Alıntı antika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bende söyle bir not vereyim sizlere TR ye tohumlar genelde israilden geliyor tohumculuk israilin elinde genelde bir kereye mahsuz ekiliyor yani döl dedigimiz sey yok onlarin tohumunda bir kere ekilir ondan alinan tohumlarda döllenmez yeni meyve sebze neyse vermez belki sizin getirdiginiz tohumlar ondandir bir kereye mahsus olanlar yani bunuda göz önünde bulundurun derim bu senede burdan al dene kolay gelsin
cok dogru söylüyorsun

Türkiyede Tohum pazari hemen hemen 100% israil kökenli sirketlerin elinde

simdi neden nicin böyle tartismasina girersek isin icinden cikamayiz

ama arkadasin dedigi gibi bu Tohumlardan alip buraya getirirseniz bu yetisen sebzelerden Tohum alip ekemezsiniz !!!!!!

bu Tohumlar birkereye mahsus ekilir yetisen sebzeden alinan Tohum Kattiyen ekilmez !!!!!!

ben Salata olsun Domates olsun Türkiyeden bu Tohumlardan aldim getirdim , Toprak ve Iklim sartlari iyi giderse Süper verim oluyor

ama aynen bende Tohum almayi denedim , OLMADI kuruttugum ve bir sene sonra ekmek istedigim Tohumlar yetismedi

ama Köyden YERLI DOMATES tohumu alip getirsmistim , senelerdir Ayni Tohumdan alip ekerim alip ekerim

yazin Yetistirdigim Domateslerin Tohumlarini kuruturum saklarim

Türkyieden Tohum getirecekseniz Yerli Tohum olsun Köydeki insanlara sorunda alin

HAZIR ASILI TOHUM OLMASIN