Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2981 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dügün salonu acmak

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    @saskin arkadaslarim elimden geldigince sana yardimci olmaya calisayim..
    Yakin tanidigim burada dügün salonu isletiyor ve onundan ögrendiklerimi aktarayim sana.
    Arkadaslarin da dedikleri gibi ilk önce yerini bul, kirasi nedir?, park yeri var mi? Ses sorunu var mi?
    Bulundugun Belediyeden " veranstaltung event raum müsadesi " alman lazim.. Ben bayern icin konusuyorum diger eyaletlerde baska prosedurler gerekebilir.

Yukari da ki sorunlari hal ettikten sonra eger nezih bir mekan yaptirmak istiyorsan mimardan o halle icin özel bir cizim yaptir yada kendi zevkine göre birseyler ayarla ama benim sana tavsiyem Mimara birseyler cizdir.

Mimarin yada kendi zevkine göre yaptigin cizimle mobilyacilarla görüsmen lazim onlar sana hesap cikarir.!! Bu konu da sana yardimci olabilirim , devamli is yaptigim kaliteli is yapan bir alman firmasi var..Alternatif olarak tr de yaptira bilirsin.. Daha ucuz olur ama riski var.

Daha sonra ses ve isik ci lazim onlarda sana mekanin durumuna göre bir teklif ayarlarlar.

Mutfak olayi icin önce nasil bir mekan yapmak istedigine karar vermen lazim , eger orta profilli ( tavuk, salata, patates salatasi satan ) mekanlardan olmak istiyorsan ona göre bir mutfak ayarlat yoksa tam teskilli bir mutfak lazim sana. Bu konuda da sana yardimci olabilirim.

Yukarida yazdigim islemleri büyük ihtimalle eger adam akilli firmalarla calisirsan 2-3 hafta icinde hal etmis olursun. Önüne sana ne kadar para lazim onun hesabi cikar o zamanda krediye ihtiyacin olup olmadi ortaya cikar.

ama sana tahmini hesap cikarayim ;

Münih icin tahmini hesaplar.

Mimar icin 5000 € - 10000 € kimi mimar pauschal calisir kimisi ise yüzde ile 15% yada 20%

Mutfak aletleri icin ve mutfagin büyüklügüne göre 30000 - 40000. Havalandirma ve su giderlerini hesap etmedim.

Ses ve isik icinde en az 10000€

Dekorasyon , Mobilya , sandelye , masa icin gene mekanin büyüklügüne göre degisiri ama sahsi kanaatim en az 100000 € hesaplarsan iyi olur.
    Bizim 80 kisilik restaurant icin sirf mobilya ( dekorasyon + masa sandelye ) icin 90000 € ödedik. Bu fiyat mali kalitesine göre degirir.

Gema olayini unutmayalim mekanin büyüklügüne göre Gema gebühr ödemem lazim.. Bizim türk discosu icin ayli 15000 € gema gebühr ödüyorduk.

Son sözüm dügün salonlari pahali diyen arkadaslara , Pahali dediginiz dügün salonun masraflari kabaca yukarida. Halen dügün salonu pahali diyorsaniz oda sizin insafiniza kalmis.
    Konu Romeo29 tarafından (22 Ekim 2016 Saat 16:28 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi Romeo29 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)