Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3076 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 70 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iyi su icin Ters Osmose, Reverse Osmosis, Umkehrosmose filtrelerini tavsiye ederim!

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Ben bu ürünü 5 kademeli ters osmose filtre'yi cok uzun zamandir kullaniyorum (>10 yil)

Ön filtreler 1-2-3 ve son 5. kademe filtreyi 6 ayda bir degistirin diye tavsiye ediliyor. Ama bu evinizdeki suyun kirliligine bagli,
    yani cok kirli suyu temizliyorsaniz bunlari 6 ayda degistirin yoksa biraz daha bekleyebilirsiniz!

Esas önemli olan 4. kademe osmose membran (DOW-Filmtec firmasindan olmasina dikkat edin!!!) bunu daha gec mesela kirlilige bagli olarak 1-2 senede bir degistirebilirsiniz.

Bir ölcü aleti alin giren cikan suyun kalitesini (kalinligini) kontrol edin, bunda bir degisme görülüyorsa hemen filtreleri degistirin.
    Bu aleterde ebayde var.

Bu alet suyun yalitimini (uS=micro Siemens) gösteren bir ölcü aleti veya suda cözülmüs bütün tuzlari gösteren (TDS=Total Desolved Salt) gösteren bir ölcü aleti olabilir. Suda cok mineral olursa su elektrik akimini daha iyi yalitir Cözülen tuzlari gösteren alette iyidir, tuzlari istemedigimiz maddeleri görürsünüz.

Mesela ben dün aksam evde yalitimi ölctüm, giriste 550 uS cikista ise 23 uS oldugunu gördüm!
    %96 bir verimle filtremin calistigini gördüm, bu % yüzde 90'in altina düserse bazi seyleri degistirmek gerektigini anliyorum.

Formul:

(1-(cikan suyun yalitimi/giren suyun yalitimi))*100
    Konu moonrise tarafından (16 Aralık 2015 Saat 11:06 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)