Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden emekli Olanlar sgk iptal ediyormuş

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    30 mesaja 36 teşekkür aldı
    Alıntı batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 Günmü kendini calisdi gösterdin ?
    Yanlmiyorsam en az 2 Hafta olmasi lazimdi

Sahtekarlik olayi videoda 4:15 den sonra
    Hic bir yerden Arastirmadim 5 Gün yeter li diyen arkadaslarimin önerilerine uydum ve simdi onlar SSK dan Emekli. O Zamanlar yani Emeklilik Yasasi degismeden Yasalar Buna El veriyordu simdiki yasa degisikliginden sonra durum Nedir onuda bilmiyorum. Izin de oldugun Süre icinde TR sigortali Calisa Biliyormusun Calismis olsan bile Kabul Görüyormu. Bunlari SSK sormak gerek.
    Konu Mezarci59 tarafından (16 Mart 2024 Saat 23:28 ) değiştirilmiştir.

2. Mezarci59 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    526 mesaja 1,106 teşekkür aldı
    Alıntı Mezarci59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hic bir yerden Arastirmadim 5 Gün yeter li diyen arkadaslarimin önerilerine uydum ve simdi onlar SSK dan Emekli. O Zamanlar yani Emeklilik Yasasi degismeden Yasalar Buna El veriyordu simdiki yasa degisikliginden sonra durum Nedir onuda bilmiyorum. Izin de oldugun Süre icinde TR sigortali Calisa Biliyormusun Calismis olsan bile Kabul Görüyormu. Bunlari SSK sormak gerek.
    31 Temmuz 2019 a kadar borçlanma başvurusunu yapmış ve kendisine gönderilen borçlanma bedelini yasal süre icinde ödemiş olanlar icin sgk dan emekli olabilmeleri ve yurtdisindaki ise baslama tarihlerini Türkiyede sgk li olarak ise baslamis saydirabilmeleri icin o birkaç gün de olsa sigortalı calismalari gerekiyordu, bu calismayi yasa disi yollarla mis gibi yapanlar icin korku filmi bitmez. Biz o zamanlar buradan elimizden geldigi kadar uyarıları yapmistik, buradan herhangi birinin o konuda yanlış yapmış olabileceğini düşünmüyorum.

31 Temmuz 2019 dan sonra başvuru yapan veya yapacaklar icin o calışma gerekmiyor yapmış olsalar bile sgk artık sark kurnazligiyla ilk ise baslama tarihinden itibaren degil, başvurunun yapildigi tarihten geriye dönük borçlanma yapıyor ve sadece bagkur borçlanması mümkün.

5. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)