Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2954 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kfz steuer hakkinda (soru )

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı

kfz steuer hakkinda (soru )

arkadaslar gecen aldigim arabanin hauptzollamt tan yillik vergisi icin kagit göndermisler,anlamadigim bunlar direk bankadan cekiyorlar zaten orda konto numarasini felan aldilar niye odeyin diye kagit gönderdiler ve normalde mercedes 2143 cm3 vergisi 223 euro bunlar 269 euro yazmislar.bir yanlislikmi var yoksa fiyat ve mektup göndermeleri dogrumu?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Kardesim.
    Bende hersene Ödeme bildirisi aldiktan sonara ödeme yapiyordum. Gecen sene bildiri gelmedi. Bende Telefonla aradim neden gelmiyor diye.Artik vergi Dairesi bu konulari Zollamta devretti dediler. Orayi aradim. orasida egerki ödemede bir degisiklik olursa yani artma olursa size bildiriyoruz dediler.

Mektub gelmedigi sürece siz kendiniz ödeyeceksiniz. Yani benim bankadan cekebilirsiniz diye bir talimat vermedigim icin. yöntem dogru.

Vergisinde artis olmus olabilir. Bankadan belittiginiz meblayi cektiler ise, Size sadece bildiri gelmis olabilir.
    Ikinciside Zollamttan dogrudan sorabilirsiniz.Gerekli izahati yapacaklarindan eminim. Mutlaka bir aciklamasi vardir.
    Saygilarimla.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    arac kac model oda önemli ay yil

Ettiği Teşekkür
    50
    Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardesim.
    Bende hersene Ödeme bildirisi aldiktan sonara ödeme yapiyordum. Gecen sene bildiri gelmedi. Bende Telefonla aradim neden gelmiyor diye.Artik vergi Dairesi bu konulari Zollamta devretti dediler. Orayi aradim. orasida egerki ödemede bir degisiklik olursa yani artma olursa size bildiriyoruz dediler.

Mektub gelmedigi sürece siz kendiniz ödeyeceksiniz. Yani benim bankadan cekebilirsiniz diye bir talimat vermedigim icin. yöntem dogru.

Vergisinde artis olmus olabilir. Bankadan belittiginiz meblayi cektiler ise, Size sadece bildiri gelmis olabilir.
    Ikinciside Zollamttan dogrudan sorabilirsiniz.Gerekli izahati yapacaklarindan eminim. Mutlaka bir aciklamasi vardir.
    Saygilarimla.
    hizli cevap icin tskler arac 2012 ekim .anlamadigim konto numarasini niye aldilar.para cekmediler daha.bak bu dediginden haberim yoktu zollamttan.

sanirim zam gelmis 269 cikti internettede
    Konu Memoli1976x tarafından (05 Nisan 2016 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Bende 4 ay önce arabayi degistikten sonra postadan ayni mektubu alinca sasirmis, ya bunlar otomatik cekiyordu bu sefer niye havala yapmami istiyorlar diye sormustum

Sen merak etme arkadasim yine bankadan otomatik cekerler, bende öyle oldu yani.

Ettiği Teşekkür
    50
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 4 ay önce arabayi degistikten sonra postadan ayni mektubu alinca sasirmis, ya bunlar otomatik cekiyordu bu sefer niye havala yapmami istiyorlar diye sormustum

Sen merak etme arkadasim yine bankadan otomatik cekerler, bende öyle oldu yani.
    ama 29.04. e kadar ödeyin diyor.oderiz sorun degilde,biz oderiz bide onlar cekmesin

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı erhan__79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama 29.04. e kadar ödeyin diyor.oderiz sorun degilde,biz oderiz bide onlar cekmesin
    Dogrudur bana gelen kagitta da su tarihe kadar ödeyin filan diyordu, zaten benim de kafami o karistirmisti... sonra bekledim biraz parayi cektiler kendileri havaleye gerek kalmadi ama istersen gelen kagitta bir numara var arayip sorabilirsinde...

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    emisyon oranina görede hesaplaniyor ya onuda biliyorsan tam hesap cikartabiliriz aslinda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)