Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2810 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 96 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Krank " li iken Patronun eve gelmesi

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    1. konuyu tam anlamadim ama bana göre senin patronun acemi gibi geliyor yada kücük sirket. normal bi isveren direkt avukat tutardi.
    2. sizin davaniz yine ayri bi konu. sonucta siz "vergleich " yapip anlasmisiniz. abfindung aldiysan o zaman iyi . abfindung almadiysan o zaman arkadasin avukati da iyi degil !
    3. ana soru icin cevap: evet krank iken patron eve gele bilir ama birsey yapamaz.
    4. Burada genel olarak yaziyorum: suan sirketler iscilerini yavaz yavaz tamizliyorlar ve onlanrin yerine yeni ucuz isciler aliyorlar. kanunlara güvenip te sakin yanlis birsey yapmayin. kanun bi yere gercek hayat bi yere. kisacasi isveren sizi cikarmak isterse cikarir. onun icin her zaman kendinize su soru sorun...

4.1 ben bu sirkette calismak istiyor muyum ? o zaman isvere kibar ve olumlu davranin
    4.2 isyerinden cikmak istiyor saniz. bi konzept yapin ve ona göre davranin.

5. avukatlara sakin güvenmeyin. ve kendi kaldiginiz sehirden avukat tutmayin. cünkü bunlar bir birini taniyor . bu iyi de olabilir kötü de. konuya göre degisir.

Alıntı kemalcolm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm. Bir olay anlatayım konu ile alakalı. Bizzat bir arkadasımın basından gecen hadise.
    Ben zamanında Deutschepost ta yani DHL de paket dagıtım isındeydim. Bu türk ısveren de DHL den subunternehmen olarak ıs alıyordu. Neyse gelgit zaman fıkir ayrılıgına dustuk isverenle, bana aniden yarın ise gelme dedi. ok dedim.
    krank yaptım. daha sonra posta ile evime is cıkıs kagıdını gondermis fakat ben evde yoktum, postaneye geri gelmis sonra ne olduysa mektup bana ulasmadı. daha sonra ben avukat tutum türk avukatım cıkıs kagıdı eline gelmedigi mudeetce
    isten cıkaramaz. bekle biraz dedi. bırkac ay gecti. mahkemeye cıktık ısveren avukat tutmamıstı. mahkeme calısanına cıkıs kagıdı ulasmadıgı ıcın 4 ay calıstım 6 ayda gecen zaman 1 senelik maasını odemek zorunasın kararı verdi . neyse bu
    pis cimri daha sonra avukat tuttu. cıkıs kagıdımı gonderdi. son is mahkemesinde 1 senelik maas alabilirsin dedi ama 1 senede ne kadar calıstıysan kazandıgın aylıklar düsülüp, calısmadıgın aylar odenecek yada sana 2 aylık maasın odenmesini
    kabul edersen dava kapanır dedi. ben devamlı sigortalı calıstıgım icin 2 aylık maas yeterli dedim, sonucta 2 ay aniden isten cıkarıldıgım ıcın biraz bocaladım.
    Sadede gelim bana yarın ise gelme demeseydi kendine is bak 1 ay sonra isi bırak deseydi bende mahkemeye gitmeyecektim. oda cezasını cekti .(rechtshutz um oldugundan mahkemeye para vermedim.)
    demem oki cıkıs kagıdı elinize vermesi bu mahkeme olaylarını iyi bildiginden cıkıs kagıdı elime gecmedi bahanesi olmasın ve mahkemeye vermesin diye. isveren uyanık mıs.
    saglıcakla kalın.
    (bu olaylar birkac sene once olmus. soru sorarsanız herzaman online degilim, cevap vermeyebilirim
    Konu Osmanbey34 tarafından (17 Eylül 2017 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)