iki not ta ben düseyim arkadaslar.
2016 tan beri calismiyorum, 37 yil dokumada abtelungs meister olarak calisrim. Tabii sesli yer oldugu icin bende az bi sagirlik olustu ve devaminda kulakcinlamasi tinitus. Bu da bazan dengesizlik yapiyordu o arada aileli sorun lar oldu bosanma falan derken pisikolejide tamaman gitti. yetmedi firma iflas verdi yani iflas etti ben zaten o rada BG uzeri emeklilik alirim diye BG ye bas vurmustum. iki defa gutachten yaptirdi BG 15%-20 arasi dediler sonra itiraz ettim kendim gut achten yaptimdim yani para sini kendim ödedim gutachtenin ama malesef hic bir doktor sorumlukluk almak istemedi ondada 15%-20% dedi 15% yok 20% vermediler verselerdi emekli idim. ama zaman cabuk gecti arbeitsamt 12 ay bitirdim ama sonra krank a devam ettim ve AU yu heo verdim arbeitsamt a verirsen vermiteln yapamiyorlar vermez isen 1 hafta gecmez suraya git buraya git isyeri gösterirler. Arbeitsamt ta bitti cook tan hartIV ye düsürdüler ariyada ayni AU veriyorum he bu ara birde bel fitigi amaliyati oldum. Bel fitigi amaliyatin icin rehaya antrag verdim simdi akillarina geldi hem belfitigi icin rehaya gidiyorum ayni zamanda tinitus icin. oda 7.11.2023 e termin gelmis rehadan. oriya da calsip calisamayacagim icin gönderiyorlar. bakalim ne olacak ama gercekten bir illet ile ugrasiyorsaniz arbeitslosen geld yada burgergeld aliyorsaniz hasta saniz verin AU yu jobcentere yada arbeistamt a. yoksa rahat birakmazlar ben 6 yilda hatta 7 yil oldu 2 defa gittim onlara oda rente icin basvurmayi düsünüyormusnuz doktorunuz ile konussaniz diye cagirdilar. bakalim rehada ne olacak