PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pflegegrad 1 ne gibi haklar

Melino
12 Ocak 2023, 13:05
Merhaba Arkadaslar,

bana Pflegegrad 1 verildi..
bununla ne gibi haklarim var?
bana söylenilen 125 € Enrlastungsleistung (Haushaltshilfe)veriliyor ve 40 € degerinde Temizlik malzemesi..

bu 125 € Pflegedienst üzere kullanilmasi sartmi yoksa baskasi üzere de kullanma imkani varmi,zira Pflegedienst ler Haushaltsfilfe isine girmek istemiyorlar

tesekkürler

Birbey 3.0
12 Ocak 2023, 19:15
125 Euro sana verilir. Sen ne yaparsan yap o parayla. İster ye, ister gazinoya git, istersen yettiği yere kadar temizlikci tut.

webci
12 Ocak 2023, 19:20
:))
Pflegegeld1 neki..
Adam 3ü almis,5 icin ugrasiyor..

zennon
12 Ocak 2023, 19:24
125 Euro sana veriyorlar mi ?

Olivium
12 Ocak 2023, 20:13
125 Euro sana verilir. Sen ne yaparsan yap o parayla. İster ye, ister gazinoya git, istersen yettiği yere kadar temizlikci tut.

eğer doğru anladıysam, Pflegekasse ancak Pflegedienst yapabiliyor diyor..bazıları da Hemşire veya hasta bakıcı da olabilir diyor

Olivium
12 Ocak 2023, 20:19
Merhaba Arkadaslar,

bana Pflegegrad 1 verildi..
bununla ne gibi haklarim var?
bana söylenilen 125 € Enrlastungsleistung (Haushaltshilfe)veriliyor ve 40 € degerinde Temizlik malzemesi..

bu 125 € Pflegedienst üzere kullanilmasi sartmi yoksa baskasi üzere de kullanma imkani varmi,zira Pflegedienst ler Haushaltsfilfe isine girmek istemiyorlar

tesekkürler

Evde düzenlemeye de destek veriliyormuş 4000€ ya kadar

firstantepli
12 Ocak 2023, 20:22

Yok usta bunu pflegedient sadece haftada bir saatlik gelir veya her iki haftada 2 saat haushaltshilfe icin.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Melino
13 Ocak 2023, 10:44

eminmisin ?

Birbey 3.0
13 Ocak 2023, 11:36
Ara Krankenkasseye sor. Herkesin peşine düşerse Krankenkasse hayatda bitmez işi.

Melino
13 Ocak 2023, 12:47
Ara Krankenkasseye sor. Herkesin peşine düşerse Krankenkasse hayatda bitmez işi.

aradim..ya Pflegedienst yada Diplomali saglikci (Akraba olmayacak )olmasi gerekiyor dedi.

GRiPiN
13 Ocak 2023, 14:10
aradim..ya Pflegedienst yada Diplomali saglikci (Akraba olmayacak )olmasi gerekiyor dedi.

Nachbarschafts hilfe oldumu diploma v.ss gerekmiyor , zaten su an aok pflegekurse olayinida durdurmus.
3. derece akraba yapabiliyor, mesela yegen , v.s-
geriye dönük biriken parayida alabiliyorsun.
yalniz dikat edilmesi konu, biriken para 6. aydan ayda sifirlaniyor.
ben gecen sene mesela 12 ayi birden aldim (Rückwirkend)
yani 01-2022 den 12-2022 ye kadar.

GRiPiN
13 Ocak 2023, 14:18

Hangi kranken kasseye kayitlisin?

Antrag auf Nachbarschaftshilfe AOK Rheinland/Hamburg
Die Gesundheitskasse (https://www.aok.de/pk/magazin/cms/fileadmin/pk/rheinland-hamburg/pdf/antrag-nachbarschaftshilfe-rla.pdf)

haveri68
13 Ocak 2023, 15:54
:))
Pflegegeld1 neki..
Adam 3ü almis,5 icin ugrasiyor..

Usta almasi öyle kolaymi ben 2 kaldim gecenlerde Antrag vereyim 3 icin dedim pflegeberatung öyle kolay degil dedi .

Melino
13 Ocak 2023, 21:51
Hangi kranken kasseye kayitlisin?

Antrag auf Nachbarschaftshilfe AOK Rheinland/Hamburg
Die Gesundheitskasse (https://www.aok.de/pk/magazin/cms/fileadmin/pk/rheinland-hamburg/pdf/antrag-nachbarschaftshilfe-rla.pdf)

benim Sigorta BKK Bahn