Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2940 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sila yolu aktuel

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    4 mesaja 71 teşekkür aldı

Sila yolu aktuel

Selam arkadaslar,
    Ostern tatilinde arabayla 2 haftaligina TR ye gittim. Kisa ama cok güzel bir tatil oldu
    Lafi uzatmadan havadislere geceyim.
    Yola cikmadan ADAC den ve internetten gümrükler hakkinda bilgi topladim.
    Aldigim bilgiler dogrultusunda, yol güzergahi belli oldu.
    Almanya-Avusturya-Macaristan-Sirbistan-Bulgaristan-Türkiye
    Bu güzergahi secmemin sebebi, Mültecilerden dolayi diger gümrüklerde yasanan yogunluktu.
    Sorunsuz bir yolculuk gecirdik.
    Bulgaristanin yeni yaptigi otoban tek kelimeyle harika, bas basabildigin kadar.
    Eskiden ugrastigimiz tek gidis gelisli tehlikeli yollar artik yok, hatta otoban nerdeyse gümrügün icine kadar giriyor.
    Benim gittigim güzergahta sadece nis-sofya arasi otoban degil, ama o da devede kulak.
    CooooK dikkat edilmesi gereken nokta Avusturya daki RADAR lar.
    Görmemisin radari olmus, her yere dikmis. Adim basi radar, aman dikkat edin. En iyisi radar App i sakin ihmal etmeyin.
    Türkiye ye giderken Belgrad i takriben 20 km gectikten sonra EKO isminde bir benzinlik var, orda mola vermenizi tavsiye ederim.
    Tircilardan edindigim bilgiye göre bu güzergahin en temiz dinlenme yeri burasiymis.
    Ben cok memnun kaldim, sizede tavsiye ederim, ayrica masaj kultuklari mükemmel, insanin bütün yorgunlugunu aliyor.
    Benim söyliyeceklerim bu kadar, sacmaladiysam hakkinizi helal edin, tüm yolculara hayirli yolculuklar dilerim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Samsunlu55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    659
    97 mesaja 168 teşekkür aldı
    Cok tsk birader bu güzel bilgiler için ve hoşgeldin tabiki saçmalama felan yok cok guzel anlattin slmlar

4. 2 kişi Samsunlu55 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    136
    39 mesaja 80 teşekkür aldı
    Bilgilerin cok makbule geçti usta. Bulgar toplamda kac km ve kac kmsinde otoyol yok?Birde hangi Radar app tavsiye edersiniz,iphone icin?

6. matrix64 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Alıntı matrix64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilerin cok makbule geçti usta. Bulgar toplamda kac km ve kac kmsinde otoyol yok?Birde hangi Radar app tavsiye edersiniz,iphone icin?
    Bulgarda artik sadece Bulgara girdikten sonra Sofyaya kadar otoyol yok. Ama o kısımda duble yol. Sıkıntı yok yani. Benim tercihim kesinlikle yine Bulgar

8. deli-kadir üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    merhaba arkadasim

belgradin 20 km uzakliktaki EKO benzincisi burasi mi

https://www.google.de/maps/place/OLY...c113fe!6m1!1e1

10. 2 kişi Paparazi39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    688
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı deli-kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulgarda artik sadece Bulgara girdikten sonra Sofyaya kadar otoyol yok. Ama o kısımda duble yol. Sıkıntı yok yani. Benim tercihim kesinlikle yine Bulgar
    Güzel bilgiler ama bulgari biraz detayli yazsan mesela Sofyanin neresinde otoban basliyor eskiden sofyanin girisinde Transit istanbul sol tarafa tabelada yazardi oradami basliyor otoban, artik Naviyi kapata bilirmiyiz oralara gelince otobanda tabelalar iyimi direk götürüyormu seni tabelalar TR gümrügüne vss biraz detay iyi olur

12. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    eyvallah zafer aga güzel haberler icin tesekkürler...

14. tuerkers üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    28
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bilgiler ama bulgari biraz detayli yazsan mesela Sofyanin neresinde otoban basliyor eskiden sofyanin girisinde Transit istanbul sol tarafa tabelada yazardi oradami basliyor otoban, artik Naviyi kapata bilirmiyiz oralara gelince otobanda tabelalar iyimi direk götürüyormu seni tabelalar TR gümrügüne vss biraz detay iyi olur
    Şimdi kardeş ben en iyisi geçen yaz edindiğim tecrübemi yazayım.

Aranızda kesin hatirlayanlar vardır. Yanlış hatirlamiyorsam kanal7 nin bir programında sunucu arkadaş sıla yolunu test etmişti. Bulgari girer girmez ilerideki shell benzinlikten Vignette alın demişti. Bende öyle yaptım aynen. Sonra sofya ya girerken istanbul transit yolunu değilde giristen sağa Boyana istikametine dönüp, kavşağın üçüncü çıkışını alıp Kulata istikametini kullanıp ileride tekrar Otoyola bağlanın demişti.

Şimdi benim enişte yılda en az Türkiyeye 3 kere arabayla gider. Hatta kendisi şuan Gaziantepte. Bende kendisine sordum. Oda bana dedi ki. Onu bunu boşver direk Sofyanin içine dal. Bende aynen daldım. Çokta iyi oldu.
    Zaten ileride A1 Plowdiw otoyolunu veriyor. Şaşırmak imkansız gibi birşey. Zaten Otoyola çıktıktan sonra gerisi kolay Allahın izniyle. Geçen sene Plowdiw Dimitrowgrad arası otoyol çalışması vardı. 4 tane köyden geciyordun. Geçen Kasım ayında o kisim bitti ve kapikule ye kadar yollar otoban. Tabelalar 3 dile herkesin anlayacağı şekilde . Velhasıl kelam, sofya da yol tercihi sana kalmış. Transit yolunu kullanma. En iyisi şehir içinden gec. Ama güney cevre yolu da olabilir. Sofya ya kadar olan kısımda belirttigim gibi otoyol değil ama duble geniş bir yol.

Yardımcı olabileceğim başka bişey varsa seve seve hazırım yardıma
    Konu deli-kadir tarafından (11 Nisan 2016 Saat 14:22 ) değiştirilmiştir.

16. 5 kişi deli-kadir üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Alıntı Paparazi39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadasim

belgradin 20 km uzakliktaki EKO benzincisi burasi mi

https://www.google.de/maps/place/OLY...c113fe!6m1!1e1
    Paparazi39 Helal olsun nasil buldun burayi
    Aynen orasi nokta atisi yapmissin.
    Konu zaferaga tarafından (12 Nisan 2016 Saat 23:52 ) değiştirilmiştir.

18. zaferaga üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Alıntı matrix64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Otoban, Sofya biter bitmez basliyor gümrüge kadar devam ediyor. Yani Bulgar hemen hemen komple otoban diyebiliriz.

App olarak Blitzer.de en cok kullanilan radar app olarak biliyorum.
    En iyisimidir bilmiyorum ama benim isimi gördü, ancak tavsiye edebilirim.
    Konu zaferaga tarafından (12 Nisan 2016 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.

20. zaferaga üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Otoban Sofyayi gectikten sonra basliyor, yani Sofya yi cevre yolundan yada sehir icinden gecmek gerekiyor. Türkiye ye on seferim var, simdiye kadar hic Sofya nin icine girmemistim, her zaman TRANSIT yazisini takip edip o messur delik desik yollardan yani cevre yolundan gitmistim. Bu sefer naviyi acip Sofya nin icine girdim, sizede tavsiye ederim. Zaman olarak bir farki olacagini sanmiyorum. Ayrica herzaman takip ettigimiz o TRANSIT yazisinida göremedim. Benim dikkatsizligim mi yoksa tabelayi kaldirdilarmi birsey diyemiyecegim. Tabelalar cok fazla yardimci olmuyor, istersen navi yi kapatma.

22. 2 kişi zaferaga üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    28
    Bende belirttiğim gibi Sofyanin içinden geçmeyi tavsiye ederim. Hem kalabalık yerden hem düzgün yoldan geçilmiş olunuyor. Artı şehrin içinde görmek fena degil. Zaten zaferaganinda belirttiği gibi Sofya biter bitmez otoyol başlıyor. Allah gidenlerin yolunu açık etsin.

24. 2 kişi deli-kadir üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    slm arkadaslar sofya kuzey yolu bitmis artik o eski yol cilesi bitmis bayagida güzel olmus bence gerekli degil sofyanin icinden gitmek yotubede videosu var yeni sofya kuzey yolu yeni 2016 diye yazarsaniz izlersiniz herkese izin sezonunda hayirli yolculukla

26. Hidir üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    Alıntı Hidir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar sofya kuzey yolu bitmis artik o eski yol cilesi bitmis bayagida güzel olmus bence gerekli degil sofyanin icinden gitmek yotubede videosu var yeni sofya kuzey yolu yeni 2016 diye yazarsaniz izlersiniz herkese izin sezonunda hayirli yolculukla
    Arkadasim suan icin bu bilgi tam olarak dogru degil bildigim kadariyla 3 km lik bir kisim bitmedi ve suan ordan gitmek hic mantikli degil cunku 3 km yol yok ve ara sokaklardan gitmen gerekiyor videonun sonunda dikkat ettiysen yol bitiyor saga dönüyor o yol sonu direk otobana baglanacak ,tahminimce yaz sezonuna yetisir yetismese sofya giristen saga dönmek ve düz gitmek en iyisi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    Sofya giriste lambadan sag donunce 2 ci lambadan sola donersen seni direk otabana cikardiyor.Kuzey cevre yolunu takip etmiyorsun

29. Mafyan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    merhaba arkadaslar

sila yolunda ve türkiyede izin zamaninda gerekli olan önemli belgeleri buraya yazabilirmisiniz?

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    28
    Arabada bulunan tüm kişilerin pasaportları, arabayı kullananların ehliyeti, arabanın ruhsatı, sigortanın yeşil kartı, araba başkasınınsa vekalet. Bunlar yeterli belgeler, en azından ben bu belgelerle gidiyorum ve sıkıntı olmuyor

32. 2 kişi deli-kadir üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    arkadaslar sofya yeni acilan yol ile ilgili sorum olacak,
    bulgara girdikten sofya'ya kadar ikili gidisli-gelisli yol var,eskiye göre cok iyi,Türkiyedeki duble yollar gibi.
    yeni yapilan,kapikuleye kadar otoban yola,sofya'da nerden girecegiz?
    sofya'ya girmeden,meshur levhayi herkes bilir, sola dogru,Transit-istanbul levhasi,burdan sola dönücemi otobana gidiliyor?
    veya,burdan sola degilde saga dönülünce,biraz ilerde yuvarlak geliyor,yuvarlagin 3. cikisindan cevre yoluna gidiliyordu,burdanmi otobana gidiliyor?
    bir tarif eden olursa sevinirim,nerden? hangi tabelayi takip ederek otobana cikacagiz?

34. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    33
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Gündüz mesai saatlerinde Sofya girisinde sag tarafdaki yol ve Sofya icinden gecen yol cok yogun oluyor arkadASLARIN BILGISINE.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    18 mesaja 46 teşekkür aldı
    Blitzer de radar app sadece almanya icin gecerli , Avusturaya girince handy de ne kadar guthaben varsa yiyiyor haberiniz olsun ..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)