Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2954 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Annem türkiyeden 3 ayligina geldi burda doktorluk durum olursa ?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    62
    2 mesaja 5 teşekkür aldı
    Selam Arkadasim,

Ben bundan 5 yil önce babami getirmistim Almanya ya...

Emekli ise SGK dan yurtdisi icin AT 11 Belgesini Almasi Gerekli + 30.000 Euroya Kadar Özel Saglik Sigortasini Mecbur kiliyorlar(bunun icinde ölüm olsa bile cenazeyi türkiyeye bedava götürme de dahil.). AT11 belgesini almanyadaki anlasmali saglik kasalarina isletip acil durumlarda tedavi ihtiyacini karsilayabilirsin.( Acil durumdan Bahsediyoruz Estetik, dis yaptirma, gibi durumlar söz konusu bile olamaz).

Bunun yaninda özel sigortayi ben yaptirmistim babam icin.

babam burda büyük bir kaza gecirdi olay yerine ambulans ve doktor gelmesi gerekiyordu, ordan hastaneye götürüp acil ameliyata alindi. 7 gün hastanede yatti ve hastane sonrasi pansuman ve ameliyat sonrasi kontrolleri yapildi. bunlarin hepsini özel sigorta bizden bir kurus para istemeden kendileri hastane ile iletisime girip halletiler bize en yakin anlasmali ev doktorunu bulup günlük pansumanlari icin bizi o doktora yönlendirdiler ve yaptirdigimiz sigortadan hergün bize telefon edip hasta hakkinda bilgi aldilar yani ben özel sigortadan cok memnun kaldim hepsi öyle mi bilmiyorum ama benim yaptirdigim gercekten mükemmelin üstünde hizmet sunuyordu.

Diger bir konu Almanyadan Türkiye ye tatile gitmeden önce bagli oldugunuz saglik sigortasi sirkerine gidip yurtdisi hastalik kagidini aliyoruz ya iste o kagit öyle cebimizde dursun diye alinmiyor..

O kagit ile Türkiyede yasadiginiz sehre bagli SGK kurumuna gidip o kagidi orda isletmeniz gerekiyor o kagit ile birlikte size Türkiyedeki tüm saglik kuruluslarinda gecerli bir kagit veriliyor ve siz ayni Türkiyede sigortali gibi gözüküyorsunuz ve o Kagit ile basiniz bile agrisa doktora gidip bir kurus bile ödemeden muayene olabilirsiniz.

Bunlar kulaktan dolma bilgi degil bizzat kendi yasadigim tecrübedir...

Umarim yardimci olmusuzdur...

2. cakall üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)