PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2005 Almanya Dogumlu

Esengül67
08 Aralık 2022, 21:23
arkadaslar
benim oglen bu seneye Mart da 18 yasina girecek.
Abitur yapiyor Almanya dogumlu yani cifde vadandas TC kimligi ve Alman Kimligi var benim sorum Konsolosluga bas vurmam gerekiyormu yoksa alman kiliginemi müracat etmemi gerekiyor ona göre simdiden radavu alacam bosuna Konsolosluga gitmeyim

webci
08 Aralık 2022, 21:29
Usta nicin konsolosluga basvuracan..
Soru eksik..
Sen zaten yegeni dogumda bildirmisin..
Askerlikmi uzayacak..
Yok cifte vatandasliksa birsey yapmana gerek yok..

deniz2000
08 Aralık 2022, 23:17
Benim bildiğim TC kimlikleri olanlar askerlik yoklamasi icin konsolosluğa gitmesi lazim

18 yasina girince

torpido
09 Aralık 2022, 18:39
Usta senin çocuk otomatik olarak çifte vatandaş kalma hakkına sahip, ikisinide elinde tutmak istiyor ise askerliğini uzatması lazım,bunuda yapabilmesi için Oğlunun Türkiyede çifte vatandaş gözükmesi lazım sen en iyisi konsolosluğu ara ve neler gerektiğini onlar dana söylüyor,ona göre adım atarsın.

Ejderabi
21 Aralık 2022, 11:23
Bu olay bendede var. Oğlan 2004 doğumlu Abitur yapıyor.
Önce Vatandaşlık bölümüne başvurup çifte vatandaşlığı bildirecekmişiz.
Sonrada Askeelij bölümüne başvurup ya ertelenecek yada bedeli ödenip konu kapanacak.
Kolay gelsin

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

dincerim
21 Aralık 2022, 20:10
Bu olay bendede var. Oğlan 2004 doğumlu Abitur yapıyor.
Önce Vatandaşlık bölümüne başvurup çifte vatandaşlığı bildirecekmişiz.
Sonrada Askeelij bölümüne başvurup ya ertelenecek yada bedeli ödenip konu kapanacak.
Kolay gelsin

Merhabalar öyle bir sey yok cifte vatandaslik bildisi diye! Benim oglumda 2002 dogumlu ve cifte vatandasligi var eger askerligini erteletmek istiyorsaniz konsolosluktan termin alinip askerligi ertelenebilir ama burada bir sey var eger türk kimligi eski ise yani kimlikte resim falan yoksa önce türk kimligini yeniliyeceksiniz sonra askerlik ertelemesi yapilacak. askerlik ve kimlik yenileme icin ayri ayri termin alinmasi lazim..

Ejderabi
22 Aralık 2022, 14:36
Bana bu bilgiyi Konsolosluk verdi.

Almanlarda sistemde cifte vatandas olarak geciyor cocuklar.
Bu bilgi Türk konsolosluklarinda yok vatandaslik bölümüne bildirmemiz gerekiyormus cifte vatandas olduklari.

Konsoloslugu ara sor. Bilgi Hattindada söylediler bana.