"karadeniz" kardesim senin anlatimindan benim anladigim Türkiye'de ki emekliligimi anlatiyorsun, benim anlattigim Türkiye'de ki emeklilik degil, Almanya'da ki emekli
olmam icin gerekli olan bilgileri paylasmak ve bilgi edinmek icin konuyu acmistim, Türkiye'de ki emeklilik icin bilgim var.Benim Ögrenmek istedigim, zaten konuyu actigim
yazim da da söyledigim gibi,Almanya da Frührente olabilmem; sayet 50% Körperbehinderungum var ise; ki benim 50% Körperbehinderungum var Almanya da 35 Yil
Sigortali olmaniz gerekiyor bu sebeple benim 63 yas'imda LVA ya gececegim sürede 31 Yil sigortali calismisligim oluyor.geriye 4 yil acik kaliyor bunu da Alman Vatandasi olmadan önce; Türkiye'de ki Sigortaliligimdan 1978 - 1990 arasi 10 veya 12 yil'lik Sigortalilik süremi buraya saydirarak fazlasi ile tamamlamis oluyorum,bildiginiz gibi iki
Ülke arasinda yapilan Sosyal Güvenlik Andlasmalari uyarinca bu mümkün ve gecerli,Türkiye'de ki bu sürelerimin oldugu "Türkiye SGK Sicil Numaram ve Hizmet Döküm cetvelini; Online SGK'dan döküm alarak LVA Nordbayern-Bayreut' a daha Önce benim bagli bulundugum LVA Speyer (RheinlandPfälz) belgelerine ilave ederek
gönderdim, simdi Bayreut' bana gelen mektup da diyorki! yukarida belirtilen aylik
isleminde daha baska bilgilere de ihtiyacimiz vardir.Bundan dolayi asagidaki sorularin yanitlanmasi rica edilir derlerken, tarafimdan Alman vatandasi oldugum halde;Türkiye de kayitli oldugunuz Nüfus Müdürlügünden bir nüfus kayit örnegi cikartilarak en kisa zamanda bize göndermenizi rica ederiz. LVA
Speyer'den Bayreut' a gönderilen belgeler de Alman vatandasi yazili oldugu halde benden yukarida yazdigim belgeyi ve bana gönderilen, TR 6 belgesini

doldurma mi istemeleri normal mi? kendileri benim gönderdigim Sigorta Sicil Numaramin ve Hizmet Dökümümün oldugu SGK belgesini Türkiye'den SGK dan onaylatmalari mümkün iken, benden kagit üzerinde de olsa Türk vatandasi olmadigim halde; Türkiye de kayitli oldugunuz Nüfus Müdürlügünden bir nüfus kayit örnegi cikartilarak en kisa zamanda bize göndermenizi rica ederiz.Burada LVA Bayreut'un sanki baska birseyler aradigini ve samimi olmadigini anliyorum,
Selamlar,Saygilar