Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2518 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yurtdışında sigortalı çalışırken aynı anda türkiye'de sigortalı çalışma yoluiyi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    67 mesaja 155 teşekkür aldı
    Alıntı abbas2006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi Bayramlar Arkadaslar,

yurtdisndan sigortali bir isci:
    - izininde Türkiyede bir kac gün sgk sigortali calisabilimi?
    - yoksa Tr izine gitmeden önce yurtdisindaki isyerinden ücretsiz izin mi almak zorunda?
    (Alman rentenverlauf ile TR. SGK günleri cakismamasi icin)

Bu konuda bilgi verirseniz memnun oluruz.

Saygilarimla
    abbas2006
    Bu konu galiba emeklilik için .. Türkiyede izinde olduğunuz zaman zarfı içinde herhangi bir iş terinde çalışıp sigorta pirimi yatırıp (bunu işveren yapıyor )sigorta numarası almada herhangi bir sakınca yok, izine gittiğinizin ikinci günü başlıyor gösterebilir veya başlayabilirsiniz,geriye dönmeden öncede bir gün önce çıkış alacaksınız .Ben dokuz günlük bir çalışma pirimi ödedim ve emeklilik parasını hemen yatırdım, hiçbir sakıncası yok ,bu olay sadece emekliliğe başvuracak kişilerin sigorta kaydının olması ve sigorta numarası alabilmek için yapılıyor..
    Konu Mustafa 1954 tarafından (25 Haziran 2017 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    67 mesaja 155 teşekkür aldı
    Yasak masak yok hepsi palavra, ben her iki ülkeninde kurumlarına sordum ve emekli oldum diyorum,bende olamaz demiştim baştan fakat yasal olduğunu kesin tespit ettikten sonra (rentenversicherungsanstallt ve Türkiyede Sosyal Güvenlik kurumu ) Başvuru yaptım ve 9-10 günlük çalışma neticesi 3600 gün üzerinden 2 yıl önce 46.300 lira ödeyerek emekli oldum..Almanyadaki Emeklilik kasasınında haberi var ....Ayrıca Alman Hüvviyetim var..Yasalar buna İzin vermiyordu artık oda serbest ..
    Konu Mustafa 1954 tarafından (26 Haziran 2017 Saat 08:03 ) değiştirilmiştir.

4. Mustafa 1954 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)