Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3178 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evinde kedi besleyen var mi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı

Evinde kedi besleyen var mi

Iyi Bayramlar,
    arkadaslar evinde kedi besleyenimiz var ise bir kac bilgi almak istiyorum.
    Bakimi nasildir? Evde koku oluyor mu? Bakimlari nasil oluyor ve ne kadar sürede bir igne vurulmasi gerekiyor. Hic bilgim olmadigi icin mazur görün.
    ve son olarak evde komsularin rahatsiz olucagi sekilde ses yapar mi ?

2. Yigido üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Bizde 2 tane var, kedisiz evim hic olmadi, taa cocukluktan beri.

Doktora kisirlastirmak icin gitme sarti harici herhangi bir igne yaptirmiyorsun.Sadece entwürmer icin ilac veriyor o kadar.Hastalanmadigi sürece sorun yok.Bizim bir öncekinde maalesef Tumor cikti, bu tür hastaliklarda masraflarin oldukca yüksek oldugunu belirtmek isterim.Misal bizimkine asagi yukari 2 bin euro civari masraf cikmisti, kurtulusu olmadi maalesef.

Koku tuvaletinden evet gelir, yerine bagli.Kendin zamanla alisirsin ancak misafirler hemen farkederler.Alisik olmayan icin bu koku bazen bayiltici bir hal alabilir

En önemli nokta ise tüyleri.Kediyi gercekten sevmeyen o tüylerle ugrasmayi beceremez.Gerci tarayici aletler var, alip tariyorsun ve dökülmeden aliyorsun ama hepsini yakalamak imkansiz.Eger kedi alirsan tüyleri icin o aletin resmini buraya koyarim, digerleri bes para etmez ama bu süper bir sey.

Ses ise yapmazlar, ancak ilk baslarda evde yalniz birakinca bir yarim saat kadar miyavlar, rahatsiz edici degil, kediden kediye degisir.

5. 7 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Üye Tual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    347
    28 mesaja 50 teşekkür aldı
    Bende bir zamanlar kedi bakmistim evde, bir kac ekleme yapayim.

Kedinin kakasini yapmasi icin kum dolu bir kutu ayarla, tuvalet veya banyoya koy. Kediler pislediklerini hep saklamak isterler, ilk baslarda bir iki sefer kaka yapacagi zaman kum a götür, alisir. O kum u ne kadar cok degistirirsen, koku da o kadar az olacaktir.

Kediler tüylerinin her zaman temiz olmasini ister, kendi temizler. Eger temizleyemiyorsa bir sorunu var demektir.

Cok fazla yiyecek verme, obez olur. Karni doysun ve sicak olsun istedigi tek sey oyun (belli dönemler haric) dur.

Bazen tirnaklarini germek isterler, hali yada koltuklarda bu ihtiyacini giderirse zarar verebilirler kumasa. Ona uygun tirnaklarini gecirebilecegi yumusak agac kütügü olabilir, evin bir kösesine koyarsan esyalara zarar vermemis olursun.

Arada disariya gezmesi icin birakirsan, geri geldiginde ona ait bir minder üzerinde, ayaklarini agzina götür yalasin. Birkac seferden sonra ögrenir ve disardan her geldiginde ayaklarini temizleyip eve öyle girer.

Su yu (yikanmayi) hic sevmezler.

En sevdigi oyuncak yün yumagidir, pinpon topu ile de iyi oynar. Kediler fareyi yemek icin degil, oynamak icin yakalar.

7. 7 kişi Tual üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye neco77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    445 mesaja 2,148 teşekkür aldı
    Hayırlı Bayramlar Arkadaşım
    Hayvan sevgisi Başka oluyor bende daha evelden somut bakardım Hayvan severlere taki oğlum kedisi bana getiren kadar.
    Çok güzel bir duygu .
    yanlız kediyi en az 3 aylıkken alman lazım.
    Desenli niye Annesi yavrusundan bakımına kadar her şeyi ögretiyor.
    Zaten ondan sonrası size kalmış Eve iki tane tuvalet alman lazım
    kediler için.
    Fressnap yada Zoo shop yada yakında bir yerde varsa alış veriş merkezlerinden .
    Kuru ve yaş mama koyma lazım kesin ufak yavru kediler için olan mamayi alman lazım
    kediler her mamayi sevmez .tavsiyem bir tane mama çeşidi al yemezsse Tavuk yada Hindi yada sığır içerikli mama al.
    suyunu her gün tazele.
    Balkonundan varsa koruyucu Netz tak
    Benimki 5 kattan düştü ayağını kırdı 1000 euro masraf.
    yani nakit ve özen ister SEVGİSİNİ bir defa alınca birakamassin.

9. 7 kişi neco77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    Sagolun. Anladim arkadaslar. Bilgilerinizi dikkate alacagim. Onümüzdeki hafta alip bende yakin zamanda tecrübelerimi paylasirim artik

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Asilariyla hanim ilgilendiginden ona sordum.2 adet igne oluyorlarmis.

Yiyecek konusunda tavsiyem icinde seker olmayanlara yönelmen cünkü dislerini cürütüyor bir, ikinciside sagligina cok zararli.Bu hazir mamalarin genelindede et miktari cok az, aldigin yerdeki satici ile konus ve saglikli olanlarindan al.Onlarin tek eksi yani cok fazla cesidi olmamasi.Bizimkiler kücükler, gelisme caginda oldugundan bu mamalar haric kendimiz dogal tavuk eti alip, bir haslayip veriyoruz yada konservedeki baliklardan degistirerek veriyoruz.Ayrica evin bir yerine ot koyman lazim.Kediler kendilerini temizlerken cok kil yutuyorlar ama bu killar mide den gecmiyor ve bir kösede toplaniyorlar, cikarabilmeleri icin ot yiyip o ot midesinde bu killari yumak haline getirip kedinin kusarak disari cikartmasina yardimci oluyor, bu cok önemli.En iyi ot Kaufland dakiler, ben cok cesidini denedim, en cok yanastiklari ot cesidi bu oldu.

Yukarida bahsettigim alet asagidaki linklerde, digerleriyle hic ugrasma, bu cok sahane aliyor tüyleri.Daha önce 2-3 cesidini denedik bundan iyisine rastlamadik.Bununla taradiktan sonra elini islatip kediyi oksarsan elinde tüy gelip gelmedigini görebilirsin, bunla yapinca hic cikmayan tüy kalmiyor.Ilk baslarda aleti konusarak sevdirmen gerekiyor, alisinca gelip kendi bunu istedigini belli eder, hic karsilik vermeden taratir.

kisa tüylü büyük kediler icin örnek:

http://www.amazon.de/FURminator-deSh...rminator+katze

uzun tüylü ufak kediler icin
    http://www.amazon.de/FURminator-deSh...rminator+katze

Yemek konusu:
    Bis vor kurzem habe ich mir über den Inhalt von Felix, Wiskas + Co. keine Gedanken gemacht, da ich annahm, die Hersteller würden doch sicher Futtermittel verwenden, die eine Katze nicht nur mag, sondern die auch gut für sie ist.
    Nachdem ich eine entsprechende Lektüre las und mich weiter im Netz schlau machte, musste ich feststellen, dass das sogenannte Fleisch ("und tierische Nebenprodukte", heisst: Knochen, Fell, Hörner und anderer Abfall) ein Kategorie 3-Fleisch ist, das für den menschlichen Verzehr ungeeignet und schlichtweg Abfall ist. Mit anderen Worten, es handelt sich AUSSCHLIESSLICH um Schlachtabfälle aller Art. Es geht zwar hier um Katzen, wer aber schon mal Bilder von Kategorie 3-Fleisch gesehen hat, weiss wie unappetitlich das aussieht. Desweiteren beinhalten diese und andere übliche Produkte Getreide, das eine Katze aufgrund ihrer Darmbeschaffenheit nicht verwerten kann. Vom Zucker ganz zu schweigen.
    Der Katzenkot meiner beiden Katzen stank bisher ganz entzetzlich. Und ich ging idiotischerweise davon aus, dass das "normal" ist.
    kediler icin uygun mamalardan bir örnek.Bewertunglari okumani tavsiye ederim.
    http://www.amazon.de/Animonda-Carny-...=katzen+futter

Edit:Ot konusu evden hic cikarilmayan kedilerde gerekli tabiiki, disari birakiliyorlarsa gerek kalmiyor.Disari birakilanlarda yapilacak igne farkli olacaktir, bizim tierartz bunu hep sorar ona göre teshis koyuyor.
    Konu mxm tarafından (18 Temmuz 2015 Saat 19:03 ) değiştirilmiştir.

12. 6 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    Cok yardimci oldun. Eline saglik.

14. Yigido üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    Bu kendi mamasi hakkinda cok tartismalarim olmustur forum vaya facebook kendi gruplarinda.
    Kedim suan 5 yasinda hep Kaufland in yas mamasini veririm.
    Kisirlastirmakdan baska bir daha Doktora gitmedi.
    Asi felanda olmadi, seneler önce evcil kedi oldugunda gerek yok demisti.
    Kaufland mamasi dedim mi hele bayanlar beni parcalayasi geliyor:-)
    Kedimde kusura bakmasin ama bir 400gr mamaya 2€ veremem , vermerkte istemiyorum.
    Kediler inatcidir hosuna gitmeyeni yemezler ama bu duruma onlari biz getiriyoruz.
    Zamaninda o 2€ luk mamalari bende almistim.
    Yüzüme bakip dalgami geciyorsun diyerek giderdi.
    O inatsa bende inadim diyerek mamasini öylecene birakiyordum. 1 gün sonra baktim sevmedigi mamayi hemen yemeye basladi
    Köydeki kedilere bakin et nerde, makarna,ekmek ne atarsan yiyiyorlar.
    Ben dayanamiyorum, arabayla izine gittigimde Kaufland in 10 karton en ucuz kuru mamasindan aliyorum. Evin önündeki kediler izin boyunca Bayram ediyorlar.

16. 2 kişi DiloCan üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Arkadasim, kedin henüz cok genc, bu sorunlar 8-10 yasina gelince insallah cikmaz ama ortaya cikabilir.Ben sahsen kaufland dakilerden verdigimde tuvalet fena kokuyordu, bu koku düzgün yiyeceklerden sonra ortadan kalkti.Dikkat edersen farkedersin, yada etmeyebilirsin ama misafirler hemen farkederler.Kedi sahibi bu kokuya zamanla alistigi icin pek fark edemeyebilir, daha dogrusu kedi tuvalete girdikten hemen sonrasinda koku yapar.

Birde mama fiatlari hesabinda su yanlislik var, pahali dedigin mama daha az miktarla hayvani doyuruyor ve daha uzun süre tok kalmasina yol aciyor, cok daha az versen dahi yetiyor, sonucta ayni paraya geliyor, hic bir fark yok.Bunu anlamak icin bir ay boyunca verdiklerini kayit etmek ve kiyaslamak gerekiyor.

Ayrica hic bir kedi dogada hayati boyunca bir gram dahi harici katilmis seker yemez, buna sebep olan tek canli insandir.

18. 4 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    Lütfen burdada mama tartismasina girmek istemiyorum.
    Kedi benim masaya ne koyarsam onu yicek, yoksa kapi orda-)

20. 3 kişi DiloCan üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Tartisma degil, karsilikli bilgilenme dersek daha dogru olur.

Ben bu konuya su yüzden cok agirlik verdim.Bizim önceki kedimiz agir hasta oldu ve, defalarca Tierartz a sonra klinige yatirdik, getirdik götürdük, harcadigim parayi yazmak istemiyorum ama oldukca masrafli olduguna dikkatini cekmek isterim.Yoksa kedinin doymasi tabiiki yeterli normalinde.Gerci biz dahi kendimize o kadar iyi bakmiyoruz o ayri

22. mxm üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    21 mesaja 52 teşekkür aldı
    Ben hep köpek besledim biraz fazla vakit ve masrafı oluyor ama verdiklerinin yanında hepsi bir hiç hain,Alçak insanoğlu arkadaşın olana kadar iyi Köpeğin dostluğu tartışılmaz, kedi besleyenler genelde kedi gibi nankör çıkıyor sözüm meclisten dışarı.(mesaj gideceği yere gitmiştir.)
    Bir önceki köpeğim aniden rahatsızlandı ameliyata bile girrmeden vefat etti 2000€ Üzeri masraf Yaptım kurtaramadım şimdi yenisi var henüz 7 aylık oldu.
    Konu Elvis tarafından (15 Ağustos 2015 Saat 08:55 ) değiştirilmiştir.

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Bizdede kedi var
    Disi kedi
    Benim cocuklar ben 4 sene önce hastanedeyken almis
    kediyi almak icIn 200 km yol gitmisler(sari beyaz kedi oldugu icin)

Her neyse
    bir kac ay sonra kisirlasdirdik,sonra entwurmen filan yapdirdik,Kediyi disari salmiyorduk ,o da hergün pencereden bakiyorduk
    sonra bir gün cikardik,ertesi gün cikardik derken
    Hergün disari cikmaya basladi

Bir gün benim ufak kiz okuldan gelirken Derenin kenarinda bir alman kadin görüyor,yanina gidiyor bakmaya ne var diye,Bakiyorki bizim kedi yerde yatiyor
    Araba vurmus bacaklari ve kalcasi kirilmis
    Kizim beni aradi tel ile agliyordu kedi ölüyor diye,eve geldigimde hala agliyordu,Kedimiz daha 8 Aylik idi cok genc oldugu icin uyutturmak istemedim para yüzünden,Allahin verdigi cani aldirip azraili olmak istemedik

veterine getirdik bizi güzel bir carpdi serefsiz kadin 200 euro ödedik,ben bisey yapamam dedi,filanci doktora getirin dedi,Getirdim 800 euro ameliyat parasi istedi,800 euroyu duyunca basina odun vurur öldürürüm dedim kizip

ordan cikdikdan sonra cevrede ne kadar veteriner varsa hepsine gittim,cogu ameliyat yapmiyordu biriside 1200 euro istedi idi,sonra yine 800 isteyen doktora getirdim
    Ameliyat ettirdik

Kedi iyilelesdi artik yabanci insanlardan ve arabalardan cok korkuyor
    Fazla masrafi yok ayda bir kere mama aliyoruz 2,5 kilo 30 euroya,birde kene ilaci

Sonucda
    Kedide olsa ,nankörde olsa
    Bakdiginiz bir can
    Aldikdan sonra hevesimiz yok daha diye basinizdan atmaya kakismayin
    o da siz gibi bir can Tasiyor

Bizim kedi Torunla uyurken

Konu clon tarafından (15 Ağustos 2015 Saat 11:43 ) değiştirilmiştir.

25. 4 kişi clon üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Kedilerin nankör oldugu bence sadece bir önyargidan baska bir sey degil.Onlar yiyecek verdigimiz icin bize kul köle olmayi kabul etmezler, sadece bu fark var, gerisi ise köpekle ayniya yakin karakter denilebilir.Iki hayvanada sahip oldum ve cok büyük farklar göremiyorum.Kedi genelde kendi arzusuna göre, köpek ise sahibinin arzusuna odaklanir.

27. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    güzel bilgiler sunulmus Burda. kutlarim.

Allah var bende az düsünmedim evde kedi beslemek icin, fakat yukardaki bilgileri okuduktan sonra herhalde bu fikrimden tamamen vazgececegim. kedi Kücük bir hayvan ama bayagi zahmetli bir hayvan. özellilkle odada yayilan Kokusu ve heryerde dökülen killari evde beslemek icin pek Uygun gözükmüyor. Ayriyetten kedilerin kusma huyuda var.
    Lakin bahceli bir evin olacakki kedi o bahcede kalacak ve evin icine girmeyecek. Ama bu agir sartlari hangi kedi Kabul eder

neyse, Burda verilen bilgiler sayesinde fikir sahibi oldum. Evde kedi beslemek bana göre degilmis.

29. Antakya üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    6 mesaja 20 teşekkür aldı
    Benimde bir kac sorum olacakti.

Erkek kedilerin disilere nazaran daha cok koktugu bilgisi dogrumu?

Britisch Kurzhaar irkindan gelen kedi cinsi, kedi irklarini dereceye sokarsak, ne derece tüy dökmekte ?

Günde kac saat uyur bir kedi, ne kadar ilgi ister?

Bir baskasi hayvani kolayca yoldan cikarabilirmi (kendini sevdirip bizi ekermi)?

Öldügü zaman nereye götürülür?

Kusura bakmayin biraz fazla sordum belki, hakkinizi helal edin.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes, bende 1 yil öncesine kadar 12 tane Van Kedisi vardi. bunlarin 9 tanesi yavru, 2 anne, 1 baba idi... Vede bu kedilerin tamami evin icindeydiler. Evimde misafirler bile sasirirdi, ne bir koku, ne bir pislik nede kedi kili.. Yavrular gün icerisinde evin icinde kesiflere cikardilar, aksamlari ise odalarina uyumaya cekilirdiler... Anne baba kediler ise, sabahtan aksama kadar disarida mintikalarini korumak adina devriye gezerlerdi... Yavruyken kediyi nasll alistirirsan o sekilde devam eder... Van kedisi diger irklara benzemez, inanilmaz muhtesem bir hayvandir... Toplam 5 yil sürekli, 5 ile 12 kedi vardi evin icerisinde... Seneye yine alacagim insallah...

Sunu unutma, kediler hicbir zaman kokmaz tam aksine kedi en temiz hayvandir!!! Bir kedi her daim kendini temizler... Nitekim Peygamber Efendimiz (as) in dahi Muezza adinda bir kedisi vardi... Kokan sey kedinin tuvaletidir, ki hangi tuvalet kokmaz? Buna mani olmak istiyorsan, hem kaliteli kum kullanacaksin hemde sürekli kedi tuvaletini temizleyeceksin...

Dikkat etmen gereken unsur, kedilerin kizginlik dönemleri...

TAVSIYE: Kedi, bütün gün tek basina evde duracaksa, kesinlikle alma...

32. 3 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    172
    16 mesaja 18 teşekkür aldı
    Merhaba arkadaslar bende bir tane Britisch Kurz Haar erkek yavru ariyorum,cocuklar bu cinsi cok istiyor, fakat ilk kez kedi sahibi olacagim nelere dikkat etmem gerek bilgi verebilirseniz sevinirim iğne zamanı doktor masrafı kısırlaştırma vb...
    Konu izmirefesli tarafından (25 Eylül 2022 Saat 17:50 ) değiştirilmiştir.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Igne olmus olani al (soy agaci belli olan bir kedi olsun)..
    Disariya cikarsa, her 3 ay da entwurmungskur (hap).. az veya hic cikmiyorsa, sene de bir kere veriliyor..

Zaten yukardan asaya kadari okuduysan, hersey yaziyor..

He, cocuklar artik ilglenmiyor (ya da esyalarimiza zarar veriyor vs), ben yine vereyim felan diyeceksen, hic alma lütfen

Bizim kedi fazla oynamayi sevmiyor, ve kendisini sevdirmez.. ha, zorla da sevsek, bir sey yapmiyor.. ama ilk firsat da hemen kaciyor.. istemiyor sevmemizi..

Bir de sadece yemek ve uyamaya gelir eve.. yoksa hep disarda..
    (Geceleri aktif, gündüzleri uyuyor)

Bizim kedi en cok da sheba' yi seviyor..
    Trockenfutter da en sevdigi royal canin british kurz haar icin..

Bunu da anladim, ben nerde oturuyorsam/yatiyorsam, o da oraya yatiyor/uzaniyor.. en cok beni sevdiginden mi bilmiyorum..
    Konu talo176 tarafından (25 Eylül 2022 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir.

35. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    172
    16 mesaja 18 teşekkür aldı
    @talo176
    Usta çocuklara güvenip kedi almam bende seviyorum kedileri verdiğin bilgiler için teşekkürler bütün mesajları okudum.Doktor masrafları ne tutuyor acaba? iğnesi her yıl oluyormuş galiba kurt ve parazit için kedi dışarı çıkmasada bizler dışarı çıkıp geldigimiz için taşıyıcı olabiliyormuşuz birde kısırlaştırma ücreti ne kadar tutuyor? Bilgi edinmek için soruyorum sonuçta alınca katlanacagız masrafına

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)