Selamunaleyküm Arkadaşlar,

İş yerinde büyük bir sorunum var, 2004 den belli aynı işyerindeyim ve Einrichter olarak çalışıyorum ve geçen seneye kadarda ayrıca Schichtführerdim, kısıtlama ve Schichtführersiz denemek için şimdilik yapmıyorum.
Bundan 2 sene önce yeni 3 tane parça yapmam gerekti yani bana sadece parçayı verdiler Hartdrehen yapılacak ve CNC için Programlarını ben kendim yazdım, herşey tamamdı Muster olan parçalar Kundeye yani Hitachiye gitti ve Arabaya Monte edildi Benzinli arabada sesin azalması için, 1 Sene deneme sürüşü yapıldı ve olumlu çıkıncada 3 Parçanın Auftragını verdiler, Makinayı tek ben yanlız yaptığımdan şimdi bizim Bölümde bir tane Alman Ostdan gelme, ve 1 Polonyalıyı verdiler öğrensinler diye, bu Alman adamı ilk günlerde iyi gibiydi taki makinada bir ölçüde sıkıntı çıkana kadar, neyse Programda bir değişiklik yaptı ben başka vardiyedeydim ve şimdide herkese benim beceremediğimi kendinin yaptığını anlatıyor ve benim demediğim şeyleri demişim gibi anlatıyor.

Yanı uzun lafın kısası ben şimdiye kadar hiç bir şey yapamamışım kendi gelmiş ve yapmış gibi anlatıyor ve bunuda herkese bu şekilde diyor taki geçen gün en üst şef gelmiş ona bile böyle anlatmış.

Beni bu işi yapabıldğim için bir üst kademeye çektiler yani Einrichterin daha tecrübelisi diyelim, zaten karın ağrısıda bundan dolayı, 7 sene önce bu olayın benzeri olmuştu ve bunu yukarı çektiler ve ayar verdiler taki şimdi fırsatını bulana kadar bekledi.

Bu olayı ben gece iş yerinde duydum ve sinirden gidip programları silecektim ve basıp eve gelecektım, benim Abteilungsleiteri aradım kendisiyle aramız iyi çok şükür, dışardanda tanır beni, sordum kendine ben ne yapayım şimdi ya bana bir yol göster yada ben silip gideceğım ne olacaksa olsun artık yeter dedim, sakin ol sen bu gece işini yap sana yazılan makinada sabah kalkınca beni bir ara dedi.

İşin tuhaf yanı benim Teamleiter bu gece bana bu makinayı deyil başka önemsiz makinayı yap diye kağıt yazmış o da ostdan gelme, ve bunuda aynen akşam Abteilungsleitere dedim, bu bana sen makinadan artık uzak dur bak bu adam yaptı mesajını veriyor.

Arkadaşlar bu haksızlığı ben kaldıramam, olamaz böyle birşey, ben orda emek vermişim ve adamın biri gelip programda ufak bir değişiklik yapıp ben yaptım ayağına yatması zoruma gidiyor.

Benim açımdan bu durumda Mobbing, Schikanieren ve Rufschädigung var, şimdi başka abteilunglara kadar bunu böyle anlattığı için ben birşey bilmeyen beceremeyen ven kendide esas bilen yapan oldu, ben bu durumu kaldıramıyorum.

Sizce bu durumda ne yapabilirim, Abteilungsleiterle konuşacağım daha, bu Mobbing,Schikanieren ve Rufschädigung olmuyormu ???