Alıntı Dedikli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Daimler Benzde calismiyorum Disardan Aldim..

Bu asagidaki hesapta bir yanlislik var tam anlamadim. / Bana gelen belgeleri tekrar kontrol ettim örnegin 400x3,25=1300€ ve hesaba yatan para=1300€ Kapitalertragsteuer,00,00€
(Almanyada bekarlar icin yillik 800€ evliler icin 1600€ Kapitalsteuervreibetrag var) tabiki bunu bankayla konusup oraya antragnvermen gerekiyor..

Birde Kapitalertragsteuer Dividenden kesiliyor. yani 2016 icin ödenen Dividende 30x3,25=97,50 x25%=24,38€.97,50-24,38=73,13 € olmasi gerekiyor verdiginiz bilgiye göre. Onalrin gönderdiğinde ise Tahmini Vergi cekildikten sonra geriye 71,78€ olarak görünüyor.

ALLAH yar ve yardimcin olsun.. saygilar.
Tekrardan Tesekürler.
Gecen Sene biz Bankada imza islemlerini yaparken. dedimki Freistellungsantrag vermek istiyorum. Bana verdigi cevab . Sizin babaniz burda yasamadigi icin herhangi bir vergi kesilmeyecek. Onun icin böyle bir müracata gerek yok.
Belgeler gelince soruyorum. Neden kestiniz diye. Siz Freistellungsantrag verebilirdiniz. Calisanlar ya birsey anlamiyor. Hepsi ayri ayri bilgiler veriyor.
Belirttiginiz gibi bende yanlisliklar görüyorum. Bilgilendirmede hata ediyorlar görevlerini yerine getirmiyorlar. Sonu mechul.
Gidenleri geri getirme sansi nekadar orasida muamma.

Sagilarimla.
ALLAH yar ve yardimcin olsun. Tesekürler yardimlar icin.