FUK_18 rumuzlu arkadasin dedikleri kismen dogru ama ben de kendi tecrübemi yazmak istiyorum..
Ben alman vatandasi olarak esimle türkiyede evlendik..Daha sonra oradan verilen evlendirme cüzdani ilen buradaki makamlara (kreisverwaltungsamt ) basvurdum.
Esimin A1 bilmesi gerekiyordu o yüzden istanbulda goethe insitütte kursa gönderdim.A1 sertifikasini aldiktan sonra cok kolay sekilde almanya ya getire bilirsin.

Diger bir yöntem ise su ;
evlenmek istedigin kadini turist olarak Almanya ya getirdi, daha sonra burada evlenin. Burada ki sorun yanliz su ; bazi eyaletlerdeki makamlar turist olarak gelipte burada evlenenlere oturma vermiyorlar..Onlarin bakis acisina göre sen alman devletini kandirip sirf evlenmek icin buraya gelmis oluyorsun ve o yüzden esini tekrar geri göndere biliyorlar ve sende tekrardan " familien zuzug " basvurursundan bulunmak zorunda kaliyorsun..Ama dedigim gibi bu olay her eyalette baska sekilde uygulaniyor.
Bizim Bayern eyaletti genelde bu konularda cok daha sert davraniyor , belki senin yasadigin eyalette daha esnek davrana bilirler..