Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3000 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VW Passat DSG mi yoksa Schaltgetriebemi?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    4 mesaja 6 teşekkür aldı

VW Passat DSG mi yoksa Schaltgetriebemi?

Arkadaslar VW Passat almayi düsünüyorum.
    2011 Modellerinden sonra cikanlardan alacam. DSG yani Otomatik Viteslerde sorun oldugunu duydum bu konuda bir bilgi ve tecrübeniz varmi?
    Yakitlari nasil ?
    140 PS yada 170 PS Diesel hangisi daha iyi ?
    Yani kisacasi bana bu Araban yaptiginiz Tecrübe ve bildiklerinizi burada paylasirsaniz cok memnun olurum .

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Kendim VW Passat otomatik kullanmadim ama DSG lerde sorun oldugunu duyuyordum bende senin gibi. Birkac sene önce eski is yerimde firma arabasi olarak 2009 2.0 170 PS normal vitesli Passat kombi kullandim, araba güzeldi, yakiti ise gercekten iyi, yani uzun yolda tempomat ile sakin kullanirsan 1300 km ye kadar bir depo ile gitme sansin var. Bazen duyuyordum milletten iste bir depo ile 1200 1400 km yol gittim diye, kesin abartiyorlar derdim inanmazdim ama kendim bizzat bu km yi yapinca dedim demek araba 140 PS olsa belki de 1400 km yi bile görecektim

O arabadan sonra otomatige gectim ama otomatikten asla vazgecmem artik orasi ayri. Ha sunu da söyleyim ama o passat in leasing sözlesmesi bitmek üzereydi yani geri gidecekti son bir iki ayi filan kalmisti sonra bir gün sorun cikti arabada, bana firmadan baska araba verdiler sonra da yani A4 otomatik ismarladim arabanin isi tamirde uzun sürdü cünkü sorun bayagi bir ciddiymis, tabi ben sonrasini takib etmedim arabanin sorunu tam neydi ne kadarlik masraf cikardi filan diye, sonucta firma ilginendi herseyi ile ama genel manada arabanin yakiti olsun yolda gidisi vs. güzeldi. Ic hacimi is kombilere göre cok büyük o da bende yerine göre önemli.
    Konu hope41 tarafından (12 Şubat 2016 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir.

4. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    136
    39 mesaja 80 teşekkür aldı
    2012 kombi passat 2.0 140ps düz vites kullaniyorum. Nisanda bir yıl olacak ve geçen yaz izin yaptim. Arabadan gayet memnunum yakıt olarak bluemotion motor cok az harciyor. Avusturyanin sonunda depoyu doldurdugumda reichweite 1490 km. Gösteriyordu. Tabii o kadar gitmiyor ama 1250-1300 ü var. Şehir icide şu an 900 km rahat yapiyorum. DSG lerde sorun olduğunu bende duydum ama tecrübem yok. Sürüş komfor iyi, vergisi sadece 210€. VW yaptigi manipülasyon hariç ben bir sorun görmüyorum simdilik.

6. 2 kişi matrix64 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    Dsg alirdim. Kendi fikrini olustur. Rahat etmek istiyorsan dsg. Fazla kurcalarsan hep hata cikar, okadar dsg liler hatali mi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)