PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SAC KIRAN Tedavisi

BOZO_GS
30 Ocak 2023, 16:55
Selam arkadaslar

Yaklasik 1.5 Aydir maalesef Sakalimin 3-4 Bölgesinde aniden meydana gelen bir Sac Kiran (alopesi areata) sorunu yasiyorum.
Doktora gittim önce bi Kortioson kremi ile deneyilm dedi.. Olmazsa deri altina bir igne yapiliyormus ondan bahsetti..

Bu sorunu daha önce yasayan arkadaslar oldumu, olduysa neler yaptiniz, hangi tedavileri uyguladiniz?

Ayrica istanbulda bu konu ile ilgili bildiginiz cok iyi Doktor veya Hastane varsa yazarmisiniz?

Simdiden herkese tesekkür ederim..

deniz2000
30 Ocak 2023, 17:21
bildigim kadariyla sarmisak iyi geliyor sac kirana, bir dis sarmisak onu ortadan kesiyorsun o bölgeye iyice sürtüyorsun ince deri yok olana kadar
bir iki gün sonra o bölge yara oluyor, yaranin kabuklari döküldükten sonra iyilesmesi lazim insallah iyi gelir kardes

not :Bağışıklık sisteminin zayıf olması, stres, kötü ve yetersiz beslenme de saçkıran sebepleri arasında yer almaktadır.

BOZO_GS
30 Ocak 2023, 17:34
Evet Ustam dogru, bunu duydum cok kezde denedim ama faydasini görmedim.. Bilmiyorum belkide ben acele ediyorum 3-6 Ayda gecen diyenlerde var ama insan basina gelince farkli oluyor.. tsk ederim

komandoffm
30 Ocak 2023, 19:21
ben yasadim kardes !
sarimsak felan bos.
deri altina igne vurdurdum her 3 haftada 2 cesit ogne vuruyorlar.
3 ay icinde gecti sükür.
hautarzt yapiyor igneyi .

player6767
30 Ocak 2023, 20:20
Ayni sekilde suan benim arka. Kafamda var 2 aydir 3 hafta önce hautartza gitim bakti biotin verdi hergun birtane alman gerek dedi ve birtane. Ilac verdi her aksam yatmaya giderken süruyorum insallah gider

mustafa200222
30 Ocak 2023, 23:15
Evet Ustam dogru, bunu duydum cok kezde denedim ama faydasini görmedim.. Bilmiyorum belkide ben acele ediyorum 3-6 Ayda gecen diyenlerde var ama insan basina gelince farkli oluyor.. tsk ederimBende de olmustu sarimsak sürdüm sac cikmayan yerlere sürtüyorsun sarimsagi . Deri kalkincaya kadar süre canin biraz yanar bunu belli süre yap. Doktora gittim verdigi krem fayda etmiyor .en iyisi sarimsak

Gesendet von meinem SM-N986B mit Tapatalk

OrLoW
31 Ocak 2023, 00:52
Bu olay benimde basıma gelmişti, bir bölge ciddi bir sekilde komple dökülmüştü. Berber bir arkadaşım senin ilacın bende diyerek koltuguna oturttu:)

Önce derideki parlak kısmı steril edilmiş igneyle kücük kücük hafif batırmayla tahriş etti, daha sonra kesilmiş sarmısagı sürte sürte iyice orayı sarmısakla ovdu.

Orası yara oldugu için kabuk baglıyor kabuk kendiliginden gectikten sonra saclar yeniden cıkmaya baslıyor tamamen normale dönüyor

antika
31 Ocak 2023, 21:09
arkadaslar yilllar önce bende oldu vede tanidiklarimda benden önce olmustu ankarada Prof. Dr. Naci Bor diye maltebe camii yakininda bir yerde idi vakif geciyordu bir kan tahlili vede ilac yapildi gecti gitti diger bildigim insnalarda ayni hadda hic saci kalmayan kisi biliyom suan görseniz inanmassiniz saclarina evelki sene birine lazim oldu baktirdim kapanmis dediler bulamamislar size yardimi olurmu bilmem ama kisaca bölye gecmis olsun

BOZO_GS
02 Şubat 2023, 01:58
Bu olay benimde basıma gelmişti, bir bölge ciddi bir sekilde komple dökülmüştü. Berber bir arkadaşım senin ilacın bende diyerek koltuguna oturttu:)

Önce derideki parlak kısmı steril edilmiş igneyle kücük kücük hafif batırmayla tahriş etti, daha sonra kesilmiş sarmısagı sürte sürte iyice orayı sarmısakla ovdu.

Orası yara oldugu için kabuk baglıyor kabuk kendiliginden gectikten sonra saclar yeniden cıkmaya baslıyor tamamen normale dönüyor

Iyi berbermis :))) peki bunu 1 defami yaptin ve nekadar sürede cikti tekrar? Bu yöntemi bende 2-3 defa denedim evde doktora gitmeden.. Ama simdilik fayda etmedi

fuk_18
02 Şubat 2023, 22:21
suan bende ayni problem var doktor kortizonlu krem verdi ama bir ise yaramadi, sarimsak kullaniyorum 1 aydir beyaz beyaz tüyler cikmaya basladi sarimsagi ben ezip sakal kiran olan yere jelatin ile sariyorum bekletiyorum yarim saat tabiki yakiyor ondan sonra orasi yara oluyor yanik yani kabuk bagliyor 1 hafta bekliyom sonra tekrar yapiyom ayni islemi

ebayde bir ilac var sadbe diye 1 prozentli olani öneriyorlar direk onu alipda deneye bilirsin yuzde 90 geciriyormus ben daha denemedim

ve instagramdada hafizdedesackiran diye bir sahis var ne kadar dogru bilmiyorum sac kirani sakal kirani yok ettigini idda ediyor ben bi fiyat aldim 2750 tl dedi 3 ilaca biraz fazla geldi bana

sizden bir ricamda bu doktor nasil bir igne vuruyor benim hautartz ilgilenmedi bu igneyi nerde vurdura bilirim

Selam arkadaslar

Yaklasik 1.5 Aydir maalesef Sakalimin 3-4 Bölgesinde aniden meydana gelen bir Sac Kiran (alopesi areata) sorunu yasiyorum.
Doktora gittim önce bi Kortioson kremi ile deneyilm dedi.. Olmazsa deri altina bir igne yapiliyormus ondan bahsetti..

Bu sorunu daha önce yasayan arkadaslar oldumu, olduysa neler yaptiniz, hangi tedavileri uyguladiniz?

Ayrica istanbulda bu konu ile ilgili bildiginiz cok iyi Doktor veya Hastane varsa yazarmisiniz?

Simdiden herkese tesekkür ederim..

player6767
02 Şubat 2023, 22:37
Bana doktor cu ilaci yazdi Advantan 0.1% lösung ve biotin aliyorum hergun 3 hafta oldu suan bir degisiklik yok.. Bu igne kim vuruyor vurdukdan sonra kesin geliyor mu sac? Nrw biyerde olsa yapdircam psikolojim bozuldu kafa taka taka

fuk_18
03 Şubat 2023, 12:29
bu ilaci oneriyorlar türkiyede

https://www.ebay.de/itm/384659046931?hash=item598f774213:g:aJsAAOSws4Rh1ZS A&amdata=enc%3AAQAHAAAAoBCkscSDYL7frg0HVSTnN%2Fbrgw6 ZIWQNvINJN4kwBb87nCSlMeQLMSQX8E1QHvia8Yj0zoZEhO0sv pGw1hhfyd4IY1h5R4qR%2Flw2dRWfYK66EeyY0l2JiI0gKrrOw qjeHEMAFflyYyPSkZsRoLyaM53ITFuDAVauxspXeZY9jVssRaG TbcSqraJbLbZmQZmCtliKbkcyOj8n5QxP6WcxRz4%3D%7Ctkp% 3ABk9SR-iqke3CYQ

Bana doktor cu ilaci yazdi Advantan 0.1% lösung ve biotin aliyorum hergun 3 hafta oldu suan bir degisiklik yok.. Bu igne kim vuruyor vurdukdan sonra kesin geliyor mu sac? Nrw biyerde olsa yapdircam psikolojim bozuldu kafa taka taka

antika
18 Mart 2023, 20:32
Hafiz dede sac kiran tedavisi denilen yerle ilgili bilgisi olan arkadaslar ltf bilgilerini paylassin sizden rica sadece bilgisi olan arkadaslar yorumlar ltf
bana fazla güven vermediig icin sizlere sormak istedim resme göre ilac yapiyom dedi bana tuaf geldi acikcasi tam emin deiglim ama bir sahis babadan ogla gecmis gibi okuyup anladigim böylr ltf degerli bilgileriniz lazim tecrübelerinizde tavsiyelerinizde baska doktorlar hakinda
bildiginiz almanyada bayern (münchen) de ve hollanda amsterdamda bu konu ile bildiigniz tevsiye decegiz dr varsa rica ederim yazarsaniz tsk kolay gelsin

player6767
18 Mart 2023, 21:27
Ayni sorun bendede var 2 aydir doktorun verdi ilaci aliyorum tik yok.. Hafizdedeyi duydum ama banada pek inandirici gelmedi.

Gecenler tiras olmaya gitim. Bir abi sordu sac kiranmi cikti diye evet dedim bendede vardi komple diyor

Heryere gitim.ne varsa kulandim dedi bir izine gitim dedi denize girdim hergun diyor 2 hafta sonra beyaz bayaz tühler cikti. Diyor sonra. Siyaha dönustu dedii..

antika
18 Mart 2023, 21:57
Ayni sorun bendede var 2 aydir doktorun verdi ilaci aliyorum tik yok.. Hafizdedeyi duydum ama banada pek inandirici gelmedi.

Gecenler tiras olmaya gitim. Bir abi sordu sac kiranmi cikti diye evet dedim bendede vardi komple diyor

Heryere gitim.ne varsa kulandim dedi bir izine gitim dedi denize girdim hergun diyor 2 hafta sonra beyaz bayaz tühler cikti. Diyor sonra. Siyaha dönustu dedii..

yani deniz suyumu iyi gelmis detayli ögrenme sansiniz varmi bilgi acisindan ltf

fuk_18
19 Mart 2023, 21:34
ben telefonda konustum kendisi ile ama banada güven vermedigi icin yanasmadim bende dükkanina da direk gidemiyorsun adres varmi bilmiyorum bile ben o linkteki urunu kullandim ismi ( SADBE % 1 ) bu

sarimsak sürdüm devamli yara oldu kabuk bagladi suanda beyaz beyaz killar baya cikti sakalimda benim

yeni birseyde biberiye yagi alip ezilmis sarimsagi karistirip sac kiran yada sakal kiran yere bastitip beklenmesi bunu bir kac kez yapip ara verip yara iyilesince tekrar yapilmasi tavsiye olunuyor

Hafiz dede sac kiran tedavisi denilen yerle ilgili bilgisi olan arkadaslar ltf bilgilerini paylassin sizden rica sadece bilgisi olan arkadaslar yorumlar ltf
bana fazla güven vermediig icin sizlere sormak istedim resme göre ilac yapiyom dedi bana tuaf geldi acikcasi tam emin deiglim ama bir sahis babadan ogla gecmis gibi okuyup anladigim böylr ltf degerli bilgileriniz lazim tecrübelerinizde tavsiyelerinizde baska doktorlar hakinda
bildiginiz almanyada bayern (münchen) de ve hollanda amsterdamda bu konu ile bildiigniz tevsiye decegiz dr varsa rica ederim yazarsaniz tsk kolay gelsin

Birbey 3.0
19 Mart 2023, 23:37
Arkadaşlar, bu şahısı tanımıyorum, ama herhalde bukadar basit olsaydı, tıp çoktan bu olayı çözerdi.

Hadi kanser tedavisi falan olsa, tıp bu işten büyük paralar kazanıyor iyileştirmek istemiyor deseniz anlarım, ama saçkırandan sanmıyorum milyar dolarlarlar döndüğünü.

Fayda eden kişilerdede eminim plazebodandır.

Bu cocuğunun olmayanın üfürükcüye gitmesine benzetiyorum. İllaki alternatif bir yol arıyorsanız Heilpraktikere gidin. Hiç yoktan bir eğitimi var.

player6767
19 Mart 2023, 23:47
Ustam bende herkeze soruyorum kendimde var kafamin arkadasinda.

Bir haftalina izine gitini söyledi denize girdim hep dedi sacim cikmaya basladi dedi bana ilaclari bosver dedi hic birsey yaramiyor dedi.

Birbey 3.0
20 Mart 2023, 08:19
Onda belki Deniz fayda etmiştir, ama herkesde edeceğini sanmam, çünkü öyle olsaydı zaten bu hastalığın kökü kurumuş olurdu. Ama tam olarak hastalığın kaynağı belli olmadığı için, belki değişik şeyler fayda etmiş olabilir. Ha deniz risikosu olmayan birşey. Denenebilinir. Ama öyle olan yeri falan deşmek bekce çok riskli.

Bence hastalığın kaynağı stres. Bazıları diyebilir benim stresim yok diye. Stres bazen bilinç altındada olabiliyor. Misal benim bir ara miğden ağrıyordur. Ağrı stres bittikden sonra başladı ama demekki bilinç altında devam etti.

mustafa200222
20 Mart 2023, 09:52
Onda belki Deniz fayda etmiştir, ama herkesde edeceğini sanmam, çünkü öyle olsaydı zaten bu hastalığın kökü kurumuş olurdu. Ama tam olarak hastalığın kaynağı belli olmadığı için, belki değişik şeyler fayda etmiş olabilir. Ha deniz risikosu olmayan birşey. Denenebilinir. Ama öyle olan yeri falan deşmek bekce çok riskli.

Bence hastalığın kaynağı stres. Bazıları diyebilir benim stresim yok diye. Stres bazen bilinç altındada olabiliyor. Misal benim bir ara miğden ağrıyordur. Ağrı stres bittikden sonra başladı ama demekki bilinç altında devam etti.Benim sakal olan yerlerde çıkmıştı 2 yerde haut doktoruna gittim verdiği kremler fayda etmedi. Sarımsağı sorunlu bölgelere sürtüp yara oldu. 3.de fe belli aralıklarla yapmıştım 1 yıl geçmeden yeniden sakal olmiyan yerlere sakal geldi . Acele etmeyin 1 yıl sürüyor kılların çıkması

xedox
20 Mart 2023, 10:53
Benim sakal olan yerlerde çıkmıştı 2 yerde haut doktoruna gittim verdiği kremler fayda etmedi. Sarımsağı sorunlu bölgelere sürtüp yara oldu. 3.de fe belli aralıklarla yapmıştım 1 yıl geçmeden yeniden sakal olmiyan yerlere sakal geldi . Acele etmeyin 1 yıl sürüyor kılların çıkması

Aynen kardes Sarimsagin banada cok faydasi olduydu.

delitürk
26 Mart 2023, 21:01
Kına yakmak faydalı olabilir

Birbey 3.0
26 Mart 2023, 23:49
Benim sakal olan yerlerde çıkmıştı 2 yerde haut doktoruna gittim verdiği kremler fayda etmedi. Sarımsağı sorunlu bölgelere sürtüp yara oldu. 3.de fe belli aralıklarla yapmıştım 1 yıl geçmeden yeniden sakal olmiyan yerlere sakal geldi . Acele etmeyin 1 yıl sürüyor kılların çıkması

Mantıksız. Sarımsağın içinde ne var belli. Bir yıl etkisi olma şansı yok. Bence placebo.

player6767
25 Nisan 2023, 15:59
Selam arkadaslar sonuca varan oldumu? Tavsiyeleriniz nedir?

Bana cortison tropfen malesef yaramadi doktor hizlandirmamis icin igne basmaya baslicak 5 ayda TRIAM 40MG ismi
Her 4cu hafta igne yicekmisim sac kiran olan yerden.

Kendi kendime düsunuyorum sarimsakami baslasam diye ama herkez onuda degisik degisk yapiyor sizce sarimsaki nasil yapmam gerekiyor?

Tuza bandiripda yapanlar var sizce bu yöntem iyimi?

antika
25 Nisan 2023, 19:19
arkadaslar ben ramazan ayinda tr gittim bir arkadasla sac kiran icin nette arastirmalar sonucu bir doktor önce muane sonra bu uzun bir sürec denildi vede testler yapildi onlar kendilerine göre testlere bakiyor sonuc olarak bize ( unamity 4 mg ) tavsiye etti acikcada söyledi uzun bir sürek tabiki 3 ay sonra ister yüz yüze ister kamarali olarak görmek istediigni söyledi ama bu ilac pahali bir ilac hic bir sigorta benim bildiigm ödemiyor yurt disinda daha pahali kullanan arkadaslar varsa sonuc söylerlerse bizede bilgi olur bende bilgi amacli sizlerle paylastim
not 6 kullanilacak bu ilac yaninda farkli ilaclarda var ama krem onlar pahali degil krem gibi sürülecek cinslerden

mustafa200222
25 Nisan 2023, 22:20
arkadaslar ben ramazan ayinda tr gittim bir arkadasla sac kiran icin nette arastirmalar sonucu bir doktor önce muane sonra bu uzun bir sürec denildi vede testler yapildi onlar kendilerine göre testlere bakiyor sonuc olarak bize ( unamity 4 mg ) tavsiye etti acikcada söyledi uzun bir sürek tabiki 3 ay sonra ister yüz yüze ister kamarali olarak görmek istediigni söyledi ama bu ilac pahali bir ilac hic bir sigorta benim bildiigm ödemiyor yurt disinda daha pahali kullanan arkadaslar varsa sonuc söylerlerse bizede bilgi olur bende bilgi amacli sizlerle paylastim
not 6 kullanilacak bu ilac yaninda farkli ilaclarda var ama krem onlar pahali degil krem gibi sürülecek cinslerden Baska arkadaslarda yazdi 100%100 sariksam kullanirsan yeniden belli bir süre sonra yeniden killar cikiyor. Dene banada krem vermişti doktor faydasi olmamış ti sarimsak sürdükten belli bir süre sonra yerine yenide killar geliyor

player6767
25 Nisan 2023, 22:35
Bu sarimsaki sürmeden önce eski deriyi nasil kazidin? Bu sarimsaki hergün mu yapmamiz gerekiyor?

player6767
28 Haziran 2023, 07:52
sarimsak ve tuzla 3-4 gün hergun sac kiran yere sürdum yara cikasay kadar 1 hafta dinletirdim deriyi kabuk bagladi kendisi düşey kadar bekledim
Bu uygulamayi yaklasik 3 ay yapdim saçlarım cikmaya basladi allaha şükürler olsunki

Sarimsak tuz sürtuyorsunuz öylece yatmaya gidiyorsun sabah kalktinizda elma sirkesi sürun sac kiran tarafa tekrar 5-10 dk bekletin sonra sacinizi yikayiniz ben kendim Sebamed kulandim 5,5ph wert oldu icin tavsiye ederim

antika
28 Haziran 2023, 19:26
Baska arkadaslarda yazdi 100%100 sariksam kullanirsan yeniden belli bir süre sonra yeniden killar cikiyor. Dene banada krem vermişti doktor faydasi olmamış ti sarimsak sürdükten belli bir süre sonra yerine yenide killar geliyor

sarimsaki nasil kullandiignida söylersen sevinirim tsk ederim

player6767
28 Haziran 2023, 19:42
Sarimsaki ortadan kesiyorsun ustam tuza bandirip sac kiran bölgeye sürtuyorsun 15-20dk ben her 5dk bir yeni sarimsak kesiyordum taze olsun diye bu uygulamayi yazdim gibi haftada 3-4 gün yapiyordum beya bir yaniyor disini sikman lazim artik ben yaklasik 2 aydir yapiyordlum hemen faydasini gördum 2 euro kadar büyüktu suan 2 cent kadat bir delik var üzerinde ince ince kılarda cikti cok sukur

Hijyene de dikat et cok önemli ben her hafta 1kere yatarken yastimi kilifini değisdiriyorum elinle o bölgeden uzak tut cok kaciniyor..yara olan yeri eleme kendisi düsuyor kabuk ve sebamed kulan 5.5ph.

Aksamlari yatarken yap bu uygulamayi öyle yat kalktıkdan sonra elma sirkesiyle o yeri pamukla iyice yidir 5-10 dk sonra sacini yika.

talo176
29 Haziran 2023, 08:20
Daha dün Bild.de de okudum.. amerika da %100 yariyan bir ilaç üretilmis..

cassano
29 Haziran 2023, 21:21
Daha dün Bild.de de okudum.. amerika da %100 yariyan bir ilaç üretilmis..

Bu Baricitinib Olumiant ilaci mi? O ise gecen sene cikti ama almanya da kendi doktorlar yaziyor ama Krankenkasseler kabul etmiyor.

antika
29 Haziran 2023, 21:31
Bu Baricitinib Olumiant ilaci mi? O ise gecen sene cikti ama almanya da kendi doktorlar yaziyor ama Krankenkasseler kabul etmiyor.

bunu kullanan varmi aramizda ltf bilgi verirmisiniz