Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2820 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: beschwerde wegen nicht aufnahme in die schule

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı

beschwerde wegen nicht aufnahme in die schule

slm. ve hayirli bayramlar.
    baslikda yazdigim gibi, birtane Beschwerde brief lazim nasil yazacagimi bilemiyorum.
    Beschwerde brief oglani okula neden almadiklari icin , ben cok kez buradaki okula cocugu yazdirmak istedim, her hafta gittim okula sordum bos yer var mi diye ve herzaman yerimiz yok dediler en son carsamba günü yani 2 gün önce gittim ve yerimiz yok dediler, sonra duydum ki tanidigim 2 cocugu almislar ama ben 2 ay önceden basladim cocugumu yazdirmak icin. sonra sikayet icin regierungsdirektion Arnsberg i aradim ve dedilerki birtane Beschwerde wegen nicht aufnahme yazin buraya gönderin okulun Ismini ve hangi tarihler arasinda yazdirmak icin gitiniz diye. bende nasil yazacagimi bilmedigim icin size sormak istedim, yardimci olursaniz sevinirim simdiden tsk. ler

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    23 mesaja 38 teşekkür aldı
    https://www.google.de/search?espv=2&...68.VCS6IK9a4_E

Googlede istersen bir Musta bul kendine göre yaz.

http://www.vorlage-musterbriefe.de/m...ef-beschwerde/

Burdakiler güzel görünüyor istersen bi göz at.
    Saygilar

Bende kiza bir beschwerde yazabilirim:
    Kod:
    Sehr geehrte Damen und Herren,
    hiermit möchte ich mich über die Schule _____(Okul-ismi)_________ in ________(Sehir Ismi)___________ beschwerden.
    Das Verhalten der Schule ist meines Glaubens nicht zu dulden. Denn ich versuche seit _____(Kayit yapmak istediginiz tarih Ilk tarih)_________ mein Kind ______(Cocugun Ismi)_________ bei der oben genannten Schule anzumelden. Jedesmal wurde ich nach Hause geschickt und mir wurde gesagt: es ist kein Platz mehr Verfügbar. Am ______(Öbür Ailenin Kayit oldugu Tarih)_________ wurde jedoch mein Nachbarskind angemeldet.
    Was war der Grund für die Schule meinen Kind nicht anzumelden?
    Ich bitte dieser Beschwerde nach zu gehen.
    Bitte geben Sie mir weitere Informationen wie ich noch vorgehen kann. Denn ich hätte gerne mein Kind bei dieser Schule angemeldet.

Liebe Grüße

_________(imza)_________________
     (isim soyisim)
    Konu BeCeRiKsIzDj tarafından (08 Temmuz 2016 Saat 15:13 ) değiştirilmiştir.

4. BeCeRiKsIzDj üyemize teşekkür edenler:

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    Arkadasim sana tavsiyem, bunu avukat yoluyla yaptirman. Benim kendi cevremde bunu yapanlar iyi sonuclar elde etmis, belki kendin yazarsan fazla kaide almazlar, avukat biraz daha iyi hukuk yollardan hal edebilir diye düsünüyorum.

6. Speedy123 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    197
    Alıntı Speedy123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim sana tavsiyem, bunu avukat yoluyla yaptirman. Benim kendi cevremde bunu yapanlar iyi sonuclar elde etmis, belki kendin yazarsan fazla kaide almazlar, avukat biraz daha iyi hukuk yollardan hal edebilir diye düsünüyorum.
    avukat yoluyla yazdirsam iyi bir sonuc alabirim de, ben rechtschutz iptal etmisdim , aceba bilgin varmi kaca bi mektup yazar ???

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    Valla birinden duydum 250 mi ne verdik demişlerdi, bir başkasıda 1000 Euro vermiş, yani sanırım avukata bağlı bişey. İstersen önce birtane bulup gidip bi konuş kaça yapar eder diye, olmadı başka bulursun. Belki diğer arkadaşlarda başına gelenleri yazarda direk çözüm sunarlar, benimki eş dosttan duyduklarım hani garanti veremem ama ikisi iyi sonuç elde edip çocuklarını yazdırdılar istedikleri okula ama avukat sana söyler şansın olurmu olmaz mı diye.

9. Speedy123 üyemize teşekkür edenler:

Üye Aykan24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    260
    19 mesaja 22 teşekkür aldı
    Evet bizde Avukat yardimiyla yaptik.
    230€ yada 250€ ya patladi.

11. Aykan24 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye avcilar kirali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    167
    45 mesaja 111 teşekkür aldı
    iyi güzelde senin cocuk ondan sonra rahat edermi o okulda ayri bir konu.Ne sen ne cocugun huzur bulur o okulda.Yok neymis yaramazlik yapiyor,yok dersde rahatsiz ediyor,parmak kaldirmiyor,ödevini yapmiyor,bin tane kusur bulacaklar,migde bulantiracaklar.Benim sahsi fikrim huzur bulamassiniz,gicik giderlerse size.....

Ettiği Teşekkür
    197
    ben cocugu okuldan aldim. zaten baska okula yazdirmak icin yakindaki okul ile irtibata gecik ve biz doluyuz demisdi sonrasida malum.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    23 mesaja 38 teşekkür aldı
    Bence okulu uyarin önce. Yazili bi uyari. Olan biteni birkere anlatin ve sikayetci olacaginizi söyleyin.
    Daha sonra buna bi cvp alamazsaniz bi avukata basvurun. Zaten Avukatinda yapacagi budur.

Sikayet icin zaten yukarda yazdim yazacaklarimi.
    Saygilar

Ettiği Teşekkür
    197
    okul ile görüsdüm , ve sonrasinda regierungs Bezirk Arnsberg aradim ve durumu onlara bildirdim, zaten Beschwerde brief onlara lazim olacak gerisini de onlar okulu sorguya cekecekler. sonrasinda olumlu bir cevab alirsak cocuga orada nasil davranacaklar belki normal belkide basdan sorunlarla okula yazdirmis olmamiz ters etki de yapar diye düsünüyorum. hayirlisi artik

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)