Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2605 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: is Yerinde sorunum var kafayi yiyecegim....18 seneden sonra

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    834
    262 mesaja 544 teşekkür aldı
    zirdeli79 sana icimizde en cok yardimci olabilecek hOrOz ustadir,senin betribstat niye ilgisiz kaliyor?onlarin cok sey bilmesi ve söylemesi lazim.
    hata yapti diye isciye abmahnung verilmez, hele isden hic kimse cikarilamaz. kimse bilerek hata yapmaz. hata heryerde olur, firmalar hatayi enaza düsürmeye calisirlar.
    tarhana corbasi yapiyorsaniz,sen gida sektöründe calisiyorsun, bende ilac firmasindayim,hergün hatalar oluyor, yanlis ilac veya hasarli karton-palet gönderiyoruz.firmamiz para-zaman-imaj kaybediyor. ama hatalari 100% yok etmek imkansiz,neticede insan calisiyor. biri bize hata yaptigini söylerse tesekkür ediyoruz cünkü hatasini telafi etme sansimiz oluyor.insanin hata yapmasida,birseyler ögrenmesini sagliyor,birdaha yaparken daha dikkat ediliyor. hata yapti diye ceza yok,yalniz hatalarinda bir töleransi var. ama bilerek hata yapan veya söylemeyen olursa.mesala birisi staplerin camini kirdi ve görmedim dedi araba sürerken,ön cami kirip,görmedim demek gibi, böyle yalanciyida baska yere gönderiyoruz,biraz zorluk cikariyouz,hic birsey yapmasak neler olur neler...
    kendini firmanin yerine koy, müsteriye hatali corba gidiyor, biraz dikkat etmeseler,corbalar tatli-tuzlu gider,firmada kapanir. hata olmasin diye iscilere tatli-sert önlemler aliyorlar.yerini degistiriyorlar-birdaha yapma abmahnung filan diyorlar. bunlari anlamak lazim.
    tahminime göre sen cok iyi niyetlisin,isini cok ciddiye aliyorsun, rahat ol,cok kafani yorma. hata olmus diye baska yere vermisler,birazda kulaginizi cekmisler..
    krank meselesine gelince, ben 20 senedir ayni isyerindeyim, krank yapmiyor diye eline birsey geceni görmedim. senede 3 hafta krank normaldir. cok krank yapiyorsan tabiiki neyin var diye cagirip sorarlar. firma icin önemli olan, toplamda senelik kac gün krank oldugudur. isgünlerinin 15-20% krankli olmasi normaldir. eger daha cok krank varsa, o zaman isveren kontrol etmelidir, acaba neden cok krank var? is agirmi? is ortami sagliklimi? is kiyafetleri uygunmu? mesala bizim lager,kapilar sık sık acilip kapaniyor,hava degisimi cok oluyor diye,herkese sweetshirt ve ceket verdiler.
    krank yapmayanlar,birsey yaptim saniyorlar. halbuki onlarin yerine baskalari krank yapiyor.
    anladigim kadar durumdan rahatsizsin,krank yapmayi niye düsünüyorsun? neden isyeriyle sorun olunca ilk krank yapmak akla gelir?
    bence git sefinle acikca konus, eger eski yerine dönmek istiyorsan söyle,hata yaptim,cok sey ögrendim,eski isimi istiyorum de. eger hakkinin yendigini düsünüyorsanda kibarca anlat,18 senelik iscisin,seni dinlerler.
    isyerin sade sana özel böyle davranmiyor,hata olanlara hepsine aynisini yapiyordur, cok kafana takma. senden daha degerli birsey yok.
    Betriebsrat'i tekrardan siddetle tavsiye ederim, isyerinde böyle cok sey yasanmistir

2. 3 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)