Alıntı Bykus1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam arkadaslar,bu sene 3 er ay ara ile 6 hafta calisamaz raporu (krank)aldim,son (krank)6 hafta calismaz raporundan sonra,is veren eve davetiye yolladi(su tarihde,meister,betribsrath vb...)olacaklar benimle beraber neden calisamaz raporu aliyorum gibi (krank)hakkinda konusacaklarmis!!!Nasil bi konusma olur,bilgisi olan arkadaslardan bilgi lütfen.Saygilar...
Bunu yapmak isveren tarafindan cok normal karsilaman lazim,onlarin senden bire bir ögrenmek istedikleri rahatsizliklarin,acaba hastaligin yaptigin istenmi kaynaklaniyor.

Bu uygulama bütün is yerlerinde vardir,bende senede iki üc defa rahatsizligimdan dolayi kranka cikiyorum,hastaligimi bildikleri halde her defasinda konusma yapiyoruz.

Konusma aninda dikkat etmen olan sey,hangi hastaliktan ne zaman ciktigini dogru söylemek,yani grip nezle olarak rapor aldiysan,onlarada aynisi söylemen gerekir.

Belim aygriyor,omuzum agriyor raporu almissan,bürodakilerinede grip nezle olmusum dersen olmaz,onlar senin neden krank yaptigini biliyor,agzindan cikanlari not aliyorlar ve sonunda sana okuyup imzalatiyorlar,yalan söylersen sana uyari verip cikisa kada gidebilir,benim verdigim bir öneridir.

Bundan dolayi hangi hastaliktan ciktigini iyi düsün ona göre kendini anlatirsin.