Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2628 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Istege bagli emeklilik,ve bol bol sorun. Emniyet o tarihte benim girisii görmemis,SSK yerine bagkur,buyrun buradan yakin..

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Rabbim senden rzi olsun insallah,isin gücün rast gelsin.

Evet bende bagkur olayini biliyordum,ama korkum ya bagkurlu olursak idi.Karadeniz kardesim, bundan sonraki sürec ne olacak simdi?? Sgk bize bildirimi yollayacak yoksa bizmi ise girisecegiz?

Pekii benim bagkurda istege bagli primde türkiyede olmam gerekirmi? Yani islemleri baslatsam olurmu?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı Bence Deger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rabbim senden rzi olsun insallah,isin gücün rast gelsin.

Evet bende bagkur olayini biliyordum,ama korkum ya bagkurlu olursak idi.Karadeniz kardesim, bundan sonraki sürec ne olacak simdi?? Sgk bize bildirimi yollayacak yoksa bizmi ise girisecegiz?

Pekii benim bagkurda istege bagli primde türkiyede olmam gerekirmi? Yani islemleri baslatsam olurmu?

Bence Deger,Sgk.mu size sunu yapin diye bilgi vermez siz isinizi takip edeceksiniz,yapmak istediginiz isi bilmeniz gerekir,müsterih olun emekliliginiz ssk.kalan günleriniz icinde en makulu Türkiye'de ikametiniz süresince bagkur veya istege bagli emeklilik icin prim ödeyin kalan süreniz az oldugunda ödenen primler emekliligizin miktari konusunda cok etkili olmaz.
    Su an emekliliginiz icin calisilmis süreyi tamamlamaya calisiyorsunuz tamamlama sonucunda sigortalilik süresi erkeklerde 25 yil ve gereken yasi tamamlamaniz halinde bu 3 sart yerine gelmisse dilekceyle emekliliginizi talep edersiniz sonraki aydan itibarende maasiniz baslar.

Alıntı 01adanaLi01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim merak ettigim mavikartli olup emekli maasi alan varmi aramizda varsa ne kadar ödüyorlar ?
    01adanali01,yurtdisi borclanmasi yaparak emekli olmada mavikart ayrimi yok mavikart sahipleri yabanci ülke vatandasi oldugu tarihten sonraki süreyi yurtdisi borclanmasi yapamaz sadece Türkvatandasi olarak gecen süreyi borclanabilir.
    Emeklilikde 3 ayri süre var, 08/09/1999 kadar 08/09/1999 dan 04/2008 e kadar ve sonrasi,asgari ücretten yani en düsük primden ödemede en yüksek emekli maasi 08/09/1999 tarihine kadar olan dönem %65 oraninda 04/2008 tarihine kadarki %55, 04/2008 sonrasi %45 oraninda, bir misal vermek gerekirse tüm borclanmalari 2000 senesini gecmeyen yaklasik emekli maasi 1500/1650TL. civarindadir,emekli maasina etki eden bir cok sebeb var.Emekli maasini hesaplatmak icin bir sosyal güvenlik uzmanindan bilgi almak gerekir.

4. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)