Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2915 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sparkasse üzerinden Türkiyeye Para Transferi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bende yanimda götürdüm, giderken Havalimaninda Zollamt´a bildirdim, Formular doldurdum paranin nerden gelip nereye gidecegine dair. Bi Problem olmadi cok sükür. Sag salim hallettik.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı Sivaslim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yanimda götürdüm, giderken Havalimaninda Zollamt´a bildirdim, Formular doldurdum paranin nerden gelip nereye gidecegine dair. Bi Problem olmadi cok sükür. Sag salim hallettik.
    Havalimaninda Zollamt´a bildiri yapilirken örnek 20 bin kredi var 3 binde kendi paramdan yani hepsinimi söylemek gerek 23 bin diye, ikincisi parayi sayiyorlarmi bakiyorlarmi, ücüncüsü a kagit elinizde olunca yinede kontrollerden gecerken kenimizmi söylememiz gerek yoksa biz bisey demeden onlar sayet sorarsami kagitlari göstercez yani detay lazim .

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    selamün aleykum kardes wester union ile tr ye para gönderdiginde 5 euro kesiyor onu biliyorum fakat karsi taraftaki bankadanda kesinti oluyormu yoksa direk hesaba geciyormu tesekkür ederim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı kazim kanat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamün aleykum kardes wester union ile tr ye para gönderdiginde 5 euro kesiyor onu biliyorum fakat karsi taraftaki bankadanda kesinti oluyormu yoksa direk hesaba geciyormu tesekkür ederim
    hayir zaten parayi euro olarak cekicek karsi taraf hic bi kesinti olmadan alabiliyor euro olarak

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba tr de hesap bin yoksa. cok kolay bi hesap actira bilirsin. tr ye iki hafta sonra gidince tr de örnek isbank sinda hesap actirir sin. örnek euro hesap bi actira bilirsin ve sonra almanyadan o parayi havale yaparsin ( esin, akbra vs) paranin kanynagi belli ise problem olmaz. bence western union ile hic ugrasma ! alternativ parayi yaninda götürüp ve zolla bildirir sin ama ne gerek var . Kacinci yüzyildayiz

Üye 7minareli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Krefeld NRW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    10
    12 mesaja 15 teşekkür aldı
    konu biraz gec gördüm fakat simdi Türkiyeden para getirecekler icin yazayim 10 000 € getirenlere vergi aliyorlar sakin 10 000 € getirmeyin 9 999€ yani 1 € eksik olsa Problem yok. gecen sene 16 000€ du gittikce düsürüyorlar.

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Alıntı 7minareli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu biraz gec gördüm fakat simdi Türkiyeden para getirecekler icin yazayim 10 000 € getirenlere vergi aliyorlar sakin 10 000 € getirmeyin 9 999€ yani 1 € eksik olsa Problem yok. gecen sene 16 000€ du gittikce düsürüyorlar.
    Arkadasim bir yanlislik olmasin benim bildigim 10 bin Eurodan itibaren bildirim yapmazsan ceza söz konusu, yazindan sanki bildirim yapsanda vergi aliniyor gibi bir anlam cikiyorda.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)