PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sosyal Yardım alanlardan E-Devlet bilgileri isteniyor

atsiz77
28 Aralık 2022, 13:21
Arkadaşlar Almanya’da bir Türk vatandaşı ALG2 başvurus yaparken ondan E-Devletten tüm bilgileri istenmiş.

Hollanda’da uygulama uzun zamandır varmış zaten.

Bilgilerinize sunarım.

https://avrupadan.com/almanyadan-haberler/alman-sosyal-yardim-dairesi-e-devleti-kesfetti-5679

Birbey 3.0
28 Aralık 2022, 16:10
İyi ediyorlar. İşimiz gücümüz üçkağıtcılık. Camiden çıkmazlar, ama haksız yardım almaya gelince "bilmiyordum". Ama nerden para alınabileceklerini haksız yere iyi biliyorlar.

Aynı ilk zamanlar Türk Nüfus Cüzdanını ehliyet diye yutturdukları gibi, şimdi Türk ehliyeti hiç bir halt yerine geçmiyor.

O avukat da boş konuşuyor. Yetki aşılması yok. Devlet kurumları ihbar geldiğinde "Negatifbelege" isteme hakları var. Tam tersi, istemezlerse suçlu duruma düşerler. Zaten kıvırıyor avukat. "Düşünüyorum" diyor, yani kendi fikrini beyan ediyor. Yasada isteyemez diye bir yer olsa zaten avukat olarak maddeyi söyler. Paşa paşa ondan veriyor zaten belgeleri.

Arasıra haksız alanlar sonra bana geliyor ve "akıl ver". Diyorum nasıl akıl vereyim "su testisi" kırılmış maalesef.

Galaxy3764
28 Aralık 2022, 16:14
İyi ediyorlar. İşimiz gücümüz üçkağıtcılık. Camiden çıkmazlar, ama haksız yardım almaya gelince "bilmiyordum". Ama nerden para alınabileceklerini haksız yere iyi biliyorlar.

Aynı ilk zamanlar Türk Nüfus Cüzdanını ehliyet diye yutturdukları gibi, şimdi Türk ehliyeti hiç bir halt yerine geçmiyor.

O avukat da boş konuşuyor. Yetki aşılması yok. Devlet kurumları ihbar geldiğinde "Negatifbelege" isteme hakları var. Tam tersi, istemezlerse suçlu duruma düşerler.
Üç kağıtçı lık konusunda haklısın.
Ama Türk ehliyeti niçin hiç bir işe yaramasın onu anlamadım?

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk

webci
28 Aralık 2022, 16:17

O avukat da boş konuşuyor. Yetki aşılması yok. Devlet kurumları ihbar geldiğinde "Negatifbelege" isteme hakları var. Tam tersi, istemezlerse suçlu duruma düşerler. Zaten kıvırıyor avukat. "Düşünüyorum" diyor, yani kendi fikrini beyan ediyor. Yasada isteyemez diye bir yer olsa zaten avukat olarak maddeyi söyler.

Bende ilaveten yazmak isterdim ama sen gerekenleri yazmisin..
Birde camii
Müslüman lik icin birseyler yazmak icap etseydi tek kelimeyle;
Cennette yerleri hazir,bedava müslümancilik diye yazmamiz gerekirdi..

Birbey 3.0
28 Aralık 2022, 16:21
Üç kağıtçı lık konusunda haklısın.
Ama Türk ehliyeti niçin hiç bir işe yaramasın onu anlamadım?

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk

İlk gelenler Nüfus cüzdanını polise ehliyet diye yutturdular. Sonra ortaya çıktı.

moralist
28 Aralık 2022, 17:24
Türkler birbirlerini şikayet ediyorlar zaten bir sürü var onlardan

atsiz77
28 Aralık 2022, 18:09
Evet uzun zamandır çok konuşuldu, fakat ortada hiç belge yoktu bu belgeli resmî yazı olması üç kâğıtçıları tedirgin etmiştir bence [emoji23]

hOrOz
28 Aralık 2022, 19:00
Video burada

https://www.youtube.com/watch?v=mN8sqENRlUo&t=369s

muzzy1
31 Aralık 2022, 15:08

O avukat da boş konuşuyor. Yetki aşılması yok. Devlet kurumları ihbar geldiğinde "Negatifbelege" isteme hakları var. Tam tersi, istemezlerse suçlu duruma düşerler. Zaten kıvırıyor avukat. "Düşünüyorum" diyor, yani kendi fikrini beyan ediyor. Yasada isteyemez diye bir yer olsa zaten avukat olarak maddeyi söyler. Paşa paşa ondan veriyor zaten belgeleri.

Arasıra haksız alanlar sonra bana geliyor ve "akıl ver". Diyorum nasıl akıl vereyim "su testisi" kırılmış maalesef.

Alanlari taniyorsun herhalde,camiiden cikmiyorlar dedigine göre,

webci
31 Aralık 2022, 16:27
Arkadaslar yanlis isler yapildiginda illa da din ibadet camii leri araya katmayalim..
Velevki bu insanlarda olsa ve yuzu kizarmadan tekrar ALLAH in karsisina cikiyorlarsa bu insanlar ibadetlerinde samimi degil ve ALLAH la hasa dalga geciyorlar..bunlarin sorumluluklari kendilerine ait..
Ac kaliriz korkusuyla sarildiklari yilanlar bunlari kabirlerinde cok kötü sokacak..
Diger taraftan kim akilli gecinip dinyanin en iyisi veya akillisi benim diyorsa bu insan, insanligini kaybetmistir,en cahil odur,,
Son söz olarak insanlar önce aynaya bakip kendi hatalarini elestirmeli daha sonra baskalarini elestirmeli..
Kendi uzerindeki sorumsuzluklari baskalarina firlatarak kendilerini kandirirlar..
ALLAH a
Peygambere
Sövülen su devirde kimsenin hakikati aramak gibi bir derdi olmadigina göre,bizimde camiiye gidip haram yiyenle bir isimiz olmamali..
Eyt ve sosyal yardim konusuda malesef böyle firsatciliga firildakliga dönüsmüs durumda..
Aslinda cok sey yazmak lazim da dinleyen kulak kalmadigindan kabalak olduk..
Devlet yani alaman devleti e devlet bilgilerini arastirip haksiz kazanclari geri almak istiyorsa bu;
Sizin calinan paranizi geri almak icin polise basvurmaniz la ayni hükümde sayilir..
Alirken apur supur geri verirken bas veryadi...
Yanlis!