Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Keno gecmis olsun.

Bence yenge hanim ve yanindaki diger kisi suclu. Niye mi, cünkü Alarm caldiginda hic bir isyerinin kurallarinda gidin müdahele edin diye yazmaz.

Her isyerinde söylenir: Önce insan hayati önemlidir. Birsey calinmis falan fark etmez. Hersey sigortali. Olmasa ne yazar, Kauflandin sahibi icin cekirdek parasi bile degil.

Senin merkezden telefon geldi dediginde o telefon Kauflandin merkezinden gelmiyor. Güvenlik sirketinin merkezinden geliyor. Güvenlik sirketinde kisi asla demez gidin bakin diye.

Banada öyle geliyorki yenge hanim ve yanindaki kadin tecrübesizlikden bir birini panikletmisler ve refleks olarak vazife cikarmislardir.

Benim icin kilit konu surada: Alarm caldiginda nasil davranalicagina dair bir Schulung aldimi isciler almadimi? Almadiysa isyerinin Teilschuldu var. Aldiysa isyerinin Schuldu yok.

Büyük ihtimal yenge hanim Schulungu söyle aldi, yilda birkere is yerlerinde Sicherheitsschulug oluyor. Büyük ihtimal okuyun sorunuz varsa sorun yoksa imzalayin kagidi geri verin demislerdir. Yengede maalesef imzalayip gecmistir.

Düzgün anlamda Schulung yapildigini sanmiyorum. Maalesef dükkanlar sabah 07:00'den aksam 20'e kadar acik. Bayernde Allah'dan 8'de kapaniyor. NRW gittigimde gece 23'e kadar acik yer gördüm.

Yapacagin su var:
VDK'ya veya avukata yinede vereceksin. Calisamiyorsa calisamiyor. Kimse zorlayamaz agriyorsa. BG sunu demis falan hikaye. Bundan sonra hic BG ile direk olarak muatap olmayin. Verin avukata, avukat yazar bundan sonra tüm muatap benim diye ve BG'de tahminim essek gibi öder. Onlar artik ödememek icin yenge hanima baski yapiyorlar. Hic bosuna cenenizi yenmeyen. Laf ile onlari razi edemezsiniz. Onlarin anlayamadigindan degil ödeyemek istemediginden.

Bir Türk müsterim Lidl'de calisiyor. Meslegi falan yok. Cok caliskan oldugu icin stellvertretende Filialleiter oluyor. Bu Lidl'i cani gibi seviyor. Birgün kapacagina yakin soygun oluyor. Soyguncu kapiyi kitletiyor ve bunlari arka tarafa götürüyor. Kasayi ac diyorlar Iscilerde acmayiz diyorlar. Soyguncuda silahi cekiyor vermek istemeyen isciye. Buda ben stellvertretende Filialleiterim diye kendine vazife cikariyor ve isciyi korumaya calisyor. Soguncuda silahi bunun kafasina dayiyor ve vuracagim diyor. Bu gözünü kapiyor. Soyguncu sikmada kaciyor Allah'dan.

Bu ablam ogündür bugündür kafayi tirlatiyor. Bana geldi anlattti. Abla dedim, sen ne yapiyorsun. Lidl ve Kaufland Schwarzgruppeye ayit. Bu Herr Schwarz Almanya'nin en zenginlerinden ve o kadar cimriki, bir kere bir dergide kendisi hakkinda haber cikiyor ve o dergiye para vermemek icin sekreterine mail yazdirip ücretsiz bir nüshasini istiyor derginin. Bu ablamiz üstüne birde neyse Abmahnung yemis.

Ver avukata gitsin...
Hanim Schulung yapmamis imzada atmamis yanindaki dükkan kapatacak kisi bilmiyor yapmis mi
en iyisi avukata vercem