PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Münster Konsolosluk Rezalet

esmerkral
23 Ocak 2023, 16:20
https://imgyukle.com/f/2023/01/23/J6v8Nv.jpeg

https://video.hizliresim.com/watch/y7ZU4TwVr8

bugün ufak bir soru icin telefon etmistim tam 97 dakika telefonda beklettiler halende acacak gibi degiller piskolojim bozuldu telefonu kapattim yanlis anlamayin ama Allah bizim türk insanin eline düsürmesin

hOrOz
23 Ocak 2023, 16:29
bugün ufak bir soru icin telefon etmistim tam 97 dakika telefonda beklettiler halende acacak gibi degiller piskolojim bozuldu telefonu kapattim yanlis anlamayin ama Allah bizim türk insanin eline düsürmesin

Usta Konsolosluklara telefon edilmediğini bilmiyorsun galiba

mesai saatlerinde açmıyorlar .. yoksa telefonlara cevap vermekten iş yapamazlar

onun için konsolosluk çağri merkeszi var +49 30 56 83 73 099

işini çabucak hallediyorlar

esmerkral
23 Ocak 2023, 16:33
horoz usta iki hafta önce pasaport basvurusu icin gittim örnek foto cekilen yere koymuslar birisini internetlerde dolasiyor gözlerimle gördüm

esmerkral
26 Ocak 2023, 16:24
horoz usta verdigin nr. gerçekten hemen cikti tesekürler yeni pasaport bu sabah geldi almanlardan aufenhaltstitel icin termin alayim dedim rezaletin rezaleti sabahtan beri itisiyorum kimse telefona cikmiyor hakkini yemisim bizimkiler yanlarinda melekmis

hOrOz
26 Ocak 2023, 17:10
horoz usta verdigin nr. gerçekten hemen cikti tesekürler yeni pasaport bu sabah geldi almanlardan aufenhaltstitel icin termin alayim dedim rezaletin rezaleti sabahtan beri itisiyorum kimse telefona cikmiyor hakkini yemisim bizimkiler yanlarinda melekmis

Usta ben Aachen da kalıyorum. Yabanılar dairesi her yerde aynı durumda

arkadaş telefon etme git orada hallet dedi ..

Bizzat kendim gittim .. Kapının önü baba günü bir kuyruk avr termini olmayanı almıyorlar

Neyse termin masasına ulaştım .. Bir hafta sonra termin verdiler

6 hafta sonra telefon et teslim almak için bir termin daha yap dediler

Konsolosluk hattı iyi çalışıyor ..

Yeni pasaport çıkarttım E-Devletten bitmiş görünüyor

aradan iki hafta geçti gelmedi ..

Merkezi aradım ismi filan aldılar.. ertesi günü almaya gelebilirsiniz diye mail attılar

hekimoglu
26 Ocak 2023, 17:25

email ile dene, telefona ya cikmiyorlar yada yanlis yere yönlendiriyorlar

rasne
26 Ocak 2023, 23:48
üstat o zaman konunun basligini YABANCILAR DAIRESI REZALET , bizimkilere helal olsun...olarak degistirde gögsümüz kabarsinok78rcp

atsiz77
27 Ocak 2023, 09:25
arkadaşlar alman dairelerin çoğu online sistemine geçiş yapmış durumda, paralel olarak Telefon veya direk oraya gidip randevu almada oluyordur fakat çoğunluk eski usül olarak randevu almak istediği için bu yoğunluklar oluyor. Bide Telefonlarda öyle eskisi gibi fazla işci çalışmıyor zaten bi coğu Homeoffice yapıyordur

Ben Dortmund’da Babam için Online randevu talep ettim Cumartesi akşamı Pazartesi sabahı randevu geldi.

Bulunduğunuz şehirlerin online sitelerine göz atmakta fayda var.

Birbey 3.0
27 Ocak 2023, 18:22
Bir Alman Devlet Görvilisi olarak fikrimi beyan edeyim.

Alman Devlet dairesi olsun, yabancı devlet dairesi olsun, hiç biri artık telefonlara yetişemiyorlar.

Bunun bir kaç nedenleri var.

Öncelikle Türkiye'de olsun, Almanya'da olsun nüfus çok arttı. Göç bu durumu tetikledi. Devlet olarak önünde iki seçenek var. Ya personel sayısını artırması gerekir yada dijitalleşmesi gerekir. Personel sayısını artırmal için vergileri artırmak gerekir.

Hangimiz vergilerin artması istiyor? Hiçbirimiz.

İkinci sıkıntı vara yoka telefon etmek. Esmerkral gücenme ama niye arıyorsunki? Pasaportum nerde kalacak diye soracaktın? Büyük ihtimal sende pasaport başvurunda sana dediler pasaport geldiğinde eposta ile haber edeceğiz.

Haber gelmediyse pasaport gelmemiştir. Bu kadar basit. Akibetini merak etmek tabiki vatandaş olarak hakkın. Bunun için e-devlet var.

Telefon hizmeti insanları kendi imkanı ile çözemeyeceği imkanlar için var. Ama herkes dijital yolu kullanmazsa basit işler için, gerçek sıkıntısı olan kişiyide engellemiş oluyoruz.

Şimdi diyebilirsin, yaşlılar ne yapsın. Yaşlılar artık "Selbstschuld". Niye mi suçlu? İnternet eve gireli en az 15 - 20 sene oldu. Ozaman bugünün yaşlıları yaşlı değildi. Öğrenmek istemediler. Bugün 40 yaşındaki insanları zorlamazsan, ilerde yaşlıyım diye bahane edecek. Onun için bugünden orta yaşı devlet zorlaması gerekir.

Onun için verilen tüm dijital hizmetleri kullanmaya deneyeceğiz. Yapamazsakda eş, dost, çocuk yardım eder.

Misal kendi kurumumdan örnek vereyim. Adam her iki yıla bir Sozialversicherungsausweisı kaybediyor. Bizi arıyor. Ücretsiz yenisini yolluyoruz. Önceden Türkiye'de olsun, Almanya'da olsun, kimse kolay kolay kaybetmiyor. Şimdi insanlar düzensizleşti. Nasıl olsa bedava yenisi veriyorlar mantığı. Gereksiz yere meşgul ediyor telefonu. Ama ne hikmetse kimliğini kimse kolay kolay kaybetmiyor. Niye? Çünkü ona pere veriyor. Kıymetli oluyor. Ben olsam her kaybedilen evrak için 5 Euro alırım. Bak birdaha kaybediyormu kimse.

esmerkral
27 Ocak 2023, 18:36
https://youtu.be/7KE7jpsGEjg

Birbey 3.0
27 Ocak 2023, 20:25
Yedikleri soguk ile kalirlar. Burdaki insanlarin oy hakki bile yok. Dinleyen olmaz. Oy haklari olsa bile degisen birsey olmaz, cünkü vergiyi artirmalari lazim. Yabancilar polisinde olan hemen hemen kimsenin oy hakki yok. Alman vatandasi olaninda zaten yabancilar polisindeki durum düzelmis düzelmemis umrunda degil.

Ha sunuda söyleyim, dijitallesmede yaramiyor yabancilar polisinde. Cünkü basit islemler degil. Bir oturum almak, sirf kagit parcasindan ibaret degil. Arka planda neler dönüyor.

Daha durun siz, su cifte vatandaslik yasasi yürürlüge girsin Temmuz ile Eylül 2023 arasinda ozaman bakin siz durumlara. Baska devlet kurumlarindan memurda cekemiyorsun. Heryerde personel sikintisi var. Olmasa bile her memurun uzmanlik yeri farkli.

Ha dogrumu bu durum, tabiki degil. Ama dijitallesmekten baska care yok.

Iddia ediyorum, internetden müzik indirebilen herkes tüm devletin dijital islemlerini yapabilir. Yeterki istesin.

Haziran
27 Ocak 2023, 23:10
Silahlanmaya yüz milyarlarca euro para ayirabiliyorlar ama Personal artisi icin vergilerin arttirilmasi gerekli?
Ne tuhaf bir Dünya oldu bu Almanya.

Birbey 3.0
27 Ocak 2023, 23:35
Silahlanmaya düne kadar para harcamiyorlardi. Simdi yenice 100 Milyar harciyorlar. Harcamayan gelmis ülke yok. Türkiye'mizde bütcenin yarisi silahi kuvvetlere gidiyor. Ama bu para devede kulak.

Misal:
Tüm saglik harcamalari Almanya'nin: 465 Milyar Euro
Almanya'nin ödedigi emekli kurumu ödedikleri: 340 Milyar Euro
Eski ismi ile Arbeitslosengeld 2: 46 Milyar Euro
Sosyal yardim: 15 Milyar Euro
Yol yapimi icin harcanan: 12 Milyar Euro

Toplamda etti: 878 Milyar Euro.

Pandeminin faturasi Almanya'ya 500 Milyar Euro.

100 Milyar devede kulak.

Paralar yetmedigi icin üstüne borc yapiyor Almanya.

Simdi deme bana disardan gelen insanlara yedirmesin. Bu belki yilda 10 Milyar Euro etmiyor bile.

Daha memur, personel falan ödenmedi.

Bekara kadin dövmesi kolay.

banane78
27 Ocak 2023, 23:42
, su cifte vatandaslik yasasi yürürlüge girsin Temmuz ile Eylül 2023 arasinda ozaman bakin siz durumlara.

o kadar sürer mi?

Ben dün bizim buradaki Bürgerbüroya (Ausländeramt degil!) gittim. Gitmez olaydim. Önceden iceri girip 5 dakikada cikiyordum.
Her yer Ukraynali. Tam bir bucuk saat bekledim. :-(

Birbey 3.0
28 Ocak 2023, 00:05
Yasanin Almanya'da yasallasmasi uzun bir sürec.

En az 3 kere ayri oturumda tartisilmasi gerekiyor. Sonra bizdeki gibi Cumhurbaskania gitmiyor. Arada birde Bundesrat var. Burada muhalefetin oyu daha fazla. Orada da da bildigim kadariyla 2-3 kere tartisiliyor ve orandanda gecerse öyle Cumhurbaskanina gidiyor.

Ne icin gittinki Bürgerbüro'ya?

banane78
28 Ocak 2023, 00:18
Yasanin Almanya'da yasallasmasi uzun bir sürec.

En az 3 kere ayri oturumda tartisilmasi gerekiyor. Sonra bizdeki gibi Cumhurbaskania gitmiyor. Arada birde Bundesrat var. Burada muhalefetin oyu daha fazla. Orada da da bildigim kadariyla 2-3 kere tartisiliyor ve orandanda gecerse öyle Cumhurbaskanina gidiyor.

Ne icin gittinki Bürgerbüro'ya?

Planda en gec Mart'da bitecek diyorlardi. :-) Biraz daha bekleriz, ne olacak sanki.
Benim Bürgerbüro'da sadece esim icin bir sayfalik bir tasdik (=Beglaubigung) gerekti.
Kendisi gecen hafta gitti, sirayi beklemedi. Kabak benim basima patladi. :-)

torpido
30 Ocak 2023, 14:34
Ustalar bu çifte vatandaşlık konusu ne zaman belli olacak haberi olan varmı acaba?
Yasa çıkınca en azından pasaport oturma ile uğraşmayız.

hOrOz
30 Ocak 2023, 14:58
Ustalar bu çifte vatandaşlık konusu ne zaman belli olacak haberi olan varmı acaba?

Bence biraz zor CDU/CSU karşı çıkıyor.

Bundesrat ta çoğunluk onlarda

Birbey 3.0
30 Ocak 2023, 15:10
Zor değil gibi. Union komple karşı çıkmıyor. Burda doğup meslek edinmiş gençler ve 67 yaş üstü için itirazı yok. Hükümet sonradan gelenlere daha hızlı entegre olurlarsa vatandaşlığı 5 yıl sonra vermek istiyor. Buna itiraz ediyor Union. Bu konuda aşılmayacak bir konu değil.

#11 numaralımı paylaşımda sorunun cevabı yazıyor.