Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2906 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sunexpres,de biletler ucuzlamis

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı

Sunexpres,de biletler ucuzlamis

yaz tatili icin bi bilet bakayim dedim internette ucuz bilet arama sitelerinde gezerken dedim bide su sunexpres,in kendi sitesine girim.4 kisi haziran 26 gidis 17 temmuz dönüs düsseldorf-izmir ,dönüs izmir-koln,575 euro,ya buldum hemen alayim dedim bilgileri girerken hoppp sistem dondu bilet anda 645 euro oldu hanim dedi buda uygun al dedim yok bekle dedim saat gece 12,de hoppp bilet bi daha 575,e düstü ,hemen aldim bu sefer.tatil icin bilet arayanlar sunexprese bi bakin derim...simdi sirada ucuz otel bulma da

2. 2 kişi mustimercan üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye karae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    27
    25 mesaja 80 teşekkür aldı
    bedava verse almam sun experes den

5. 3 kişi karae üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    650
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    alin alin dönüste biraz gec gelirseniz yeriniz olmayabilir

Üye JohnyHaytek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı karae Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bedava verse almam sun experes den
    Neden? Hangi sirketten alirsin? SunExpressin neyi hosuna gitmedi?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    Ben her sene SunExpress, le gidip geliyorum, bu güne kadar bi problem yaşamadım.thy,dan bi farkı yemek vermiyorlar, zaten 3 saat yol içinde yemek yemesekte olur yaw. .

9. mustimercan üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    yillardir kullaniyorum sunexpressi hic bir zaman problem yasamadim sahsen.

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    @karae Arkadasim yasamis oldugunuz yada yasanilan bir sorunda kalkip sirket üzerinde polemik dogru olmaz..
    Ben Hayatimin En kötü Günümü THY yasadim simdi kalkip benim o yasadigim sorunda THY karalasam anca kendimi kandirmis olurum 24 Satte Evime Geldiydim, bu 24 saat icinde benim yasadiklarimi ben bilirim. Ama bu yasamis oldugum sorundan THY iyi diyemem..
    Herkesin farkli farkli sirketlerde yasadigi sorunlar vardir.
    Misal Ben izmir Antalyaya sürekli giderim kaldigim yerde Sunexpress direk ucus sagliyor 3Bucuk Saatte Ordayim. diger sirketlerle Ayni yere gitmek istedigimde 7 Sekiz saatimi aliyor.
    THY kalitesi tartisilmaz ama diger sirketlerinde vermis oldugu hizmetleri görmemezlikde olmaz.

Saygilar

karam82

12. 8 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    gerçekten Sunexpress ten memmunum

Mart ayının başında yanlışlıkla Izmir -Köln alacağıma dikkatsizlik sonucu Izmir -Antalya - Köln almışım

Izmir e geldim dediler Köln uçuş koltuğunu buradan rezervazyon yapalim dediler ..

Antalya ya geldim uçaktan inerken anons ettiler beni bekliyen yer Hostesi varmış

dedi siz transit yolcusunuz benimle gelin

Beni aldı Havaalanının geçilmez yerlerinde dışari çikardi..

Dışarı da minibüs bekliyordu beni İç Hatlar dan Dış Hatlara götürdüler ..

Tekrar da Köln uçağının şalterine kadar götürdüler

14. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 323 teşekkür aldı
    Herkesin her şirketle iyi veya kötü anıları vardır kesin.
    Ama bunu genellemeyipte şu şirket kötü bu şirket iyi demek yanlış.
    Banada geçen roma ya uçarken sakın rynair ile uçma dendi, ne oldu hiç bir problem yaşamadan gittim geldim, uçak dakikasında kalktı iki taraftara.

Bu şirketler o kadar kötü olmuş olsa piyasada duramaz bence.

Herkeze iyi hafta sonu dilerim

cenk1978

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    @Horoz Arkadasim benim yasadigim su sekildi..

Antalyadan aktarmali Kaldigim yere gelcektik.
    Sabah 8 da kalkacak ucak a yetismek icin Hotelden 5 te ciktik. Havaalanina Geldigimizde Ucak Tegirli dediler öglen 14 gibi Ucaga aldilar bu arada THY sürekli ucuslari istanbila vardi ama dolu oldugundanmi bilemem 8 ucagina binecek hic birini o ucaga almadilar. 14 de ucak kalkti 15:30 da filan istanbuldan Kaldigim yere olan aktarmali ucaga binmem gerekti, Hostese filan herkese belirtim bu ucaga binmem gerekli diye Bana merak etmeyin kesinlikle sizi beklerler dediler, ucaktan indim ucagin kapisindakilere durumu belirtim bana Ic Hatlardans dis hatlara Passkontrollünden gecmen gerekli dediler yarim saat gibi süre var nasil yetisirim diye dile getirdim sizi ucak bekler rahat olun dediler biz tabiki o stressin icinde kosturup milletle carpisa carpisa o Passaport kontrolündekilerin hepsini sirasini alarak PassKontrolden gectik, THY yolu sirketinin Görevlisine diyorum Lütfen yardim edin hizli sekilde gecelim ucaga yetisemiycegiz bana söyledi cümle aynen bu sekildi Banane ya Babamin Ucagi sanki diye tabiki stress altinda olmasam daha farkli durum olurdu o görevliye karsi biz kostura kostura ucagin önüne yetistik, Yemin ederimki ucak 15:30 da kalkiyor ya 5 dk beklemeden tam saatinde kaldirdilar ucagi gözümüzün önünde o yarim saatte oraya yetistik ve o ucak gözümüzün önünde kalkti..

Neyse Hava Alaninda THY yolunun yerine gittik bize hotel dediler yarin ucarsiniz dediler kabul etmedim, ozaman aktarmali farkli sehire var oraya alalim sizi dediler tamam dedim..
    aksam 21:30 filanda bu havaalanina bileti ayarladilar, Orda beklerken görevlilere bakin tüm gün beni rezil ettiniz insanliktan ciktim valizler bu ucakta olduguna ozen gösterin okadar karisikli yasattiniz dedim beyfendi kesinlikle rahat olun valiziniz kesinlikle o ucakta olcaktir 3 dört sefer gittim ve geldigimde farkli havaalanina geldim ordanda trenle gelecegim yere Valizlerimi kayip etmis sekilde geldik...
    Valizlerimiz evimize 3 Hafta sonra Parcalanmis sekilde ulasti...

Böyle bir Olay yasadim simdi Kötümü demem gerekir Yoksa benim sansizligim mi..??
    Ben THY karalamam kendi sansizligima veriyorum, gidecegim yere baya uyacak sekilde olursa yinede THY da Sunexpress den ucarim..

Neyse uzun oldu Saygilar

karam82

17. 2 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    sun expres iyide münihden istanbula yok direk ucusu önceden vardi kaldirdilar yoksa memnundum bende

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Sunexpress gibi charter ucaklarin sikintisi, özellikle kis aylarinda ucaklari dolduramadiklari icin, ucaklar birlestirmeleri.

THY ve Lufthansa Linienflug oldugu icin, yari doluda olsa kalkiyor.

Eger fiyat farki cok degilsen, herzaman THY veya Lufthansa'yi tercih ederim.

Arkadasimin basina gelne, ne charte nede Linienflug ile alakali. Birisi internetden ucak bileti alinca cogu zaman sistem bir dakika sonra bileti zamliyor. Arkadasimizda büyük ihtimal ondan bir kac saniye önce baskasi bilet almis olabiliyor. Bir kac saat sonra talepin arkasi gelmeyince fiyati geri sistem otomatik olarak eski fiyatina düsürüyor.
    Konu Gercekler tarafından (17 Nisan 2016 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    herzaman THY veya Lufthansa

21. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    32
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    almanyadan izmire direk ucus yapmak isteyenler icin en iyi güvenilir sunexpres simdiye kadar hic sorun yasamadim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    Aynen, izmir uçuşları için en uygunu SunExpress, thy hepsi aktarmali,

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Alıntı karam82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Horoz Arkadasim benim yasadigim su sekildi..

Antalyadan aktarmali Kaldigim yere gelcektik.
    Sabah 8 da kalkacak ucak a yetismek icin Hotelden 5 te ciktik. Havaalanina Geldigimizde Ucak Tegirli dediler öglen 14 gibi Ucaga aldilar bu arada THY sürekli ucuslari istanbila vardi ama dolu oldugundanmi bilemem 8 ucagina binecek hic birini o ucaga almadilar. 14 de ucak kalkti 15:30 da filan istanbuldan Kaldigim yere olan aktarmali ucaga binmem gerekti, Hostese filan herkese belirtim bu ucaga binmem gerekli diye Bana merak etmeyin kesinlikle sizi beklerler dediler, [...]

Neyse uzun oldu Saygilar

karam82
    benzer olay gecen sene THY ile bende yasadim ve söyle kisaca anlatayim:

bir pazar günü istanbul sabiha gökcen den THY ile 11:30 da düsseldorf'a geri dönüsümüz vardi.

saat 8 de havaalinda kapinin önünde kiralik aracimizi geri verdik. 30 dk da dis kontrolu gectik. bir baktik, THY check-in de sira bir kac yüz metre. o siranin arkasindan bir sira daha dolasiyor ta tuvaletlerden dolasip halka yapip geledigi yere gidiyor. en az 300 metre.

orda bir THY icin calisan bir memura sordum, bekledigim sira check-in sirasi imis, arkamizdan dolasan da passaport kontrol sirasi imis. dedim, üc saat sonra bizim ucak kalkacak, yetisirmiyiz acaba. oooo, tabii üc saat de rahat gecersiniz dedi. checkin ni hal etmemiz en azindan bir saat sürdü. sirada belki 8 schalter var, ama sadece ücü calisiyor. birde bizim vatandasin check-ini 5 dakika degil, yarim saat sürüyor ya.

passaport kontrolüne girdigimizde saat 10'A geliyordu. yarim saat gecti biz daha pek ilerleyemedik, daha pasaport kontrül bölümün disindayiz, THY veznelerinin önünden geciyoruz. Yine ordaki bir THY memurunun yanina gittim. bakin biz 3 saat önce checkin sirasina girdik, ucagimiz 11:30 da kalkacak. biz bu gidis ile passaport dan gecemeyecegiz dedim. o da, siraya bir bakdi, daha 40 dk var, gecersiniz, hem ceck-in yaptiysaniz ucak siz olmadan kalkmaz, anons yaparlar dedi. iyi dedik, bekledik.

saat 11:15 de passaport kontrol dan gectik. ondan sonra yeniden röntgen var ya, orda dedik, cabuk yapin ucak kalkmak üzere. keske demeseydik, daha yavas calismaya basladilar, yok kemeri cikar, yok saati derken saat 11:20 yi gecti ordan ciktigimizda. cabucak biz üc kisi Gate'e dogru kostuk. vardigimizda ucaga giden kapi burnumun önünde kapandi, ama ucak daha yerinde duruyor, o ucaga giden parmak daha bagli ve icinde görevliler var.

Kapida ki görevli hanimefendiye söyledim, bizim ucaga binmemiz gerektigini, hanimefende, yok kapilar kapandi acamayiz dedi. saat daha 11:25 gibi birsey. ucagin kalkma saatine 5 dakika var.

biz israrla ucagin kalkmasina 5 dakika var kapiyi acin dedikce, hanimefendi, yok ben acaman, acma yetkim yok diyor. ozaman cabuk yetkili birisini bulun, ucak kalkacak dedim.

hanimefende yavas yavas telsizi ile birisi ile konsuup, yetkili cagirdi. yetkilinin gelmesi 10 dk sürdü, ucak daha duruyor ve binis/inis parmagina bagli. yani kapi acilsa daha halen binme imkanimiz var.

o gelen yetkilide bize ayni masali anlatmaya basladi, kapi bir kere kapaninca acilamazmis, ve zaten su an (biz oraya geldikden 20 dk sonra) ucagin kapisini kapatiiklarini söyledi.

artik biz tartismanin ve kizmanin bir yarari olmadigini anladik, bagaslarimizi sorduk. demezmi görevli, su an ucak dan indiriliyor. allah allah. yarim saat bizim ile tartisacagina ve simdi bagaslarimizi indirecegine bizi yarim saat önce ucaga gönderseydin olmazmiydi?

yok prösedür öyleymis, kapi bir kere kapaninca acilmazmis. icimden ceheneme kadar yolunuz var dedim ve sordum simdiki prösedür ne diye.

simdi biz türkiyeden cikti göründügümüz icin, arka kapidan yeniden girmemiz gerekiyormus. onun icin thy den birisi asagida passaport bölümünde bizi bekleyecekmis ve bizim passaportlar ile giris islemlerini yapacakmis.

indik asagiya passaport bölümünde beklemeye basladik. hic gelen giden, bizim ile ilgilenen görevli yok. sorduk, biraz önce baska yolcularin passaportlarini isletmek icin ayrilmis. baktik ki, ucagi kacirin tek biz degiliz.

bizim ucaktan, baska thy ucaklarindan ve diger sirketlerden en az 40 yolcu var. hepsi de havaalanina bizim gibi 3 saat önce gelmisler, sirada beklerken ucagi kacirmislar. hepsi de kizgin.

söyle 1,5 saat icinde passaport isimiz hal oldu, yine sanki havaalanina yeni gelmis gibi kendimizi thy bilet satis bölümünde bulduk.

yetkili birisini bulun bana dedim. beni a dan b ye, b den a ya gönderdiler, yarim saat sonra artik sesimi yükseltdim, bagirmaya basladim. artik telefon ile yetkili birisini aradilar, bende onunla telefon ile konusdum.

demez mi bana, hava alani böyle yogun oldugunda erken gelmeniz gerekirdi, bizim bir kusurumuz yok, biletleriniz yandi, yeni bilet alirsaniz size 5% indirim yapariz diye. o hiyar yanimda olsaydi parcalardim herhalde.

yine de sakince durumu anlatmaya calistim, biz buraya 3,5 saat önce geldik, elimde kiraladigim aracin kagitlari var, check-in cok sürdü ve passaport kontrülünde sira vardi, hem ben nerden bileyim burunanin yogun oldugunu dedim. birde bize bileti alirken 2 saat önce havaalinda olun demislerde dedim.

thy yetkilisi de yeniden "bizim bir kusurumuz yok, check-in'i bir saat onbes dakikada gecmis siniz, on dan sonra 40 dk niz vardi passaport ve ikinci kontrol dan gecmek icin dedi. hem passaportu gecmek icin ücretli (kisi basi 30 EURO) gecis var, orda 10 dk sürmüyor" demez mi. ulan, ben nerden bileyim kisa yolu, hem mecbur muyum ben onu kullanmaya.

sonunda thy bizi öyle birakti orda. thy ye kizdigimiz icin artik diger ucak sirketlerinden bilet aradik, ama yok.

artik ne yapalim, yine thy ye geri döndük. onlarda da sabiha gökcen den bu gün ucak yokmus. anca atatürk havalimaninda varmis 3 saat sonra. artik ordan 1300 EURO ya üc bilet aldik ve taksi ile sabiha gökcen den atatürke gittik.

pazar günü olsada trafik yine yogun idi, bir saat 20 dk sonra vardik. taksiye 150 TL verdik.

hemen check-ine vardim, baktim yine obicim sira, ucagin kalkmasina 1,5 saat var. hemen ordan bir göregli buldum. zaten sinirliyim ya, beni hemen check-inden gecirin, zaten bir ucak kacirdim, bir kere daha kacirirsam ne yapacagimi bilemem dedim. adam karsi geldi, bakin sira okadar cok degil, lutfen siraya giren filan demeye basladi.

benim kafam tütmeye basladi, kizdigimi fark edince hemen ordan bir hanimefendi cagirdi, bunlarin check-inini yapin dedi. böylece ikinci ucaga yetistik.

sonuc su: THY lari bize iki saat önce havaalanina gelseniz yeter dedi, biz üc saat önce geldik ve ucaga yetisemedik. THY diyorki ucaga yetismek sizin sorunlugunuz.

ben diyorumki, ben thy dan bilet aldim, check-in den ve ucaga ulasimdan THY (veya THY larinin kullandigi servisler, mesela havalani sirketi) sorumlu. THY benim belirli bir saat icinde check-in yapip passaport kontrol den gecmemi saglamasi lazim. ama THY bunu anlamiyor.

almanyaya varinca THY larin almanya websitesindeki online form üzerinden sikayet dilekcesi yazdim, iki hafta sonra e-mail geldi, dilekceyi türkce veya ingilizce yazacakmisim, almanca bilmiyorlarmis. gelde kizma.

yeniden türkce yazdim ve iki hafta sonra cevap, üzgünlermis ama hata bendeymis filan falan.

artik mümkün oldukca THY larina binmemeye calisiyorum.

Üye
    Nereden
    Hamburg Civari
    Ettiği Teşekkür
    167
    24 mesaja 49 teşekkür aldı
    hamburg - ankara , malesef direk ucuslari yok bunlarin. önceden öger ucuyordu oda malum iflas etti.
    simdi bildiginiz baska sirket varmi direk ucan. ben bulamadimda.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Cengiz Bond gibi arakdasimizin basina gelenler sadece Türk sirketlerinde (THY, Sunexpress)de geliyor. Alman sirkentlerinde binde 1 kere ise, orada binde 100 kere.

Nedeni ise cok acik. Bizim toplumsal olarak, bir disiplin sikintisi var. Bunun egitim ile alakasi yok. Trafikte bile kurala uyan yok bizde.

Sirketlerinde basina ayni bizim futbol kulüplerinde oldugu gibi anlayan degil, tanidigi olan geliyor. TRT müdürüde böyle, THY'de, bir yerde ise girerkende öyle ve diger kurumlardada böyle. Birde milli duygularimizi kullaniyorlar.

Gayinvaldemlere 10 senedir üst üste hep Lufthansadan aliyorum bileti, daha bir kere bile bir olay yasanmadi.

Ne zaman türk sirkentlerin isi bozulsa iki reklam veriyorlar, hemen ucagin üstüne bir türk bayragi dikiyorlar, hemen milli gururumuz kapariyor, bir alkis kopuyor icimizde ve kazigi yiyoruz yine.

27. 4 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    Bu tür olayların türkü yabancısi yok,benim arkadaşımdan daha 2 ay önce Lufthansa ile probllem yaşadı, yani bi yandanda şans olayı,

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    bu kadar yiğılmanın olması biraz garip aslında Pasaport ve güvenlik kontrolları çok seri işliyor

Antalya İzmir Istanbul Atatürk de böyle bir şeyle karşılaşmadım

THY doğru söylemiş senin uçağa yetişememen THY nin sorumlulugu değil

uçağın kalkmasına 5 dak olmasına rağmen almamalarıda normal en son bıniş son 30 dak galiba

havaalanlarında heryerde yazıyor

30. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)