Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2678 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kaloriferden anlayanlar, bana bir akıl verin

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Alıntı *05300 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta tamda problem iste burada. Sagolasin, ufkumu actin. Google dedeye sordum, epeyi arastirdim. Bu sorun sadece bende degil, cok evlerde olan bir seymis. Kalorifer petegini, resimdeki delige sokabilmek icin enini genis tutmuslar (4 metre) fakat petek yüksekligi kisa secilmis. Hem bu, hemde petegin üstünün mermer duvar ile arasinin cok kisa olmasindan dolayi konvektion prenzip tam etkili olmuyor, arttirmak gerekiyormus.

Internette etkili bir cözüm bulmuslar, aynisini bende yapacagim. Bunun icin 4 adet 100lük PC-Lüfter kalorifer peteginin üzerine sicak havayi odanin icine üfürecek sekilde monte etmisler. Uyuz bir tane Anlagethermostat ile bir tane de Regler koyup Lüfter lari steuern etmisler. Aklima bayagi bir yatti, bunu yapacagim. Anladigim kadariyla bu Lüfterlar hem cok sessiz, hemde ceryani cok az yakiyor. Bütün bunlarin hazir olanlarida varmis, ama cok pahaliymis. Ben de parcalari satin almadan evvel iyice hesabini kitabini yapip ona göre hazirliklara baslayacagim.

Bu arada söz konusu oturma odasinin tabani parke döseli, üzerinde de Türkiye deki halilardan var. Ayrica bu odanin altinda Keller var, evin keller duvarlari ve tavani Styropor platteler ile isole edilmis.

Buradan zaman ayirip, akil veren, yardimci olan herkese cok tesekkür ederim.

Selamlar

05300 - Merzifon
    veya onun yerine daha iyi ısıtabilen ve modern bir kalorifer peteği takdırmak daha iyi olur

bu pervaneler yine ses yapacaktır uzun bir süre sonra sinirini bozacaktır

tavsiyem kalorifer üzerine çalışan firmadan teklif ve öneri almaktır

2. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)