Alıntı cenk1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaş ben bir çok sefer istanbul atatürk üzeri aktarmalı Hataya uçtum.
Uçağın zamanında inerse, 1 saat 25 dk var diyorsun sivas uçağın kalkmasına...iç hatlarda 30 dk önce kapıyı kapatıyorlar.genelde ama 10-15 dk gecikmeli kalkıyor uçaklar. Zamanında bile kalksa senin zamanın yeterli.

Sana şimdi dış hatlardan iç hatlara nasıl gidileceğini kısaca tarif edeceğim.

Uçak tan inip terminale gidiliyor, ordan doğrudan polis kontrolüne geç, tr pasaport ve yabani pasaport sırası ayrı.polis kontrolü çok olduğu için sıra çabuk işliyor..en az sıra hangisindeyse ona dur.
Polis kontrolünden geçtikten sonra zaten levhalar var.sen alt kata iniyorsun. Alt kata inince tam karşın diş hatlar çıkışı, ordan çıkıyorsun ve orda yolcusunu bekliyenleri göreceksin. O yolculari bekleyenlerin olduğu yerden sola doğru yürüyorsun, dümdüz yürüyorsun ve mecburi sağa dönüyorsun ve yine dümdüz gidince iç hatlar terminaline geliyorsun, thy Check gerekmiyor orda çünkü senin iç hatlar biniş kartını almanya'da Check in yaparken veriyorlar..orda kalkış tabelası var ve ordan uçağına göre kapı numarası var..güvenlik kontrolünden geçiyorsun ve kapıya gidiyorsun..kapılar zaten çok güvenlik kontrolüne yakın.
Benim tecrübem ve hesabıma göre dış hatlardan uçaktan inip polis kontrolüne gelmen 5-8 dk...10 dk polis kontrölunde beklesen...ordan ötede iç hatlara gitmen max 10-15 dk....10-15 dk da iç hatlar güvenliğini geçmen sürer.

Yani anlayacağın rahatlık la yetisirsin diye düşünüyorum uçağın burdan zamanında kalkarsa.bence telaşa gerek yok.

Şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim sana.
Cok sagol arkadasim.
bu yazdiklarini screenshoot yaptim. Bana cok yardimci olacak.