Merhaba arkadaslar,
ben yaklasik iki ay önce is yerinde is kazasi gecirdim ve sol elkücük parmagimda kesik , kirik vet turnak tarafinda ezilme oldu.
Ambulans ile uniklinik e götürdüler. orada parmagin islevini test edip temizledikten sonra 6 dikis attilar. Dikis sirasinda doktorlara dedim, parmagimi sallaniyor
görmüstüm diye ( is yerinde sanide parmagimin kanamasi olmasin diye parmagi tuttugum eldiveni temiz bez ile deistiriken görmüstüm ama hastanede iken normal gibi duruyrdu).
Doktorlar parmagin üzerine sargi yapip röntgene yolladilar. Sonrasinda hemsire önce tetanoz ignesi yapip ardindan yarim alcili sargi yapti. Daha sonra doktor bana mektup vermek icin
odaya cagirdiginda gercektende kirik varmis dedi ve sabaha kadar birsey yemememi ve sabah beni arayip tekrar hastaneye gelip ameliyat olup olmamam gerekli mi onu bildireceklerini
söyledi( kaza gece vardiyasinda olmustu). Sabah arayip o gün gelmeme gerek olmadigini bir hafta sonra kontrol icin gelmemi söylediler. daha sonra iki üc defa daha gittim kontrol icin
10 gün sonra dikisleri aldilar, daha sonraki haftalarda alciyi cikarip iki parmagi bantlayip saldilar bu sekilde 4 hafta kalacak dediler tabi bu arada ergoterapiye yolladilar. Ben terapiye giderken
hastaneye degil baska kaza doktoruna gittim. o bakti röntgen filan cekti iyilesmeye baslamis dedi, parmak yamuk duruyordu ve dediki bantlari cikar parmagin haraket etsin daha iyi diye ve yamuk düzelir dedi
tabi bu 10x ergo ile olmaz ben tekrar yollarim seni dedi. bir sonraki kontrolde bakti hala yamuk parmak ve dedi galiba böyle kalacak.
Ben suan hala sol elimi tam olarak kullanamiyorum (is olarak tüm islerimi sol el ile yapiyordum. Sadece yemek yeme ve yazma sag el)

Parmagim bu sekilde kalir ise yada genel olarak suan ne gibi haklarim var?
Yapmam gereken yada basvuru yapmam gereken yerler varmi?

BG den mektup geldi onlari doldurup yolladim, krankenkasseden geldi onlari email ile yolladim( telefonda sormustum olur mu diye evet dediler).
29.03 de 6 haftam doldu ve normalde krankenkase para ödemesi lazim, kac haftada bir ödeme yapiyorlar bilmiyorum ama su ana kadar ödeme olmadi.

Bilgi ve yardimlariniz icin simdiden tesekkürler