arkadasim Allah ogluna yardim etsin,benim oglumda bu sene Abi bitirdi,insallah Duales Studiuma baslayacak.
benim bildigim kadar,Fachabi yapanlar, yaptiklari Fachabi'ye göre bir Fachhochschuleye gidiyorlar. oglunda sana söylemis,Wirtschaftingunier veya Wirtschartinformatik veya BWL okuyabilirmis. bildigim kadar Fachhochschule fachabi ortalamasina bakmiyor,her ortalama ile giriliyor.
biz babalar tabiiki birseyler istiyoruz ama bence mühim olan cocugun tercihi,nihayetinde o meslegi ömür boyu yapacak,birak istedigi bölüme gitsin
Uni ve Fachhochschule arasinda farki sormussun,mesala makina mühendisligi okuyacak olsa,abi ile Uni'de okur, fachabi ile Fachhochschulede okur, ve makina mühendisi olur. biryere ise girerken,belki bakarlar nerden mezun olmussun diye,ama iki okuldanda makina mühendisi olursun.bu birazda herkese egitim firsati vermeyle ilgili...
ben mümkün olan herkese Duales studium tavsiye ederim.okulu bitirince is bulmakta önemli,dual studium yapanlar,praktikum yaptiklari yerde genellikle ise aliniyor,hemde okurken para kazaniyor.biraz zor ama bitirince isi hazir gibi oluyor.
okullarda gebühr var ama bafög imkanida var.