PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Para verme olayi

batum
21 Şubat 2023, 11:40
Üsste yazdigim gibi konu tanidiginiz birine para verme
Motorsikletle Türkiyeye gittigimde Türkiyenin her yerini gezmeye calisiyorum(cok sicak yerler Haric)

Gecen yaz karadenizin bir bölgesinden Otel bulma konusunda cok zor durumda kaldim,oteller cok pahali idi geceligi 7-8 bim TL
arasirma sonucu bir yer buldum,Gel burda kal para filan sorun degil dedi

Neyse Oraya gittim,Allah razi olsun beni misafir etti (Gariban biri gibi )
sabah ufak tefek bir sey atisdirdim,Telefonunda dakika ve internet yokmus
aliverdim ,sonra biraz para verdim ve ordan ayrildim

Ben Almanyaya geldikden sonra aramaya basladi selam kelam olayi
sonra sik sik aramaya basladi

Konusdugu hep cekdigi sikinti ve para idi

sonra bir ara benden para istedi 300 TL ben ona 3000 Tl yolladim
sonralari yine aramaya devam ama konu hep ayni para ve sikinti

aradan 3 hafta gecdi 100 TL istedi
1000 Tl yolladim

Aradan 2-3 hafta gecdi yine para ve sikinti Muhabbetleri basladi

Ben Gercekden muhtac olan kisilere yardim etmeyi severim
Deprem zedelere verecegim parayi bile buna vermisim (Gerci yinede AFAD a bagis yapdim)
yine para isteyecek ama kivirip duruyor

Bu beni resmen keriz yerine koymaya basladi gibime geldi

Dün Artik canima tak etti telefonda Engelledim, ama kendimi suclu hissediyorum engelledigim icin

siz olsaydiniz ne yapardiniz ??

atsiz77
21 Şubat 2023, 12:46
En doğrusunu yapmışsın zaten hep istediğinden daha fazlasını verip. , engellemek yerine bi daha para istemesi durumunda para veremeyeceğini söyle. Bence o vakitten sonra sana tavrıda değişir…

Birbey 3.0
21 Şubat 2023, 14:09
Kendini suclu hissetme. Bu klasik taktik. Sana yardim etti diye kendini borclu hissediyorsun ve para veriyorsun. Dahada veriyorsun ve fazlasinla aliyor.

Bir gecelik yatmissin, köntör almissin. Borcun olsa bile ödemissin.

Eli ayagi tutuyorsa ise gitsin. Asgari ücrete calismak istese heryer is.

alpeg
25 Şubat 2023, 11:22
Bizim burada bir emekli Türk teyze var, kocasi benim ilk okulda Türkce öhretmenimdi. Hem Türkiyeden, hem Almanyadan emekliler ve cok iyi para aliyorlar, her yil 30-40 bin Euro biriktirip görmedikleri, tanimadiklari torunlarina falan gönderirler Türkiyeye :)

Bu teyze Türkiyeye gidince de herkesle muhabbet etmek, arkadaslik kurmak ister, Türkiyede dolmusta genc sevgili cift görür, cebinden 100€ verir, herkese para dagitir. Bunu en son Türkiyden Dilan diye bir kadin baglamis, ilk basta nasilsin iyimisin, hal hatir sormaktan konu hep para olmaya baslamis ve teyze de kocasindan gizli gizli para göndermis hep. En sonunda canina tak etmis benden silmemi ve engellememi talep etti. Türkiyedeki insanlar kurt gibi, cok dikkatli olmak lazim. Yurtdisinda yasayan Türkleri hâla enayi olarak görüyorlar, sen ama yine de iyi insan olmayi ve iyiligi birakma.

Sahsen ben de seytan zihinli olsam bu teyzeyi diger insanlarin yaptigi gibi dolandirabilirdim ama kul hakki, Allah korkusu diye bir sey var iste, degmez yani.

Karadağlı Rıza
26 Şubat 2023, 12:20
Para vermeyin arkadasliginiz bozulmasin.

batum
26 Şubat 2023, 16:15
Para vermeyin arkadasliginiz bozulmasin.

öylede
Insan baskasinin halini görünce dayanamiyor yinede veriyor
ama karsi taraf isin bokunu cikariyor

webci
26 Şubat 2023, 16:20
öylede
Insan baskasinin halini görünce dayanamiyor yinede veriyor
ama karsi taraf isin bokunu cikariyor

Karsi taraf menfaatci ve yüzsüz olursa böyle oluyor..
Verme daha iyi..
Insanlar ac kaldigi icin degil acgöz oldugu icin dileniyor..
Cepte iphone olan adamin ekmege ihtiyaci yok..
Otursun iphone yesin yada o dediginden..

hayrim
17 Ekim 2023, 22:31
Antalyada oteldeyiz amasyali biriyle takiliyoruz benim hanim var onunki beyaz rusyadanmis son gün telefon numarani verirmisin dedi ben veririm ama almanyaya gidince silerim dedim vermedim ugrasamam numara isteyenlerle zirt pirt onlarimi dertlerinimi dinleyecem adam berbermis zaten 2 olay bir kadin eglendik filan bizimkilerle arkadas gibi türkü müzik vardi eglendiler filan sonra istemem yan cebe koy misali azeri kendisi birde adam var azeri ben bunami kaldim derken sabah gördük oturuyor kizim öyle böyle kacirdilar dedi filan son gün elinde seker lokum paketi verdi bize 1 kontrolden gectik aklimiza geldi dedik bize bu icinde kötü sey olan bir sey vermesin hic acmadan direk cöpe attik bindik ucaga geldik kimseye yardim etmiyecen ACIRSAN ACINACAK HALE DÜSERSIN BU LAF BENIM ICIN COK ÖNEMLI

2 kardesim var biri evimi soydu mahallede rezil olmasin diye polise vermedim mantolama yaptilar evi bende parasini vermedim haketti digeride bana diyor icra geldi 200 bin 3 arabasi bir kamyoneti kiracisi var onami aciyacam para artik Almanyada da yok herkes karin doyurma derdinde

webci
17 Ekim 2023, 23:43
@hayrim yanlis yapmisin,,senin evini soyarak seni rezil edeni sende mahalleye rezil edeceksin,,birdaha denemeyecegi ne malum..
Tr deki insanlar,bunlara akraba akrepleride dahil,iyice yuzsuzlesmisler,,onlara bu hareketleri cok dogal geliyor,,kibarligi ve ahlakligi terk edip kaba ve edepsiz olmuslar,,bir cayi veya kahveyi dahi bedavaya getirme derdindeler,,al kardesim su parayi bana su bakkaldan sunu getir dediginde bile parayi havada kapip,yok usta bende var diyemeyecek kadar acgozler,,bunda birazda bizim sucumuz var,kabadayilik yaparak alaman sucuk ve cikolatalariyla beslediginiz akrep akrabalar sizi yilan gibi sokuyor ve yerindeyse:
Besle kargayi oysun gozunu oluyor,,
Benim tavsiyem kimseye acimayin ve tatilinizi ailenizden baskasiyla yapmayin,,tabi istisnalar kaideyi bozmamak sartiyla..
Sunuda unutmayin;
Gozu disarda ve ickici insanlarla asla muhatap olmayin,,bir meze acarsin,arka kapidan ya karina yada kizina göz diker,,
Ornekleri ortada,,
Ahlaksiz insanlardan uzak durun..
Tr de biris yaptirmak icin de asla cok guvenmediginiz insanlara bol keseden para gondermeyin,evinizi kiralayip peşkeş cektirmeyin..
Acinir hale dusersiniz ve alaman kerizi olursunuz .