Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3056 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Emeklilik Aylı Başvurusu hakkinda bilgi lazim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    156
    14 mesaja 25 teşekkür aldı

Emeklilik Aylı Başvurusu hakkinda bilgi lazim

S.Aleyküm Arkaşlar benim eşim için bir kaç sorum var.Almanyada kalıyoz parayı yatırdık aylı hemen alma
    Hakkı elde ediyor. Bunun için neler yapmalıyız.
    1.Aylık almak için bu tahsis talep dilekçesini mi doldurmamız lazım birde doldururken Nelere dikkat etmeliyiz.
    Doldurmak için bir yerden yardım almam lazımı kendim yanlışlık yapmadan doldura bilirmiyim.
    2. Banka hesap nr verecekmişiz yada onlar istedikleri yere mi gönderiyorlar.
    3. Bu muraçata ne gibi evraklar lazım.
    Yardımlarınızdan dolayı şimdiden tşk. Ederim saygılarımla
    Konu Memoli1976x tarafından (15 Kasım 2015 Saat 20:13 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Bende 7. ayda dilekce verecegim ama ali tezelden yardim alacagim gecenlerde görüstüm ,zamani geldiginde ugramami söyledi ,doldururken dikkat edecegin seyler var cünkü bir carpiyla bile ayligin ayda 20-30 tl fark olabiliyor .

4. haveri68 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı köln42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S.Aleyküm Arkaşlar benim eşim için bir kaç sorum var.Almanyada kalıyoz parayı yatırdık aylı hemen alma
    Hakkı elde ediyor. Bunun için neler yapmalıyız.
    1.Aylık almak için bu tahsis talep dilekçesini mi doldurmamız lazım birde doldururken Nelere dikkat etmeliyiz.
    Doldurmak için bir yerden yardım almam lazımı kendim yanlışlık yapmadan doldura bilirmiyim.
    2. Banka hesap nr verecekmişiz yada onlar istedikleri yere mi gönderiyorlar.
    3. Bu muraçata ne gibi evraklar lazım.
    Yardımlarınızdan dolayı şimdiden tşk. Ederim saygılarımla
    Tahsis talep formu ve 3201 sayılı kanuna göre aylık alanların beyan formu dolacak normal sorulara cevap yazın sorun olmaz ayrıca emniyetten Türkiye'ye giriş çıkış belgesi,aktuel mizmet belgesi (rentenversicherungverlauf)
    Doldurulurken dikkat edilmesi gereken yurtdışı borçlanma dilekcesi bir yanlışlık emekli maaşında 150/200TL. fark yaratır
    Banka veya Ptt'ye emekli maaşını gönderirler sonra siz istediğiniz yere alırsınız.

6. 2 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    benimde bir sorum olacakti ilk ayligi Türkiyeye gitmeden de burdan cekebilirmiyim hadi diyelim burdan cektim bir sorun olurmu..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı Dümdük Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde bir sorum olacakti ilk ayligi Türkiyeye gitmeden de burdan cekebilirmiyim hadi diyelim burdan cektim bir sorun olurmu..
    cekemen.türkiyede güvendigin birine,noterden vekalet ver,o ceksin,sonra e-devlet üzerinden istedigin bankaya aktarabilirsin.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,175
    20 mesaja 24 teşekkür aldı
    Arkadas Ilk Maas ptt gelecek diye sart yok ben e devlet uzerinden banka verdim visa karti ile her yerden cekebilirdid Almanya da kaliyorum hic turkiye gitmeden parayi burdan alabiliyorum

10. kamkam üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı Dümdük Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sgk.muna vermis oldugunuz tahsis talep formuna emekli ayliginin gelmesini istediginiz banka varsa bankada önce sgk.hesabi actirmaniz hesap numarasinida talep formuna yazmis olmalisiniz veya sgk.mu ptt.Halkbankasi,Ziraatbankasi,Vakifbank birisine emekli maasinizi gönderirler ilk maasinizi ceker sonrasi icin bir bankadan sgk.mu hesabi actirir hesap numarasini E sifreden banka bilgilerinden degistirip devami maasiniz oraya gelir.
    Ilk emekli maasini siz veya vekalet vererek cektirebilirsiniz ama sonrasi sgk.mu hesabi actirmaniz gerek,sgk.mu hesabi sgk.munda takip edebildigi banka hesabi.

12. 2 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    tr den emeklilik icin ILK aylik cekebilmem icin Tr ye gidip hesap actirmak zorundamiyim.Yoksa örnegin Nrw de Türk bankasindan hesap actirip emeklilik den alinacak paranin burda almanyada acilan hesaba gelmesi saglanabiliyor mu?

Tecrübeli Üye delitürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    308
    50 mesaja 75 teşekkür aldı
    arkadaslar ben önceden TRde bir bankadan hesap acdirmisdim önceden Tahsis talep formu doldururken maasimin xxx ilgili bankadan ve su xxxxx hesapdan almak istediigimi formda yazmisdim...ilk maasimi TR ye gitmeden Emekli kasasi tarafindan formda belirtigim bankaya maasimi yolladirlar online hesap olarak acdigim maasimi yine bana ait ilgili bankadaki ikinci hesabima yolladim ve suana kadarda 2 sene yaklasik oldu sorun yok..

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Emeklilik dilekcesinin dogru olarak doldurulmus bir ornegi var mi acaba ? Dikkat edin yazilmis ama neye dikkat edelim ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    100 mesaja 132 teşekkür aldı
    Alıntı Rammstein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklilik dilekcesinin dogru olarak doldurulmus bir ornegi var mi acaba ? Dikkat edin yazilmis ama neye dikkat edelim ?
    Forumda bu işlerle daha çok uğraşan bilgisi olan arkadaşlarımız var. En önemli dikkat edilmesi gereken bence çalışmışlık senelerinin mümkünse 2000 senesinden öncesini bildirmek.

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    37 mesaja 62 teşekkür aldı
    Arkadaslar bir arkadasim 77 dogumlu ve türkiyede hic bir basvurusu yok emeklilik icin emekli olmak icin yasi geldiginde ne yapmasi lazim simdiden bilen arkadaslar varsa yardimci olabilirlermi

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı Digitalus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bir arkadasim 77 dogumlu ve türkiyede hic bir basvurusu yok emeklilik icin emekli olmak icin yasi geldiginde ne yapmasi lazim simdiden bilen arkadaslar varsa yardimci olabilirlermi
    Usta arkadaş Türkiye demi emelkli olacak yoksa Almanya da ?

Türkiye de emekli olamaz Almanya da 77 doğumlu bir kişi için çok erken

Türkiye de borçlanması gerek oda çok para az maaş Almanyada ise 67 yaşını bekleyecek

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    Arkadaslar TÜRKIYE den emeklilik icin ILK aylik cekebilmem icin Tr ye gidip hesap actirmak zorundamiyim.Yoksa örnegin Nrw de bir Türk bankasindan hesap actirsam emeklilik den gelecek paranin burda almanyada acilan hesaba gelmesi saglanabiliyor mu?

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı Kumgibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar TÜRKIYE den emeklilik icin ILK aylik cekebilmem icin Tr ye gidip hesap actirmak zorundamiyim.Yoksa örnegin Nrw de bir Türk bankasindan hesap actirsam emeklilik den gelecek paranin burda almanyada acilan hesaba gelmesi saglanabiliyor mu?
    Usta Almanya da bulunan ismi Türk olan bankalar Alman yasalarına göre kurulmuş Alman Bankalarıdır Türkiyedeki bankalarla isim benzerliği dışında başka ilişki yoktur. Yani SGK parayı o bankalara göndermez.

Şimdiye kadar hesap numarası vermediyse otomatik senin adına (bu zamana kadar öyleydi) Ziraat Bankasında hesap açıyorlar maaşını o hesaba gönderiyorlardı.

Parayı 6 ay içinde çekebilirsin. Çekmezsen geriye gider.

Bu soruyu daha geçende sormuştun
    Konu hOrOz tarafından (15 Eylül 2022 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    su an iribariyla TR de banka hesabim yok.Emeklilikten aylik alabilmem icin TR gidip hesap actirmam sart oldu yani?
    hAKLISIN SORDUM AMA net CEVAP ALAMADIM:EVET GIDIP tr HESAP ACTIRMAN GEREK YADA GEREK YOK DIYEN OLMADI
    Konu Kumgibi tarafından (15 Eylül 2022 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    su an iribariyla TR de banka hesabim yok.Emeklilikten aylik alabilmem icin TR gidip hesap actirmam sart oldu yani?
    hAKLISIN SORDUM AMA net CEVAP ALAMADIM:EVET GIDIP tr HESAP ACTIRMAN GEREK YADA GEREK YOK DIYEN OLMADI
    Sgk senin adına otomatik hesab açıyor. Senden tek istenen hesabının hangi bankada olacağını yazman.
    Onuda emekliliğe başvurarken soruyorlar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    galaxy sagol.
    Benden hangi bankanin olacagini söylemem gerek diyonda iste bende tam o noktayi soruyorum.Diyelim ziraat Bankasi iyide benim hesabim hic acilmadi Ziraat bankada.Benim emekliklikle ilgilenen kisi diyorki TR gelmen ve hesap actirman gerek diyor.SGK o hesaba parayi yollasin diye,DIYOR.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    galaxy sagol.
    Benden hangi bankanin olacagini söylemem gerek diyonda iste bende tam o noktayi soruyorum.Diyelim ziraat Bankasi iyide benim hesabim hic acilmadi Ziraat bankada.Benim emekliklikle ilgilenen kisi diyorki TR gelmen ve hesap actirman gerek diyor.SGK o hesaba parayi yollasin diye,DIYOR.
    Yukarıda dediğim gibi senden sadece hangi bankayı isteğin sorulur ve onu yazarsın. Sgk da o bankada senin için emekli hesabı açar. Bu en azından bende öyle oldu. Tek dikkat etmen gereken o bankadan ilk aylığını 12 ay içinde çekmen lazım veya harcaman lazım.
    En iyisi online banking i direk yap ki adına açılan hesap bildiğim kadarıyla hesapda direk görünür diye tahmin ediyorum.

25. Galaxy3764 üyemize teşekkür edenler:

Üye sami28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    47
    18 mesaja 35 teşekkür aldı
    Arkadaşlar emeklilik aylık talep başvurusu için tahsis talep ve beyan formu dışında çalışılmadığına dair sozıalamttan jobcenterden belge isteniyormu isteniyorsa adı nedir ? Eşim 520€ luk çalışıyor almanyada hiç sigortalı çalışmadı
    Teşekkürler.
    Konu sami28 tarafından (19 Temmuz 2023 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir. Sebep: Düzeltme

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)