Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkiye Tatil de Sıla Yolunda yarın neler olur bilemeyiz.!

Moderator ByKaRTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    207
    ALdigi Tesekkürler : 817

Turkiye Tatil de Sıla Yolunda yarın neler olur bilemeyiz.!

Sınırlar hakkında önemli Duyuru.

Lütfen tamamen okuyunuz. Şöyle duyum aldım, böyle dediler gibi paylaşımlar yaparsanız lütfen nerden duyduğunuzu belirtin.

Aşağıdaki yazanlar şu an itibari ile halen geçerlidir. YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ.

1- Avrupa’dan Türkiye’ye. Bulgaristan üzerinden bütün kapılar açıktır. YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ
    2- Yunanistan icin T.C. Atina Elçiliği Yunanistan’dan gelmeyin diyor.
    YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ
    3- Avrupa’da pek çok ülke geri dönüşler icin Karantina uyguluyor. YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ
    4- Bulgaristana girişlerde bazen form dolduruyorsunuz. Neredeyse saatlik değişmekte. YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ
    5- Türkiye çıkışlarda isteğe bağlı korona testi yapılmakta. 110TL karşılığında. YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ
    6- Türkiye girişlerde €3,- karşılığında araçlar dezenfekte ediliyor. YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ
    7- Türkiye girişlerde termal kameralar ile ateşiniz ölçülüyor. YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ
    8- Yol boyunca, hiçbir ülke (Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Macaristan, Sırbistan, Bulgaristan) korona testi istemiyor. YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ
    9- Türkiye’de karantina uygulaması kalkmıştır. YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ
    10- Türkiye’de 60dan fazla şehirde maske takmak mecburidir. Takmayanlara 900TL ceza uygulanıyor. YARIN NE OLUR BİLEMEYİZ

2. 10 kişi ByKaRTaL üyemize teşekkür Etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Digitalus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    75
    ALdigi Tesekkürler : 57
    Bence bu sene gimek hic mantikli degil Allah saglik sihhat versin artik bu korona denen illet bitince tatile gideriz bu sekilde tatile gitmek bence mantiksiz ha acil isiniz olur o baska ama tatil amacli gitmek bence su an icin benim görüsüm gereksiz yarin ne olcagimizi bilemeyiz firmalar kkapaniyor durumlar kötülesiyor herkez yinede kendi bilir ama bana mantiksiz geliyor

5. 2 kişi Digitalus üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    645
    ALdigi Tesekkürler : 3,584
    Alıntı Digitalus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bu sene gimek hic mantikli degil Allah saglik sihhat versin artik bu korona denen illet bitince tatile gideriz bu sekilde tatile gitmek bence mantiksiz ha acil isiniz olur o baska ama tatil amacli gitmek bence su an icin benim görüsüm gereksiz yarin ne olcagimizi bilemeyiz firmalar kkapaniyor durumlar kötülesiyor herkez yinede kendi bilir ama bana mantiksiz geliyor
    Ustam iyi güzel diyorsunda, bu korona gecici birsey degil. Bu grip gibi gecici birsey olsaydi, yaz gelince gecerdi.

Büyük ihtimal son baharda ve bilakis ocak ve subat ayinda normal grip virüsleri ile geri hortlayabilir. Yani film yine basa dönüyor. Gelecek yaz ne yapacaksin?

Bu virüs ile yasamayi ögrenecegiz, gezme ve oturma aliskanliklarimizi degistirecegiz. Baska care yok.

7. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    ALdigi Tesekkürler : 97
    Alıntı Digitalus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yarininizin Garantisi varmi ?

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    235
    ALdigi Tesekkürler : 255
    Hadi bu sene gitmedik diyelim, seneye ne olacak ve ondan sonraki seneler ???

Bu Pandeminin ne zaman biteceği belli deyil, o bakımdan ben geçen sene gidememiştim ve bu sene gitmeye karar verdim, 02.08 de STR-IST-GZT gidiyoruz inşallah 4 Hafta. Tabiiki eskisi gibi olmayacak herşey temkinli davranmamız gerek.

Anlımızda ne yazıyorsa o olur, herşey bahane. Tabiiki TR deki birçok İnsanların davrandığı gibi Atın Ölümü arpadan olsun mantığı ilede hareket etmemek lazım.

Pandemiden önce Otel için Rezervasyon yaptım Deniz kenarında bunuda iptal etmedim ki Oteli aradım sordum 15 gün öncesine kadar iptal edersem paranın hepsini geri veriyorlar, onuda iptal etmedim.

10. Burclu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye elif2017 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    161
    ALdigi Tesekkürler : 343
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu Pandeminin ne zaman biteceği belli deyil, o bakımdan ben geçen sene gidememiştim ve bu sene gitmeye karar verdim, 02.08 de STR-IST-GZT gidiyoruz inşallah 4 Hafta. Tabiiki eskisi gibi olmayacak herşey temkinli davranmamız gerek.

Anlımızda ne yazıyorsa o olur, herşey bahane. Tabiiki TR deki birçok İnsanların davrandığı gibi Atın Ölümü arpadan olsun mantığı ilede hareket etmemek lazım.

Pandemiden önce Otel için Rezervasyon yaptım Deniz kenarında bunuda iptal etmedim ki Oteli aradım sordum 15 gün öncesine kadar iptal edersem paranın hepsini geri veriyorlar, onuda iptal etmedim.
    Türkiye de özel saglik sigortasi bari yapmani tavsiye ederim. Almanya ikaz etmesine ragmen gittin diye koronadan dolayi masraflarini karsilamaz. Devletimiz ufak bir miktara karsi sigorta imkani sundu. 4 haftalikda mümkündür herhalde. Ben zaten korona yok iken bu sene gitmeme karari almistim. 2 sene pes pese gittim zaten. Eger basdan niyetim olmus olsaydi bu sene giderdim. Avrupa devletlerinin bakmadigi ve yapacak birsey yok gibi davrandiklari vatandaslarimiza türkiye ucak gönderip sagligina kavusturdu. Yani vatanimizda koronoya yakalansak buradan kötü olmaz durumumuz.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    645
    Korona tedavisi ücretsiz Türkiye karşılıyor. Onun için ekstra sigortaya gerek yok.

Diğer acil haller için tabikide Auslandskrankenschein ile bakılabiliyorsun, ama acilden giriş yapman lazım.

Ben yinede bir Auslandskrankenversicherung yaptırıyorum, çünkü devlet hastanenin acil servisleri sıkıntılı. Kalabalık ve çok bekliyorsun. SGK anlaşmalı özel hastaneler o kadar kalablaık olmuyor ama fark ediyorsun.

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    235
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korona tedavisi ücretsiz Türkiye karşılıyor. Onun için ekstra sigortaya gerek yok.

Diğer acil haller için tabikide Auslandskrankenschein ile bakılabiliyorsun, ama acilden giriş yapman lazım.

Ben yinede bir Auslandskrankenversicherung yaptırıyorum, çünkü devlet hastanenin acil servisleri sıkıntılı. Kalabalık ve çok bekliyorsun. SGK anlaşmalı özel hastaneler o kadar kalablaık olmuyor ama fark ediyorsun.
    Doğru diyorsun Corona için TR ücretsiz Tedavi yaptığını açıklamıştı zaten ama bende 2 Kredi Kartı üzerinden Auslandskrankenversicherung olduğu için sıkıntı yapmıyorum, ayrıca Krankenkasse den Auslandskrankenschein alırım zaten.

İnşallah gerekmez tabi ama temkinli olmakda fayda var, yaşım 42 ve her sene Türkiye ye gideriz ve tabi 2 Sene gitmemek benim için uzun bir zaman.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    645
    Kredi kartındaki Reisekrankenversicherunga güvenme. Çok mızmızlar.

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    235
    Usta 1-2 defa gerek oldu, bir sıkıntı çıkmadı ama başka bir Auslandskrankenversicherunga bakıyorum şu an. Ayrıca bir tane yapmada fayda var.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,535
    ALdigi Tesekkürler : 1,456
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki senelerde virüs ile tecrübe kazanmış olunacak ister tıp isterse bizler buna her yönden alışmış olacağız.

Alınacak önlemler olsun herşey ilerlemiş olacak şuan ise yolun başındayız kimse ne olup olacağını bilmiyor.

Hatırlarsan bunun başlangıcında yaz aylarında havalar ısınınca biteceğini söylemiştiler ne oldu bittimi Hayır.

Herkes kendi bilmeli acil bi durum olmadığı sürece Yurtdışına çıkmak sacmalık bence.

17. atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    235
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki senelerde virüs ile tecrübe kazanmış olunacak ister tıp isterse bizler buna her yönden alışmış olacağız.

Alınacak önlemler olsun herşey ilerlemiş olacak şuan ise yolun başındayız kimse ne olup olacağını bilmiyor.

Hatırlarsan bunun başlangıcında yaz aylarında havalar ısınınca biteceğini söylemiştiler ne oldu bittimi Hayır.

Herkes kendi bilmeli acil bi durum olmadığı sürece Yurtdışına çıkmak sacmalık bence.

Usta dediklerine kısmen katılmıyorum, başlangıçtan bu yana bence hiç bir yol alınamadı başta olduğu gibi devam ediyor.

Vaka sayıları ve Hayatını Kayıp edenlerin sayısı baştaki oranlara göre azalıyor buda tabiiki alınan önlemler sayesinde ama bu illetin bir Çaresi veya ilacı bulunamadı henüz ve bence bunu bulmak ise yıllar sürer çünkü insanlar üzerinde ileriki zamanda nasıl bir yan etkisi olacağını bilen yok.

Tedbirimizi almamız lazım Takdir (c.c.) Allahtan, varsa nefesimiz alırız yoksada yapacak bişey yok.

19. Burclu üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    ALdigi Tesekkürler : 7

uploaded

Hollanda'da sigorta sirketleri zorluk cikariyor. Diyelim corona da dolayi Turkiye de hayatinizi kayip ettiniz. Hollanda'da gayrimenkulunuz var ve olum sigortasi yaptirmistiniz. Corona da dolayi hayatinizi kayip ettiginiz icin ve Hollanda hukumetinin tavsiyesine uymadiginiz icin sigorta sirketi kesinlikle geri kalanlara bir kurus odeme yapmiyor. O yuzden fazla risk almaya degmez. Butun ayrintilari kendimiz icin olmasada cocuklarimizin gelecegi acisindan da dusunmek lazim. Hatta okullar bile acik acik soyluyor. Eger ki Turkiye'ye tatile gidiyorsaniz, okullarin acilmasina 2 hafta once donunuz diyorlar. Yoksa karantina zorunlugu var ve her okula gitmedigi bir gun icin ceza odemek zorunda kaliyorsunuz devletin kurumuna.

21. ask_olmazsa üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)