Sevgili Kardesim
Cevabindan dolayi Tesekürler ederim-

Babamin tam otuztane Hissesi bulunuyor. 1983´ de bunlar üc büyük hisse olarak almis . Sonrada üc hisse 30 hisse olmus.
Evet Benim Adresime de bugün Toplanti icin Davetiye geldi.
Bugünde bankadan son on Sene icin belgeler geldi.

Dividenden,Kapitalertragstuer Sparbuch´dankesilen bir mebla anladigim kadariyla. Habenzisen Sparbuchda olan meblanin faizini gösteren cizelge. Depeoentgelt.
Birde anliyamadigim söyle bir ibare var. Nachtrag (MIG) Soll ve Nachtrag 29.05.2009 Hesaptan 850 € Auszahlung neyin icin kime ve nereye ödendigi görülmüyor.
Beni düsündüren yanlari iste tam burada. Nedenine gelince Yardimci olan Berateler Banka neden bukadar zorluk cikariyor anlamis degiliz bizde, Söyle izah ediyor sebebinide 100000 € yok hesaptaki süphe duyula.
Birde bu Görüstügüm Berateler Hepsi yerlerinden edildi. hadi birini anlarimda. bu kadarda fazla olmasi insani süphelendirmiyor degil.
850€ haricinde bankaya ödenen Dividenleri hesapladim birde giderleri yani kesintileri 2006 dan2016 ca gider 94€ Bankaya ödenen Dividende 490€= geriye 390€kalmasi gerekirken. Banka cüzdaninda ise 249€ onlarin belgeleri göndermeden önce aktardigi biliger. Bu meblada 1983´den 20016´tiya kadar ödenen Dividende olarak karsima cikyor.
Asagidaki aciklayacagim bölüm gönderdikleri belgede görünmüyor. Bun Bir konusmada sordum 2016 icin kesilen Kapitalstuer´yi izahi asagidaki gibi biraz benim eklemem var.
Birde Kapitalertragsteuer Dividenden kesiliyor. yani 2016 icin ödenen Dividende 30x3,25=97,50 x25%=24,38€.97,50-24,38=73,13 € olmasi gerekiyor verdiginiz bilgiye göre. Onalrin gönderdiğinde ise Tahmini Vergi cekildikten sonra geriye 71,78€ olarak görünüyor.

Sorun su Deutsche Bank hala diretiyor eger 2006 geriye dönük bir belge istiyorsaniz bunu ödemeniz gerekiyor.
Birde gönderdikleri belgede Porta parasi kesmisler. yani Mektup parasi. Gönderilmeyen mektublar icin para kesiliyor. Benimde demek istedigim tam burda herhangi bir belge vede bilgi paylasmadiniz. Burada adresi olamasada Türkiye Adresini Ben Size bildirdim. Öyle oldugu halde hala kendilerini suclu oldugunu kabul etmiyorlar. Hala Hesap sahibi bize bildirmedi diyorlar Ellimdeki yazili belgeleri tekraran gönderdim Böyle bir savunma olamaz.Özür dileriz ama Belgeleriniz neden kabul görmedi vede isleme konmadi onu bilemem ama . Bizi ilgilendiren bir bölüm olmagi icin . Heap sahibinin sorunu diye mektupta kesip atmislar.
cok kafa karistiran bir durum. Olmazsa yasal yolari arayacagim. Yasal yollara basvurmadan cözebilirmiyiz , Bankada calisan bir arkadasimiz. Paylasima cevab verirse diye ümüt ediyorum.

Verdigin bilgiler icin Tesekürler-Allah yar ve yardiciniz olsun.

Daimler Benzde calisiyormusunuz ? yoksa hisseleri disardanmi aldiniz.
Zaten Hisseleri arti satacagimda aklima takilanlari nasil cözülecegi malum bir hal.

Saygilarimla.