Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 142 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vestel Bayisinde Aldigim ürün ile alakali yasadigim sorun.!

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Keske Türkiye normal bir duruma gelebilse, biz de ülkemize dönüp bildigimiz her seyi Türk genclerine aktarabilseydik ama sanirim ancak ölü bedenimiz geri dönecek. Ben kac tane ögrenci yetistirdim, kendi ülkeme katki saglamak isterdim ama olmadi. Baslarda oldukca iyi gidiyordu hakikaten, sonra birden asagi dogru yuvarlanmaya basladik, yazik. Avrupa´ ya vizesiz giris umutlari olusmustu, simdi önceden kac kere gelenlere dahi vize vermiyorlar. Gerci Avrupa´ya vizesiz giris olayina ben hic bir zaman inanmadim, bati bize Türk isletmelerini ele gecirmek icin umut dagitti,yüzlerce sirketi devraldilar sonra bizi kenara itiklediler, buna adim gibi emindim. Kasa bosalinca batinin eski bakis acisina geri döndük.
    IMF ye borcu bitiren de baska yerden alinan borctu, bunu da eklemek gerekiyor. 2002 den itibaren Türkiye´nin dis borcu en az iki katina cikti, adi ister IMF olsun, isterse baska bir sey olsun disariya borclusun, IMF ye borclu olmasan ne yazar, bu parayi illa geri ödeyeceksin. Ekonominin bu durumda olmasinin zaten baslica sebebi döviz eksikligi. Devlet maaslara zam yapiyor, ayni zamanda enflasyona yol vererek yaptigi zamlari vergi yoluyla aninda geri topluyor cünkü bunun baska yolu yok. Ürünlere zamlar konusunda dis gücler masalina da kimse inanmasin, yok öyle bir sey.
    Erken emeklilik konusu da tam bir rezillik, 43 yasinda emekli olunmaz, devletin kasasi kimsenin babasinin ciftligi degil. Az maas aldigini söyleyen emeklilere zerre acimiyorum, kendi öyle istedi cünkü. Biz burada Almanya gibi bir ülkede 35-40 sene emekli kasasina dünya kadar para ödüyoruz buna ragmen düzgün bir maas asla alamayacagiz, bir de bunu Türkiye ile kiyaslayin. 43 yasinda emekli olan birine aylik 200 Euro bile cok.
    Konu mxm tarafından (19 Ağustos 2023 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)