PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Online satış kanunu

Uppsallla
29 Aralık 2022, 17:34
https://www.test.de/Privatverkauf-und-Steuern-Wann-das-Finanzamt-bei-Ebay-Verkaeufern-nachhakt-4802200-0/

Artık ebayde privat birsey satamıyacakmıyız? Nasıl işleyecek bu sistem biri anlatabilir mi ?

Cengiz Bond
29 Aralık 2022, 17:48
linkini yapistirdigin yeri okusaydin, bilirdin.

yeni kanun filan yok. bu kurlallar en az 20 yildan beri gecerli.

Uppsallla
29 Aralık 2022, 17:58
https://www.foraum.de/b53/neues-gesetz-kommt-am-112023-ebay-amazon-airbnb-uber-melden-ans-finanzamt

O zaman hemen sana yeni bir yapıştırayım.

Asıl sormak istediğim buydu .

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Kusura bakmayın forumu daha yeni cep üzerinden kullanmaya basladım. Yoksa buranın en eskilerinden biriyim

https://www.facebook.com/reel/880552499789700?s=chYV2B&fs=e

Cengiz Bond
29 Aralık 2022, 18:05
https://www.foraum.de/b53/neues-gesetz-kommt-am-112023-ebay-amazon-airbnb-uber-melden-ans-finanzamt

O zaman hemen sana yeni bir yapıştırayım.

Asıl sormak istediğim buydu .

birinci linkinde örnekler var. orada anlisiliyor "privat" nereye kadar gittigini.

bazi vatandaslar gibi, haftada 5 iphone privat satilirsa problem cikar tabii.

Uppsallla
29 Aralık 2022, 18:08
En yeni kanunu soruyorum. Orda online satıs yapan siteler senin bilgilerini finanzamta yolluyacak diyor. Bu sene birseyler degişecek ki yeni kanun çıkarmıslar. Neyse bekleyelim görelim . Sanırım birçok kişinin kanundan haberi yok

hOrOz
29 Aralık 2022, 18:15
En yeni kanunu soruyorum. Orda online satıs yapan siteler senin bilgilerini finanzamta yolluyacak diyor. Bu sene birseyler degişecek ki yeni kanun çıkarmıslar. Neyse bekleyelim görelim . Sanırım birçok kişinin kanundan haberi yok

Privat satanlara değil Profi satıcılara yönelik

Belirli bir meblağ üzeri satış yapanlaar için geçerli

Ayda yılda bir şey satarsan önemi yok

Uppsallla
29 Aralık 2022, 18:28
Videoda cocuk eski telefonunu satmak istiyor ama cevap veren kişi bunu da bildirmelisin diyor . Bilmiyorum kafam çok karıstı. Ortada yeni bir kanun var . 1.1.23 den itibaren gecerli olacak . Şimdiye kadar hiç bir yerde detaylı birşey bulamadım. Eski iphone u bile satsan sak diye 500 euronun üstüne çıkıyorsun . Ne bileyi eski arabasının cantını satan var . Ben internetten kullanmadıgım birçok seyi satarım. Cocugun kullanmadıgı kıyafetleri. Eski kitaplarımı . O yüzden tedirgin oldum . Neyse beklicez görücez.

Cytage
04 Ocak 2023, 11:52
https://www.test.de/Privatverkauf-und-Steuern-Wann-das-Finanzamt-bei-Ebay-Verkaeufern-nachhakt-4802200-0/

Artık ebayde privat birsey satamıyacakmıyız? Nasıl işleyecek bu sistem biri anlatabilir mi ?

Hocam hepimiz dikkat etmemiz gerek yeni Kanun 01.01.2023 beri gecerlidir bu demeki elde etiniz gelirleri finanzamta yolluyor ebay artik.

Bu Kural ama en az 30 Tane Artikel veya 2.000€ gecince aktif oluyor ve ebay otomatik bunu finanzamta melden ediyor.

Burdadan da okuyabilirsiniz https://www.merkur.de/leben/geld/meldung-verkauf-ebay-steuer-regelung-privat-deal-plattform-gesetz-finanzamt-etsy-ebay-zr-92005806.html

Ben kendim Ebayde fazla satis yaptigim icin Steuerberaterya danistim ve o kesinlike yapma daha dedi eski Laptoplari alip tamir edip satiyordum aradabi

Uppsallla
04 Ocak 2023, 12:45
Ben anlatamadim olayin ciddiyetini. Burda millet yandim anam diyince anlayacagiz.

Cengiz Bond
04 Ocak 2023, 12:46
Ben kendim Ebayde fazla satis yaptigim icin Steuerberaterya danistim ve o kesinlike yapma daha dedi eski Laptoplari alip tamir edip satiyordum aradabi

iste kanun böyle vergi kacakciligini önlemek icin yürürlüge giriyor.

senin yaptigin is gewerblich.

Uppsallla
04 Ocak 2023, 12:57
Aslinda cozum basit . Gewerbe Anmeldung yapacaksin . Almanya burasi köfteyi tek basina yedirmez . 10 tane satiyorsan 5 tane diyeceksin ama köftelerin hepsini yersen burnundan getirirler

Cytage
04 Ocak 2023, 13:34
Orda sonuna kadar haklisinizda klein gewerbe acsam bu kez buchhalten etmem gerek Steuerfreibetragi zaten geciyom senelik brut gelirim 66.000€ asa yukari ondan steuerfreibetragda geciyo.
Mecbur Gewerbe acmam gerekde dogrusu korkuyom ugrasasim yok ondan bende bütün satislari biraktim

iste kanun böyle vergi kacakciligini önlemek icin yürürlüge giriyor.

senin yaptigin is gewerblich.

aynen öyle hocam zaten böylece cogu cin saticilar kaybolur yakinda millet dropshipping yapiyodu kacak vergisiz

Uppsallla
04 Ocak 2023, 13:38
Ben almanyada su mantigi anlamiyorum kardesim eger kazaniyorsan devam et . Buchhaltung 250 300 euro bisey. Ama 19 bin euroyu gecmemeye bak. Ama yine de bu vergi islerinden anlayara bir sor. Bu yasa ile piyasada kacak satis yapanlar ortadan kalkacak. Düsünsene adam sene 3 4 araba aliyor satiyor sifir vergi . O arabalardan en azindan birini simdi göstermek zorunda

Cengiz Bond
04 Ocak 2023, 13:59
Orda sonuna kadar haklisinizda klein gewerbe acsam bu kez buchhalten etmem gerek Steuerfreibetragi zaten geciyom senelik brut gelirim 66.000€ asa yukari ondan steuerfreibetragda geciyo.
Mecbur Gewerbe acmam gerekde dogrusu korkuyom ugrasasim yok ondan bende bütün satislari biraktim

aynen öyle hocam zaten böylece cogu cin saticilar kaybolur yakinda millet dropshipping yapiyodu kacak vergisiz

GmbH veya Holding kurmadikca sana einfache Buchhaltung yeterli, bunu bir Excel Dosyasi ile yaparsin. Acayip basit.

@r@y@n
05 Ocak 2023, 14:12
Privat satanlara değil Profi satıcılara yönelik

Belirli bir meblağ üzeri satış yapanlaar için geçerli

Ayda yılda bir şey satarsan önemi yok

maalasef yalniz Profiverkäufer icin geccerli deyil -Privatlarada gecerli
PRIVAT olarak 30 Artikeli veya 2000EUR yu gecersen otomatikmen seni Finanzamta bildiriyor bu cok büyük bir degisiklik

Ufuk006
06 Ocak 2023, 00:46
Peki VPN programi/App'i kullaninca yinede bildirebilirler mi?

hOrOz
06 Ocak 2023, 00:57
Peki VPN programi/App'i kullaninca yinede bildirebilirler mi?

Usta VPN olsa ne yazar.

Ebay de adresin herşeyin kayıtlı.

Üyelik bilgileriyle satış yapıyorsun

Sen niye bu kadar korkuyorsun.?

Ufuk006
06 Ocak 2023, 01:18
Korku degil, merak.

batum
06 Ocak 2023, 12:28
Yilda 3-5 parca satanlar icin bir sey yok

Bu kanun ebay,da cok satanlar icin (kanun:yani privat olupda ,aslinda bu isi gewerblich yapanlar icin)