Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3203 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 92 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dortmund daki Festi Ramazan

Yeni Üye Aslan Bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    schalke
    Ettiği Teşekkür
    30
    3 mesaja 14 teşekkür aldı

Dortmund daki Festi Ramazan

Selam Arkadaslar Dortmund daki Festi Ramazan icin neler düsünüyorsunuz...? bence Ramazanla alakasi olmayan sadece para vurgunu icin kurulmus yaniliyormuyum

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Nereden
    Essen civari
    Ettiği Teşekkür
    133
    19 mesaja 43 teşekkür aldı
    Ben bir kere gittim - fena değildi. Bu sene de gitmeyi düşünüyorum. Fiyatları biraz yüksek ama bana memleket havası veriyor.

4. corumlu_fatih üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Slm.., görmeye deger, herkez verdigi emeginin hakkini aliyor...
    iyi eglenceler

6. Serkan1988 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    93
    23 mesaja 36 teşekkür aldı
    evet aslan beye katiliyorum,kesinlikle para vurgunu,ucmus bunlar,bakiyorlar ilgi var onlarda fiyatlari vuruyorlar,ben ordan stand almak istedim 1 metre icin 3500 euro,3 metrelik stan icinde 14000 euro dediler ,resmen ucmuslar,umarim adim adim arkasi kesilir,dünya acliktan kirilirken birilerini firsat avciligi yapmasi burnuma pis kokular geliyor,uyaniklik degil resmen soygun,haa aklimdayken söylim bölge kermeslerinin icinde olan biri olarak orayi kiralayanlar öyle ahim sahim fiyatlara degil vesselam,gitmedim gitmeyi de düsünmüyorum

8. 8 kişi ozhilal üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 453 teşekkür aldı
    Orada satıcıların yapacak pek birşeyi kalmıyor. Stand ücretleri başını almış fiyatlar yüksek. Buda demek oluyorki müşterilerden ziyaretcilerden bunu çıkarmak. Aslında hangi bir satıcıya sorarsan o da aynı fikirde işine gelirse cünki rekabet çok isteyen kapıda bekliyor. Onun için yapılacak bir şey yok.

10. 2 kişi ZSworld üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    93
    23 mesaja 36 teşekkür aldı
    zaten organizetörlerden biri sahis ismi vermek istemem ama pek paraya ihtiyaci da olmayan Dortmund bölge esnaflarindan büyük biri kazel textil in sahiblerinden biri,yani kimseye eyvallahi olmayan,
    ilk basta bi camii hayrina baslatilan organizasyon para tatli gelince vede öne cikinca teskilat devre disi birakildi ve paralar privat kasaya akmaya basladi simdi pahalligindan bizde burdan dem vuralim

12. 4 kişi ozhilal üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Pazar aksami gittim Organize olarak güzel yapmislar giris fiyatlarini zam yapmislar zaten icerde millet parasini birakioyor

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    gecen sene gitmistim bu sene daha gitmedim. topluluk kalabalik elbette güzel, ama dediginiz gibi okadar pahali olamaz. ama tabi sen girisi 20 euroda yapsan yine okadar kisi gelecek

Tecrübeli Üye posoflu007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    354
    42 mesaja 242 teşekkür aldı
    Slm dun ordaydim cook karabalikti yemek yiyecek yer yoktu ben yemeyimi saat 22:54 de yiyebildim anliyacagin hafta sonu fulll

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Eski forumda da genelde ayni konu acilir buna benzer seyler yazilirdi, bende yine ayni fikirlerimi beyan edeyim festi Ramazan hakkinda. Acikcasi ilk yapildigi sene, memleketteki Ramazan havasi olur diye cok büyük hevesle gidip büyük hayal kirikligi ile ayrilmistik. Sonraki senelerde ise sadece ara sira burada bulamadigimiz ve canimizin cektigi birseyi orda alip yemek disinda baska bir maksat ile gitmedik, o da iftar icin degil gece gec saatlerde

Iftari orda acmak kesinlikle akil isi degil, hele ki haftasonu ise kalabaliktan yediginize yiyeceginize pisman olabilirsiniz, hava biraz bozuk ve hafta ici ise cok kalabalik olmayabilir ama... Sira kavgalari, kizlarin küfürlesmeleri vs.. vs.. kisacasi Ramazan ile alakasi olmayan bir ortam sizleri bekler... ama vakti olan gec saat gidip ne bileyim varsa taze bir simit alir, ya da misir yer, maras dondurmasi yer filan onu tavsiye edebilirim

Son iki sene yapildigi yer ilk senelere göre daha iyi genis ama insanlar nasilsa geliyor diye sögüsleminde anlami yok, özellikle park ücretleri konusunda, tüm gece birakan ile bir saatligine gelenden ayni parayi almak mesela cok anlamsiz, yanilmiyorsam 7 EUR idi ama ben birsey alip ciksam yani yarim saatte biraksam yine ayni parayi istiyorlardi gecen sene.

Ben sahsen oraya gidecegime Duisburg daki büyük camiinin o kücük ama sirin Ramazan ortamini cok cok daha begeniyorum, hem DO daki kadar asiri kalabalik olmuyor, hem de caminin manzarasi bile en azindan Ramazan havasi vermeye yetiyor.

17. 4 kişi hope41 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    slm,yanlis anlasilmasin,festi ramazan bir hayir kurumu degil,ticari amacli bir organizasyondur,tabiiki hedef para kazanmaktir,bana göre almanlara para yedireciginize hic olmazsa bir müslüman kurumu yesin,hemde sevap islemis oluyorsunuz ve allahin rizasini kazanmis oluyorsunuz

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    411
    147 mesaja 311 teşekkür aldı
    hafta sonu iftardan sonra, hele ki misafiriniz de varsa gidilebilecek bir yer
    fiyat konusuna gelince, sonuc olarak böyle yerler genel olarak daha pahali...

rahatima düskün bir insan oldugumdan, kalkip iftari acmak icin oraya gitmem

20. Sdt üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm,yanlis anlasilmasin,festi ramazan bir hayir kurumu degil,ticari amacli bir organizasyondur,tabiiki hedef para kazanmaktir,bana göre almanlara para yedireciginize hic olmazsa bir müslüman kurumu yesin,hemde sevap islemis oluyorsunuz ve allahin rizasini kazanmis oluyorsunuz
    hayir kurumu degil, ticari amacli diyorsun, birde sevap islemis oluyorsunuz ve allahin rizasini kazanmis oluyorsunuz diyorsun...bir birine uymuyor.

22. 4 kişi Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye baltali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    674
    63 mesaja 154 teşekkür aldı
    hic gitmedim gitmeyide düsünmüyorum en iyi iftar evde yapilan hic yoktan temizmi degilmi biliyorum herkesin tabiki kendi zevki Allah oruclarimizi kabul eylesin INSALLAH selamun aleyküm cümleten

24. 6 kişi baltali üyemize teşekkür etti:

Moderator LocDog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    265
    166 mesaja 389 teşekkür aldı
    Alıntı Sdt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hafta sonu iftardan sonra, hele ki misafiriniz de varsa gidilebilecek bir yer
    fiyat konusuna gelince, sonuc olarak böyle yerler genel olarak daha pahali...

rahatima düskün bir insan oldugumdan, kalkip iftari acmak icin oraya gitmem
    Sana katilliyorum usta

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı ozhilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet aslan beye katiliyorum,kesinlikle para vurgunu,ucmus bunlar,bakiyorlar ilgi var onlarda fiyatlari vuruyorlar,ben ordan stand almak istedim 1 metre icin 3500 euro,3 metrelik stan icinde 14000 euro dediler ,resmen ucmuslar,umarim adim adim arkasi kesilir,dünya acliktan kirilirken birilerini firsat avciligi yapmasi burnuma pis kokular geliyor,uyaniklik degil resmen soygun,haa aklimdayken söylim bölge kermeslerinin icinde olan biri olarak orayi kiralayanlar öyle ahim sahim fiyatlara degil vesselam,gitmedim gitmeyi de düsünmüyorum
    ahhh be kardes ne güzel yazmissin valla yazdiklarinin eksigi var fazlasi yok bi kac uyanik mübarek ramazan ayimizi kaynasma kültür adi altinda ticari vurguna cevirip bizlerin hassasiyetiyle para kazanma derdindeler neyse her zaman her yerde oldugu gibi dünya böyle hersey para pul menfaat olmus

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı
    Oraya gidilecekse hafta ici gidilmesini öneririm. Hafta sonu cileden baska birsey degil

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı ozhilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten organizetörlerden biri sahis ismi vermek istemem ama pek paraya ihtiyaci da olmayan Dortmund bölge esnaflarindan büyük biri kazel textil in sahiblerinden biri,yani kimseye eyvallahi olmayan,
    ilk basta bi camii hayrina baslatilan organizasyon para tatli gelince vede öne cikinca teskilat devre disi birakildi ve paralar privat kasaya akmaya basladi simdi pahalligindan bizde burdan dem vuralim
    slm kardes kesinlikle camii hayrina baslatilmadi sonundaki amac ne ise basindaki amacda ayniydi bundan eminim cünkü dedigin kisiyi taniyorum sadece isin aslini anlatmak istedim ,fiyatlar bencede COK YÜKSEK

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    35 mesaja 48 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar,

Ben nasil olursa bu hafta sonu ilk defa gitmeyi düsünüyorum. Giden oldumu bu sene nasil? Ve iftara yakin mi gitsek yoksa daha öncede giriliyor mu?

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Mübarek Ramazan ile alakası olmayan bir FUAR !!!!

ismini FESTİ RAMAZAN DORTMUND yerine

EXPO RAMAZAN DORTMUND koysalar daha Mantıklı

Gurbette yaşayan insanımızın cebinden parayı çekebilmek için yapılan bir Organizasyon

Giden kimse DİNİ bekleyişini yüksek tutmasın

FUARA gidiyoruz gezicez bol bol yemek yiyecez düşüncesi ile gitsin

Bu arada bütün İslam Aleminin Ramazanı Mübarek olsun

31. 5 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)