PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jobcenter ve pflege

aksarayli
26 Kasım 2022, 14:19
Arkadaslar hanim bana bakiyor.Hanim ayrica jobcenterde.Dün mektup göndermis jobcenter benim aktuel bakim derecemi istiyor, MDK'dan.
Yani tekrar bakim derecemi kontrol ettirmek istiyor.Buna hakki var mi jobcenterin.

Saygilarla

atsiz77
26 Kasım 2022, 14:35
Belirli aralıklarla tekrar kontrol etme hakkı var.

aksarayli
26 Kasım 2022, 16:08
Belirli aralıklarla tekrar kontrol etme hakkı var.

jobcenterin böyle bir hakki olabilir mi? Ben emekliyim dogrudan bir alakam yok jobcenter ile.

webci
26 Kasım 2022, 16:13
Usta sen erwerbsunfähig misin..
Oyleyse hakki var..
Sen hastaliktan emeklisin,sureli veya suresiz,,
Ben böyle tahmin ediyorum..
Burada bir defa pflegefall bir defada erwebsunfähig var..
Tam olarak belirtilmemis..

atsiz77
26 Kasım 2022, 16:17
Jobcenterden yardım aldığınız sürece istemeye hakları var. Onlarda ilk matrahı verdiğinizden bilgiler dışında değişiklikler olup olmadığını kontrol ediyorlar normal bi prosedür.

Eğer istemiyorsanız o zaman jobcenter alakanızı keseceksiniz.

aksarayli
26 Kasım 2022, 16:24
erwebsunfähig im.67 yasina kadar emekliyim.Jobcenterden hanim aliyor ben almiyorum.

Schwerbehindertim %100 G B H süresiz.

webci
26 Kasım 2022, 17:44
Usta tam mektubu okumayinca bilemeyiz..
Mümkünse adres ve isimleri karala bir bakalim..
Vermittlungkostenlari bertaraf etmek icin demek birseyler karistiriyorlar ve ortada bedarsgemeinschaft var..

aksarayli
26 Kasım 2022, 18:08
Önümüzdeki aya randevu vermişler. Sadece bir cümle zaten.
Gelirken aktuel pflegrad nachweis getirin diyo MDK dan.Buda 10 günde olacak iş değil.

Birbey 3.0
26 Kasım 2022, 19:02
Yardım aldığınız için yardımdan kurtulmanın yolunu arıyor olabilir Jobcenter.

Önce şunu bilmek gerekir. Jobcenter eşlerden biri iş arıyorsa yardım eder. Yoksa Sozialamt/Grundsicherungsamt bakar.

İki yol var.

Ya yenge hanımı iş bulması için sıkıştıracaklar yada ikinizide Sozialmata postalamaya çalışacaklar.

Kaç saat sana baktığını görmek isteyip sorumlu olan kurum kendilerimi devam yoksa Sozialamtmı ona bakacaklar. Eğer kendileri sorumluysa ya rahat bırakırlar yengeyi yada işe girmesi için sıkıştırırlar.

webci
26 Kasım 2022, 19:09
Önümüzdeki aya randevu vermişler. Sadece bir cümle zaten.
Gelirken aktuel pflegrad nachweis getirin diyo MDK dan.Buda 10 günde olacak iş değil.

Ha simdi oldu..
Mesele pflefall..
Elinde olan en son gutachtene verirsin,zaten gutachten her sene yapilmiyor,,birdaha gutachten oldugunda veririm dersin olur biter..
Biran önce versen iyi olur,,illa gutachrten sikistirirlarsa aok ya olayi bildirirsin sana yazi verirler..

aksarayli
26 Kasım 2022, 20:09
Ha simdi oldu..
Mesele pflefall..
Elinde olan en son gutachtene verirsin,zaten gutachten her sene yapilmiyor,,birdaha gutachten oldugunda veririm dersin olur biter..
Biran önce versen iyi olur,,illa gutachrten sikistirirlarsa aok ya olayi bildirirsin sana yazi verirler..

Kranken Kasseden ve ev dokturumdan aldığım pflegrad kağıtını gönderdim geçen ay. şimdide MDK dan istiyorlar.

aksarayli
29 Mart 2023, 15:13
Bugün tekrardan termin vardi hanimin,okula gidecek hanim ama yinede enson 2017 den bakim kagidi var diye aktuel bakim kagidi istiyor MDK'dan benim.

Oysaki ben jobcenterden yardim almiyorum.Beni yönlendirmeye haklari var mi.Hala gecerli bakim derecem var.

webci
29 Mart 2023, 15:53
Usta hem jobcenterdeyim yazmisin yukarda simdide leistungsanspruch yapmiyorum yazmisin..
O halde jobcenter ne alaka..
Ben sana yukarda bedarfgemeinschaft var yazdim,,yani hanim jobcenterdeyse oromatikmen sende kayitlisin..
Siz tam jobcenter isini bitirmemisiniz..

aksarayli
29 Mart 2023, 16:11
Sanirim anlatamadim derdimi.jobcenter kagitinda ismim olsada yardim almiyorum.Ayrica hanim gösterdikleri okul yada isede giderim diyo.Ama ayrica enson bakim derecesi 2017 de ,diye tekrardan MDK'dan rapor istiyor.Iste bu raporu istemeye haklari yok bence.Cünkü gecerli bir raporum var elimde.

webci
29 Mart 2023, 17:38
Usta hasta kasasina sorsana ;
Benim aktuell raporum var ama jobcenter 2017 olmaz,aktuell getir diyor diye ..
Bu dogrumu,yeni rapor gereklimi,bana jobcenter icin yazi hazirlayin desene..
Yukarda yazmistim..
Sen jobcentere bakarsan on lar hakkin olanida olmayanida arastiriyor..
Bu jobcenter tam manyak bir yer..
Birinin digerinden haberi yok..bazen bir kagidi 3 jere gönderdigim oluyor..
Okumadan bir onceki durumu arastirmadan cevap yaziyorlar..
Aslinda bu jobcenterde calisanlari ise, ise gidenleri jobcenterde calistirmali..

hOrOz
29 Mart 2023, 17:38
Sanirim anlatamadim derdimi.jobcenter kagitinda ismim olsada yardim almiyorum.Ayrica hanim gösterdikleri okul yada isede giderim diyo.Ama ayrica enson bakim derecesi 2017 de ,diye tekrardan MDK'dan rapor istiyor.Iste bu raporu istemeye haklari yok bence.Cünkü gecerli bir raporum var elimde.

Jobcenter sadece hanımına ödemiyor aynı evde beraber yaşadığınız için ev hanesi (Bedarfsgemeinschaft) olarak ödeme yapıyor demekki.. (kira ödeneği filan)

Aynı çatı altında yaşayanlar birbirine karşı sorumli oldügu için o yüzden soruyorlardır

Lebt sie oder er mit anderen Menschen zusammen und übernehmen
alle eine wechselseitige Verantwortung füreinander, bilden sie gemeinsam die Bedarfsgemeinschaft.

aksarayli
29 Mart 2023, 18:25
Jobcenter sadece hanımına ödemiyor aynı evde beraber yaşadığınız için ev hanesi (Bedarfsgemeinschaft) olarak ödeme yapıyor demekki.. (kira ödeneği filan)

Aynı çatı altında yaşayanlar birbirine karşı sorumli oldügu için o yüzden soruyorlardır

Zaten gelirlerimiz belli,hanim aliyor sadece yardim.Baska kimse almiyor yardim.Hanim büyük ihtimal söyledikleri okulada gidecek ama tutturdu illa MDK'dan aktuele pflegrad'i getir diye.

Elinde flegegrad var.(2017) kontodada görüyor kac para geldigini.Derdi tekrardan kontrolden gecirmek.Öküz altinda buzagi ariyor.

webci
29 Mart 2023, 18:41
Zaten gelirlerimiz belli,hanim aliyor sadece yardim.Baska kimse almiyor yardim.Hanim büyük ihtimal söyledikleri okulada gidecek ama tutturdu illa MDK'dan aktuele pflegrad'i getir diye.

Elinde flegegrad var.(2017) kontodada görüyor kac para geldigini.Derdi tekrardan kontrolden gecirmek.Öküz altinda buzagi ariyor.

Anliyorum usta moralin bozuluyor ama aileden biri jobcenterdeyse digeride malesef katilmis oluyor..
Yengenin isini zora sokarlar,sen en iyisi hasta kasasindan yardim müracat et..
Yok sen,ben mdk gutachten istemiyorum dersen orasi bilecegin is..

aksarayli
29 Mart 2023, 23:08
Daha önceki memurlarda istiyordu durumum hakkinda bilgi,doktorumdan atest alip gönderiyordum.simdi bu memur kabul etmiyor.

aksarayli
05 Nisan 2023, 00:37
Bugün sigortayi aradim elimizdeki olan kagitlari göndeririz dedi.Ayrica hersene emeklilige ödedigimiz primlerde var onlarida gönder jobcentere dedi.Hala senin bakim derecen aktuel diyo.

Ayrica ev doktorumdan hastaliklarimla ilgili bir kagit aldim ve ay sonundada nöroloji doktorumdanda bir rapor alip göndereyim.
Bakalim jobcenterdeki memur ne diyecek.