PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyota Araba satin olmak Tavsiyeleriniz

Karaman70
28 Aralık 2022, 16:13
Selamun Aleyküm sayin arkadaslar, bir bilene soralim dedik yola ciktik Araba markasi ile sorum olacak bir tane Toyota Corolla Hybird ve ya Lpg, li satin almak istiyorum Kombi tipi olacak 1.6/ 1.8 leri düsüniyorum? beygir gücü biraz yüksek olmasi gerekiyor 150 ps filan en az önerilerinizi bekliyorum tesekkürler.

Mur4t
28 Aralık 2022, 18:12
Selamun Aleyküm sayin arkadaslar, bir bilene soralim dedik yola ciktik Araba markasi ile sorum olacak bir tane Toyota Corolla Hybird ve ya Lpg, li satin almak istiyorum Kombi tipi olacak 1.6/ 1.8 leri düsüniyorum? beygir gücü biraz yüksek olmasi gerekiyor 150 ps filan en az önerilerinizi bekliyorum tesekkürler.

Aleyküm selam
Bende corolla 1.8 2019 hybird var sıfır almıştım.
Yakıt yönünden kullanmaya bağlı olarak 1e 16-20 arası yakıyor.
Baya bi marka gezdim o an en avantajlı bu araba geldi ve de ilk defa Toyota araca bu şekilde binmiş oldum.
Genel olarak memnunum sadece bulunduğum ilde servis sıkıntısı var şu an.
Bence yakit tasarrufu yönünden ve kullanım bakımından çok iyi bir araç tavsiye ederim.

feza
28 Aralık 2022, 23:30

ve aleykümselam,
bütceni yazmamissin ama istegine yakin Toyota Corolla 2019den itibaren var,
1.8 Hybrid Touring benzinli motor 98 PS(72kw), elektrikli motor 72 PS(53kw) ikisinin karma gücü 122 PS(90kW).

2.0 b. motor 152 PS(112kw) elektrikli motor 109 PS (80kw) karmasistem 184 PS (135kw).
2.0L 1.8 motora göre fiyat farki 2.000 Euro, yakit olarak ort. 0,5-1,0 litre farkli. sigorta typklasse ayni, vergi 1.8/2.0L 54,00/86,00€ (modeltyp göre cok az farkli ola biliyor.)

youtube her dilde test ve tanitim videolari mevcut oradanda seyretmeni tavsiye ederim. öncelikle probefahrt yapmani tavsiye ederim, o vakit kafandaki dizel/benzinli/lpg/hybrid/elektrikli (benim tercihim kesinlikle Hybrid) fark arasindaki bütün sorunlari cözmüs olursun.