PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bıçaklı Saldırıya Uğrayan Bağımsız Aday, Belediye Başkanı Seçildi

LocDog
21 Ekim 2015, 19:19
Almanya'da, yabancı ve mülteci dostu politikalarından dolayı bıçaklanan bağımsız belediye başkanı adayı Henriette Reker, yoğun bakımdayken belediye başkanı seçildi

Yüzde 40 katılımın olduğu seçimlerde oyların yüzde 52,66'sini Reker alırken en yakın rakibi Sosyal Demokrat Partili (SPD) Jochen Ott yüzde 32,02 oy aldı.

BOUNUNDAN BIÇAKLANDI

Yabancı ve mülteci dostu politikalarından dolayı önceki gün 44 yaşındaki Frank S. tarafından 20 santimetrelik bıçakla boynundan yaralanan, daha sonra kaldırıldığı Köln Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyat edilen Reker'in sağlık durumunun ise iyiye gittiği açıklandı.

SOSYAL YARDIMLA GEÇİNİYOR

İşsiz olan ve sosyal yardımla geçinen saldırgan Frank S'nin 1990'lı yıllarda Özgürlükçü Alman İşçi Partisi (FAP) içinde aktif görev aldığı bildirildi. FAP'ın aşırı sağcı ve şiddet eğilimli olduğu gerekçesiyle 1995 yılında Almanya İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanmıştı.

TÜRKLERLE İLGİLİ SICAK MESAJLAR

Çok sayıda göçmen kökenlinin yaşadığı Köln kentinde, eşi de yabancı kökenli olan başkan adayı Reker, seçim çalışmalarında Türk dernek ve STK'larını da ziyaret ederek Türkler ve yabancı kökenliler ile ilgili sıcak mesajlar vermişti.

Reker, Hristiyan Demokrat Parti (CDU), Yeşiller, Hür Demokratların (FDP) ortak çatı adayı olarak seçimlere bağımsız olarak girmişti.

moralist
21 Ekim 2015, 21:25
Durum burdaki türkler icin hic ic acici degil,5 seneye kadar irkci saldirilar bekliyorum,sokakta gezemiyecegiz artik

ZSworld
21 Ekim 2015, 23:58
Ne diyelim gecmiş olsun.

Sah
22 Ekim 2015, 01:59
Almanya yabanci doldu her taraf mültecilerle dolu adim atilcak yer kalmadi, hannover olsun bielefeld olsun benim gördügüm yerler.

memo82a
22 Ekim 2015, 02:43
Öncellikle Konuya söyle baslayayim
Kesinlikle hicbir Irk /Din /Insan ayirmaksizin herkes bir Can tasimakta ( Canli varlik )
Fakat son gözlemledigim Durum burada NRW'de özellikle kaldigim yerde Mültecilerin
buraya gelmeleri belirli sebeplerden dolayi Isin gercegi Dogru bulmadim Hirsizlik olaylari
Asiri artti. Gecen Günler Aksam üzeri Ogluma dedim Bisikletini Aksam Ev'e geldiginde
hemen Keller'e koy yoksa alirlar sanki icime dogmus gibi. Genelde hep Dikkat ederdim
koymus mu diye evet koymus bulunuyordu. Bir Gün bizim Dikkatsizligimize dekgeldi Kellere
koymadi/dik Bisiklet O Aksam calindi arastirdim Suriye'li bir Vatandas calmis. Benden sonra daha
nice Kisilerin burada Bisikletleri calinmis. Disarida Alisveris Torbalarini gördüklerinde Torbalari
caliyorlarmis. Belli ki takip ediliyoruz ister istemez.

Bu yazdiklarim biraz bu Konunun farkli Boyut'u olabilir ama Konu Mültecilerle ahlakali
Siz siz olun biraz Dikkatli olun

ZSworld
22 Ekim 2015, 04:35
Geçmiş olsun memo.

memo82a
22 Ekim 2015, 13:05
Eyvallah sagolasin Ustam

LocDog
22 Ekim 2015, 15:39
Öncellikle Konuya söyle baslayayim
Kesinlikle hicbir Irk /Din /Insan ayirmaksizin herkes bir Can tasimakta ( Canli varlik )
Fakat son gözlemledigim Durum burada NRW'de özellikle kaldigim yerde Mültecilerin
buraya gelmeleri belirli sebeplerden dolayi Isin gercegi Dogru bulmadim Hirsizlik olaylari
Asiri artti. Gecen Günler Aksam üzeri Ogluma dedim Bisikletini Aksam Ev'e geldiginde
hemen Keller'e koy yoksa alirlar sanki icime dogmus gibi. Genelde hep Dikkat ederdim
koymus mu diye evet koymus bulunuyordu. Bir Gün bizim Dikkatsizligimize dekgeldi Kellere
koymadi/dik Bisiklet O Aksam calindi arastirdim Suriye'li bir Vatandas calmis. Benden sonra daha
nice Kisilerin burada Bisikletleri calinmis. Disarida Alisveris Torbalarini gördüklerinde Torbalari
caliyorlarmis. Belli ki takip ediliyoruz ister istemez.

Bu yazdiklarim biraz bu Konunun farkli Boyut'u olabilir ama Konu Mültecilerle ahlakali
Siz siz olun biraz Dikkatli olun

Memo ustaya katiliyorum ve demek istedim hepimiz daha dikkatli olalim