Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2611 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Schwerbehinderten Prozente icin bilgi gerek , 50% geldi az fazlasi icin ne gerek??

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    141
    84 mesaja 228 teşekkür aldı
    Sevgili Karddesim.

Bende kendi kararimca sana benim izledigim yoldan bahsedeyim.

Birincisi bende VDK üye idim . Bana uygulamalari vede yardimlarini begenmedigim icin hemen cikisimi verdim.

Birincisi Ben Sakatlik icin basvuruda bulundum..
    2 Gelen bildiriye duruma göre Itirazda bulundum. Birinci Basvurumda yüzde 30 Vermislerdi.
    3 Basvurumda . Türkiyede durumu belirten bir Rapor aldim oradada ban % 40 vermislerdi. Bununla hasataligimda degisiklik olmustur diye basvurdum. Bana hemen % 40 Onayladilar. Bende gelen Mektuba göre prosüdür geregi itirazda bulundum. Bilir kisiye yolladilar. Oda Oda az buldu, velasi %40 dann %50 Cikardi. Ben razi geldim kabul ettim.
    4 Alti ay sonra tekrardan basvuruda bulundum. Ret geldi, Itiraz ettim Münstere gitti. oradanda ret geldi. Bende Gelen Mektubun son pragrafinda belirtenene göre Düsseldorf Sozialgerichte basvrudum . P:K:H bir Avukat talebiyle.
    Bu durumda Mahkeme hem Davanin kazanirligina bakiyor ona göre isteninlen yardimi onayliyor. Ve Yazismalardan sonuc alinmaz ise. Ozaman ben ikinizide dinlemiyor, ben Tarafsiz olan bir üst Bilirkisiye ve Birde Alt bilirkisi belirtmek süretiyle Gutachten yaptiriyor. Yani Bilirkisinin Fikrine basvuruluyor.
    Onlarda kararlarini Mahkemeye bildiriyor. benim %50 oldu yüzde % 60 böyle bir iki basvurdaha yaptim
    Ilk Önce %70 Daha sonra %70 dede yükseltmek istemediler . Gene dava söz konusu oldu ve yüzde %80 de suan. Her ikisindede bilir kisi Raporlari var. birde Bende tanima göre hastaligimin en yüksek olani verilmekte yüzdelik olarak.
    Örnek verecek olursak. %10 el. %40 Bel. % 30 Seker hastaligindan.% 40 Yürüme engelliginden. Daha cogaltila bilinir . Ben biraz ölcüleri abartili yazmis olabilirim. Sadece demek istedigim bunlari alt alta ekleyerek toplasak %100 geciyor. Yani yanlis algiya kapilmayalim. Hastaliklarin En yüksek yüzdelisi ve Kanaat bildiren kisinin vermis oldugu yüzdelik Diger hastaliklara göre bakilarak Yüzdeligin yetersiz kanisina vararak artiriyor.

Gelen mektublara yazi yazabiliyor iseniz Davalarinizi kendinizin takip etmesi olaylarin daha hizli gelisip sonuclanmasi anlamina geliyor. Avukat olunca Mektub ilk önce Mahkemey , Mahkemeden Senin Avukatina, Ordanda Sana , Sen Randevu alacaksin orda gerekli iitrazlar yazilacak. Ve Mahkemeye . Mahkeme, Karsi tarafa derken Aylar gececek.
    Ben bugün geldi yarin Üc Nusra ile Mahkemenin kapisindaydim.

Bazi Arkadaslarimizin bilgisine . Hep söyle bir yanilgi var , Yüzdeligi alinca Emekli olma sansi doguyor. Böyle birsey yok arkadaslar.
    2005 Deki Emeklilik kasasinin bavuru ret Formunda aynenn söyle bir ibare yer aliyordu.
    Bedensel Rahatsizliginiz olabilir .Ama bu degildirki siz Calisamaz durumdasiniz. Parmaklariniz bile calissa bununla Bir is yapma imkaniz var. Yani Klaveyle .
    Bu durumda size biz isbulma zorunlulugumuz yok .Bu sorumluluk ise Is ve Isci bulma kurumunun sorunu. Böyle bir is imkani varmi yokmu onlar bakmakla yükümlü. Ve RET.
    Insallah aciklamak istedigim konu anlasilmistir vede Yardimci olmusumdur.
    Gecmis olsun dilekleriyle . Saygilarimi Arz ederim.

2. 4 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)