Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 139 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ciddi bir rahatsızlık geçiriyorum

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,435 mesaja 9,773 teşekkür aldı

ciddi bir rahatsızlık geçiriyorum

Evet arkadaşlar yaş ilerledikçe bazı sağlık problemleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Ben uzun süreden beri denge problemi yaşıyordum. Dengem bozuldumu kendimi kontrol edemiyordum.

Merdivene filan çıktığımda düşüyordum ..

Geçende bisiklete bindim iki pedal çeviremeden düştüm .. Halbuki geçen senelerce günde 50km filan sürüyordum

Ben bu düşmeleri hep tansiyona bağlıyordum.

Önce kulaklarda bir problem olduğunu düşündüm kulak doktoruna gittim.

Test yaptılar kulaklarda %10 iştme kaybı olduğunu ama dengesizliğin kulaklardan gelmediğini söyledi

Hanımda bahçede uğrasıyorken fark etmiş. Benim sendelediğimi, dengemi tutamadığımı görmüş

Neyse ev doktoruna gittim problemimi anlattım.

beni hemen Neurologie ye yönlendirdi.. Ev doktoru durumu anlamış überweisung üzerine MS şüphesi yazmış (Verdacht auf MS)

Neurologie doktoru bazı küçük testler yaptı.

Problemi gördü beni hemen hastaneye MRT için hastaneye yönlerdi.

Bu arada ayakların sinir elektrik akımları filan ölçüldü

Yapılan 3 MRT çekiminden sonra MRT doktoru boyun kısmında bazı anormallikler buldu.

Bunu raporuna yazdı.

Bu sefer de Neurologie beni daha detaylı muayene için Üniversite araştırma hastanesi Aachen a (UKA AACHEN) yönlerdi ..

Orada belimden beyin ve omurilik sıvısı aldılar (Lumbalpunktion)..

Hiç acımıyor ama sonrası müthiş bir baş ağrısı yapıyor.Yapılan ilk mikroskopik analiz sonucu sıvıda bakteri varlığı teşhisi konuldu.

Ama daha detaylı araştırmak istediler .. 1 ay sonrasına konuşmak için termin verdiler.

1 ay sonrası gittiğimizde Multiple Sklerose (MS) teşhisi kondu ..

Doktor epey konu hakkında açıklama yaptı.

Bir serum varmış her 6 ayda uygulanıyormuş Ocrelizumab (Ocrevus®) .

Serumun bir seansı 6300€ her 6 ayda bir vuruluyormuş.

sadece iğne semptomları hafifletiyor fakat hastalığı geçirmiyor.( Bu hastaklık geçmiyor)

Sanatçı Serdar Ortaç, eski Stuttgart lı futbolculardan İlyas Tüfekçi muzdarip ..Tüfekçi nin durumu epeyce ağır

Fakat bu iğne vücudun bütün bağışıklık sistemini zayıfalatıyor.

Bu yüzden benden çocukken hangi aşıları olduğum soruldu .

60 lı senelerde Türkiye de aşı karnesi yoktu ki . Bugün internet ortamında E-Sağlık sisteminde herşey kayıtlı.

Ev doktoru kan testi yaptı bütün aşılar test edildi ..Çoğu aşılar yapılmış iki tanesi zayıf çıktı. Ev doktoru onlarıda yeniden yaptı.

Bu arada 4 kere daha MRT çekimi yapıldı..

Bu arada hastanede olduğumu Facebook ta paylaştım . Bir arkadaş aradı.. Ben bu rahatsizzlığın sebebini biliyorum dedi..

Kısa bir konuşmadan sonra onunda aynı problemden rahatsız olduğunu aynı teşhisin konduğunu söyledi

Şimdi 22.09 da UKA Aachen da terminim var serumu vuracaklar (serum gibi damardan veriliyormuş)

Zaten ilk ev doktorundan başvurudan itibaren beri hastalığı biliyorlardı (ev doktorun Überweisung üzerine Verdacht auf MS yazmıştı sadece kesin emin olmak istiyorlardı

Bilindiği gibi MS merkezi sinir sisteminin iltihaplanması, sinirlerin koruyucu tabakasının tahrip olması ..

Bir çok rahatsızlığa sebep olabiliyor (çift görme bozukluğu, Kas felci (bacaklarımda gerilme oluyor yürüken ayağınızı sürüyorsunuz),

bazı hislerin kaybı ( bende tat alma kaybı önceleri Corona dan doayı sanıyordum ), idrar tutmada zorluk, devamlı yorgunluk

Bu kadarına da Şükür daha da kötü de olabilir, tekerlikli sandalyeye düşebilirdim.

Bakalım serum tedavisi ne getirecek.

Allah tan Ümit kesilmez
    Konu hOrOz tarafından (03 Eylül 2023 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)