Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2905 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sunexpres,de biletler ucuzlamis

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    304
    61 mesaja 102 teşekkür aldı
    THY ile stuttgart-stanbul 160 euro gittim ve geldim yeme icme dahil koltuk aralilklari daha rahat 30 kg
    ayni zamanda sunexpress ve pegasus 280 euro civarindaydi

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    bu yil bütün eyaletler son 2 yila göre ayni anda tatile girmedigi icin bircok biletler cok uygun...

Sun Express ile gecen yil ilk defa ucmusdum .. ucus cok iyidi ve hostesler genc güleryüzlü ama maalesef ucakda LEDTV gibi hic birsey yokdu..

yani egerki yaninizda tablet yoksa inanin cok sIkIliyorsunuz.. yemekler icecekler ücretli, siz yiyorsunuz yaninizdaki baska yolcu yemiyor filan insan cekiniyor yani...

ama Turk Hava Yollari hersey 10 numara, keske Izmir den de direkt FFM ucus olsa

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı NEMO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yil bütün eyaletler son 2 yila göre ayni anda tatile girmedigi icin bircok biletler cok uygun...

Sun Express ile gecen yil ilk defa ucmusdum .. ucus cok iyidi ve hostesler genc güleryüzlü ama maalesef ucakda LEDTV gibi hic birsey yokdu..

yani egerki yaninizda tablet yoksa inanin cok sIkIliyorsunuz.. yemekler icecekler ücretli, siz yiyorsunuz yaninizdaki baska yolcu yemiyor filan insan cekiniyor yani...

ama Turk Hava Yollari hersey 10 numara, keske Izmir den de direkt FFM ucus olsa
    turk havayollarinin fiyatlarida 10 numara ayrica yanindakinden cekinecek bir sey goremiyorum yemek konusunda o sahis kendi istemiyorsa ben ne yapabilirimki ? ben kendim cok kullandim sun expresi fiyatlari kendin seciyorsun zaten bir keresinde yemeksiz sectigim halde butun ucaga yemek dagittilar bende sasirdim ben secmedim dedim bizim ikramimizdir dediler ucak full doluydu ustune ustluk ben genelde yemek aramam ucakta uc saatlik yolda yesen ne olur yemesem ne olur binmeden yiyorum iciyorum zaten yemekte canim istemiyor ben memnunum su ana kadar aksilik yasamadim cogunuda online yapiyorum kendim.

5. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Birde iyi tarafından bakmak gerek. THY yolcu bagajında TV taşımıyor, sunexpress i aradım yolcu beraberinde bagaj eşyası olarak tüpü bulunan cihazlar hariç, LCD-LED TV leri büyüklüğü farketmez taşıdıklarını söylediler. Aslında işimize gelen yanları oldumu iyi olmadımı iyi değiller, aksaklıklar hepsinde oluyor.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Ben normalde araba ile giden biriyim ama arada Tatil olunca Memlekete kisa süreligine gidince SunExpress den harici baska alternatif yok malesef (Izmir e direk ucus sadece SunExpress var). Tamam 2 saat 40 dakikalik bir ucus icin insan acikmaz yemek koymaz ama allah in verdigi suyunu bari para ile satmayin ! Diger türlü gayet memnunum simdiye kadar. Ben SunExpress e Otobüs diyorum, cünkü ayni Otobüs gibi hemen indi bindi yaptiriyor

Ek Olarak ekliyeyim, birde keske SunExpress in ucaklarinda On Board TV ekrani olsaydi, hic olmazsa uctugumuz gectigimiz vs. gibi ucus bilgilerini görebilsek.
    Konu EMTY tarafından (07 Haziran 2016 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

8. EMTY üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    308
    Alıntı EMTY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben normalde araba ile giden biriyim ama arada Tatil olunca Memlekete kisa süreligine gidince SunExpress den harici baska alternatif yok malesef (Izmir e direk ucus sadece SunExpress var). Tamam 2 saat 40 dakikalik bir ucus icin insan acikmaz yemek koymaz ama allah in verdigi suyunu bari para ile satmayin ! Diger türlü gayet memnunum simdiye kadar. Ben SunExpress e Otobüs diyorum, cünkü ayni Otobüs gibi hemen indi bindi yaptiriyor

Ek Olarak ekliyeyim, birde keske SunExpress in ucaklarinda On Board TV ekrani olsaydi, hic olmazsa uctugumuz gectigimiz vs. gibi ucus bilgilerini görebilsek.
    otobus bende oyle diyorum basit ama iyi burda onemli olan beni emin bir sekilde gidecegim yere kazasiz belasiz ulastirsin gerisi pek onemli degil allahin dedigin suyu onlarda satin aliyorlar yada obur sekliyle sen suyu alisveristen parasizmi aliyorsun? burda ticaret var onun icin normaldir thy yada baska sirketler parasizmi veriyor saniyorsun yiyecegi icecegi pesin oduyorsun sunexpreste hemen orda oduyorsun ne istiyorsan fark bu bu zamanda kimse kimseye parasiz bir sey vermez unutma.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otobus bende oyle diyorum basit ama iyi burda onemli olan beni emin bir sekilde gidecegim yere kazasiz belasiz ulastirsin gerisi pek onemli degil allahin dedigin suyu onlarda satin aliyorlar yada obur sekliyle sen suyu alisveristen parasizmi aliyorsun? burda ticaret var onun icin normaldir thy yada baska sirketler parasizmi veriyor saniyorsun yiyecegi icecegi pesin oduyorsun sunexpreste hemen orda oduyorsun ne istiyorsan fark bu bu zamanda kimse kimseye parasiz bir sey vermez unutma.
    Bu dogru degil. Bizim buradan hep Lufthansa Sunexpress ile ayni fiyat veya daha ucuz. Nasil oluyorda simdi ben yemegin parasini pesin vermis oluyorum?

Ayrica emin bir sekilde gidip gelmek Sunexpress ile alakali degil. Her ucak, havalanmadan önce havalimani güvenligi kontrolden geciriyor. Yani bu Sunexpress mahsus birsey degil.

Ettiği Teşekkür
    308
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu dogru degil. Bizim buradan hep Lufthansa Sunexpress ile ayni fiyat veya daha ucuz. Nasil oluyorda simdi ben yemegin parasini pesin vermis oluyorum?

Ayrica emin bir sekilde gidip gelmek Sunexpress ile alakali degil. Her ucak, havalanmadan önce havalimani güvenligi kontrolden geciriyor. Yani bu Sunexpress mahsus birsey degil.
    arkadasim konuya baliklama atlayarak yazi yazmisin iyi oku yazdiklarimi.otobus diyorum bende diyorum arkasindanda ekledim onemli olan beni sag saglim gidecegim yere ulastirsin diye yaziyorum su yazdigin yaziyi bir gozden gecir ben ne yazmisim sen ne yazmisin lufthansada ucuzsa bana 4 kisilik stuttgart bodrum agustosun ilk haftasindan 4 haftalik alayim link yolla bana 1900€ altinda olmasi lazim sunexpreste 1900€ bir zahmet hadi bakalim yardimci ol madem ucuz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Sunexpress THY ile Lufthansanin ortak kurduklari bir sirket. Simdi kalkip bu iki dev hizmeti ayni THY ve Lufthansada gibi ama fiyati ucuzmu yaparlar acaba?
    Belliki insanimizin nekadar kalite ve servise önem gösterdigini öne alarak bir alternativ sunmak istemisler, yani ucuz olsun A dan B ye götürsün yeter. Iyi, bunda bir sakinca yok, ama kalkip birde Allahin suyu, Muhammedin ekmegini istemek ne oluyor? Töyvebe tövbe. LCD yok, yemek ve su parali, yük sadece 50kg, hey gidi hey, hayir kurumu ile karistirdik sanirim.
    Iflaz eden sirketleri havaalanlarinda kalanlara sormak lazim acaba kime güveniyorlar artik?

Malesef kendim sahit oldum, 5€ icin adam ucak bileti almadi baska bir yere soracagim diye cikti gitti reisebürodan, bilet 185€ düssledorf-istanbul, hic unutmam!
    Bu insana hangi sirket ne gibi bir servis sunsun? Ucagin tekerleginde gidebilse, 10€ ucuz olsun diye gidecek demek.
    Biz bu kafa ile daha devam edersek, yakinda Türk sirketleri kapatir ondan sonra Lufthansa veya baska sirketlerle 1000€cuga pasa pasa ucariz.
    Her ucuzcudan aldigimiz bilet ile kendimize zarar veriyoruz, baskasina degil, en gec bizden sonra geleceklere. Adamlar dünyanin bir numarali sirketi yapiyorlar ama kime?

13. 2 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Otobüsle ahahah nostalji olur belki

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Otobüs mü? Suyu bile parali veriyorlar ya, ben Izmit - Istanbul arasi 1 saat yolculuk (en son 14 TL idi galiba) yaparken bizim firmalar cay/ kahve/ meyve suyu yaninda da kek, arti sinirsiz su veriyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Vardı çıkardık
    ağırlık yapıyor diye
    filimlerimiz de vardı onlarıda gösteriyorduk ama maliyetleri düşürmek için herşeyi yapar low cost şirketler ,yapmak da zorundalar suyu da satarlar yakında tuvaletide ücretli yaparlar.Ben kimim 14 yıl sunexpresste kabin memuru olarak görev yaptım.son 10 yıl kabin amiri.
    İyidir ama Sunexpress ilk yıllar herşey ücretsizdi ama biletlerde bu kadar ucuz değildi herşey karşılıklı ne ka ekmek o ka köfte ama en güvenlir şirkettir,içinde ben uçtum o kadar yıl emin olun.İyi uçuşlar.

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Eger bir suyun parasini düsünüyorsaniz tatilde ne isiniz var. Ben gercekten bunlara sasiyorum.
    O Zaman evinizde oturun bol bol cesme suyunu icin. AMA ODA PARALI.

Ama gercektenten ucaga binince para harcamaya kiyamayanlarin halini görünce hem kiziyorum hemde gülüyorum.
    Böyle rezillik olmaz. Yaninda getirdikleri yiyeceklerle ucagin icini maalesef les gibi yapiyorlar.
    3 saatlik yolculukta yesen ne olur yemesen ne olur.
    Benim icin yolculuk evden cikinca basliyor. Her seyin bir zevki vardir. Aaaa kefeninde cebi yok.

S&S

18. 6 kişi neco54 üyemize teşekkür etti:

Üye Dedikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    126
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    THY. Sasmayin derim... TüRK Havayollarindan iyisi yoktur..

20. 2 kişi Dedikli üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    308
    Alıntı Dedikli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    THY. Sasmayin derim... TüRK Havayollarindan iyisi yoktur..
    yakin arkadasimda sasmadi thy den 3 hafta once ankaradan gelirken ucakta erteleme olmus nerdeyse isinden oluyordu ondan oncesinde iki kere baska sirketlerden internet uzeri ben bilet aldim ayarladim sorunsuz gitti geldi kendisi bile sok oldu olamaz diyor o kadar para verdim olamaz diyor buraya geldi parasini geri alabilmek icin baglantiya gecti baska bilet ve ucakla geri dondu sasmayin thy den.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Iyide senin arkadasda bir tuhaf. Pazartesi ise baslayacaksan, Cumadan, hadi Cumartesinden gelirsin. Insan arada bir gün birakir. Son dakikaya birakmak hicte mantikli degil.

23. 2 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    308
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyide senin arkadasda bir tuhaf. Pazartesi ise baslayacaksan, Cumadan, hadi Cumartesinden gelirsin. Insan arada bir gün birakir. Son dakikaya birakmak hicte mantikli degil.
    cumartesi pazarda calisildigindan haberin varmi arkadasim?
    ayrica yukardada yazdim sana senden hala link bekliyorum bilet almak icin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94

Cool Ucak otobüsden ucuz...

Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otobüs mü? Suyu bile parali veriyorlar ya, ben Izmit - Istanbul arasi 1 saat yolculuk (en son 14 TL idi galiba) yaparken bizim firmalar cay/ kahve/ meyve suyu yaninda da kek, arti sinirsiz su veriyor
    Hope kardes yanlis anlamazsan verdigin örnegi biraz hesap yönünden bakmak itisiyorum.

Izmit Istanbul: 120 km 20 TL ~7€,
    Sunexpressden bilet aldim Frankfurt Ankara 2800km 280€ (2800 km en kisa kara yolu, otobüsde ucamadigina göre)

7€ / 120km *100 = 5,83 €/100km
    280€ / 2800km *2 *100 = 5€/100km (*2 gidi dönüs)

Yani ucak seyehatinin 100 kilometresi 5€, otobus seyahatinin 100 kilometresi 5,80 € geliyor.
    Birinle 10.000 m yerden yukarida 900 km/h ucuyorsun birinle tosur tosur 90km/h ile.
    Otobüsde degil bedava su, kek, adana sis, arkadan baklava verseler yine pahali.

__________________________________________________ __________________

Dogru, otobüslerde su veriyorlar, kekde, ama tuvalet varmi? Beles sulari caylari icitik bekle durak gelecek.

Su an 20 Liradan basliyor otobüs ile Izmit Istanbul, ama yürüme gidersek bedava. Simdi 120km yürüme gitmek sacma olabilir tabi, ama 3000km de otobüs ile gitsek nasil karsilastiribiliriz ucak ile, 3 saata karsilik 24-30 saat.
    Veyahut en uygunu atalarimizin tasitlari ile bir essegin üstünde sade yol kenarindaki bedava ot ve gölden su ilede olabilir, romantik bir atmosfer olur bence.

Neco arkadasin yazdigi gibi, parnamiz yoksa izinde ne isimiz var, param yoksa izine degil ise gitmek gerek, ama o bile parali, ise arabada/otobüsde bedava gitmiyor.

Bu paralari öteye götüremeyecemiz halde neden bukadar canimizi, rahatimizi, keyfimizi tehlikeye atip en ucuzunla ugrasiyoruz? Size en iyi servisi veren büyük bir organizasyon kuran insanlar sevabinami calissin, coluguna cocuguna "8 sene üniversite okudum am bugun para yok, ama cok sevap topladim..." desin, sevapla karin doymuyorm malesef.

Ucaklari tasarlayan, yapan, hava alanlarini yapan, istleten,calisanlari vs. vs. bu insanlar bu isleri olmasa ne yapacaklar?
    Sözde" teknoloji negadada ilerdi" demeyi biliriz, ama 3 kurusun hesabinida yapariz. iphone haric, o baska, olmazsa olmaz, her sene 600-700€ vermedinmi olmuyor. Ama canini teslim ettigin ucagin en dandigi olsun, nasil olsa havada kalmaz.

Saygilar

26. 3 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Mr.robot ben makarasına söyledim otobüsü bir suyun parasini düşenler için

28. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mr.robot ben makarasına söyledim otobüsü bir suyun parasini düşenler için
    Biliyorum, ama iste ciddi alanlarda var.
    Onun icin hesap yaptim, belki matematik bir aydinlik getirir ümidiyle. Yetmezse Dua kaliyor sade, belki hoca deyince is degisir. Cimrilik hakkinda bir ayet var.

30. 2 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)